Merhaba. Airbrush ile boyama için kaç barlık bir kompresör işimizi görür. Linkteki kompresör iş görür mü? Birde depolu kompresörün avantajı ne oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim
http://www.hobbytime.com.tr/#product&id=164605
#maket @burak-oztan

HobbyTime | RC Model Araba, Model Uçak, Model Helikopter, Model Tekne, Plastik...

RC Model Araba, Model Uçak, Model Helikopter, Model Tren, Maket, Plastik Maket ve Maket Malzemeleri 9 Taksit ve Ücretsiz Kargo İmkanı İle HobbyTime'da.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak Öztan @burak-oztan

  Selamlar. 1-3 bar arası basınç modelcilik için yeterli. Zaten 3 bar ve sonrası airbrush'a zarar verme ihtimali vardır. Link'te direkt olarak kompresörü göremedim ama sanırım dediğiniz pistonlu kompresör. Liste içerisinde gözüküyor. O modeller ekovat yerine pistonla hava basıyor. Evde kullanım için çok uygun olmayabilir. Fazla gürültülü olduğu söyleniyor. Diyenlerin yalancısıyım. Depolu kompresörler havayı içerisinde muhafaza ettiği için motoru doldurma işlemi için ekovat az çalışacağından hem az ısınıyor hem de cihazın ömrü uzun kalıyor.

  • eflatun @eflatun

   Teşekkürler ederim. Yaklaşık 6 veya 7. Modeli yapıyorum 1,5 aydır. Askeri araçlarda pek mühim değil de otomobillerde fırça pek tatmin etmiyor. Onun için bir Airbrush kompresörü almak istedim ama pistonlu ile depolu kompresörler arasındaki fiyat farkları ister istemez düşündürüyor. Bilgiler için teşekkür ederim. Böyle kıymetli bilgileri heryerde bulmak mümkün olmuyor. tekrar teşekkürler @burak-oztan

 • TahaDemirtutan @tahademirtutan

  Dostum verdiğin linke basınca anasayfa açılıyor ama ürün koduna göre bakınca hseng mini kompresör galiba. Bende aynısından var, 2 gün önce aldım. Daha çok denemedim anlayacağın. 1/35 Panther boyadım bugün bunu kullanarak, fotoğraf atarım istersen.