ELITE DANGEROUS (Bir Uzay Kaşifinin Maceraları)

Gidzenko Ring uzay istasyonundan ayrılalı çok olmadı. Yine boşluktayım. Derin uzaya yelken açtım. Hala tek başımayım. Gemim Hauler 777’nin (Güneş sistemimizden sürülürken bana verilen kod 777 olduğu için bundan sonra kullanacağım gemilerimi de bu kodla yani 777 kodu ile kayıt ettirmem gerekecektir.) içinde bir başıma derin uzayda seyahat eden bir gezgin ’im ben. Maceracı, tüccar, kaçakçı, casus ve uzay madencisi… Her ne derseniz deyin ama derin uzayda tek başına hayatta kalabilmek için bunların hepsinden biraz olmanız gerekli. Kendi güneş sistemimizden ayrılalı çok oldu. Doğrusu ben bile hatırlamıyorum üzerinden ne kadar geçtiğini. Orası elit bir sistem halini aldı ve bizim gibileri dışladılar. İo’ da bile barındırmadılar bizi. Hepimiz sürüldük. Şimdiyse evimden çok uzaklardayım.
Ben komutan Khan. Bu kayıt defterine bu günden itibaren not düşmeye başlıyorum. Wolf 573 Güneş sistemindeki Gidzenko Ring uzay istasyonundan aldığım imparatorluk kölelerini V 379 Serpentis Sistemindeki Meade Uzay platformuna götürüyorum. Pek tabi ki de bu yasal bir iş değil ancak karşılığında alacağım krediler maddi bakımdan beni biraz rahatlatacak doğrusu. Hem sonra ben taşımasam onları birileri taşıyacak neticede.
Meade Platform Serpentis 2 A gezegeninin –ki kendisi 3. Sınıf bir gaz devi olur- yörüngesinde seyretmekte ve kanunsuz işlere göz yuman bir izbe uzay istasyonu konumundadır. Oraya daha önce hiç gitmemiştim ama methini hanlarda lafladığım diğer derin uzay pilotlarından işitmiştim doğrusu.
Bu sistemde köleleri teslim ettikten sonra iki ana meteorit kuşağında biraz maden arayacak ve sonra da V379 Serpentis 3A uydu gezegeninde biraz keşif yapacağım. Bu atmosfersiz izbe gezegenlerde hiç ummadığınız hazinelerle ya da belalarla karşılaşmanız işten bile değil. Ama ne yapalım benim işim bu. Yeni bir kayda kadar şimdilik çıkıyorum.
Kayıt tarihi: 28 Nisan 3302
Gemi: Hauler 777
Komutan: Khan 777
Sistem: V379 Serpentis

BeğenFavori PaylaşYorum yap