#akış #KonuDışı Merhaba arkadaşlar, öncelikle sizinle bildiğim birkaç Türk bilim sitesini paylaşmak istedim. Eğer sizde bildiğiniz,takip etiğiniz bilim sitelerini yoruma bırakırsanız sevinirim 🙂
http://www.evrimagaci.org/
http://www.kozmikanafor.com/
http://www.fizikist.com/
http://bilimkazani.org/
http://yalansavar.org/
http://www.acikbilim.com/
http://www.bilimix.com/
http://www.dmy.info/
http://popsci.com.tr/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Paralelport @paralelport

    Liste için teşekkürler.

    Kabaca bir göz attım (hepsine). Bir arstechnica bile etmiyorlar. Geçen gravite üzerine bir deneydeki başarısızlığın haberi vardı, bunlarda göremedim. Üzücü. Bu da hepsinin gönüllülük esasıyla çalıştığını gösterir. Zaten bir kısmı tercüme kokuyor.

    Problemimiz düzgün bir bilim yayınımız olmaması. Bilim Teknik kaç satıyor ve nasıl bir yayın bilmiyorum, epeydir bakmadım. 90'lı yıllarda içeriği fena değildi, hele internet olmayan devir için. Fakat dolgun ücret alan bilim muhabirleri olmadan kaliteli bir yayın imkansız. Bunu devlet yapmıyorsa vakıflar yapmalı STK yapmalı. Aksi takdirde evrim muhabbetinden, yalansavar tarzı sitelerden öteye geçemeyeceğiz.

    Teknoseyir örneğin. Rating getirmeyecek bir konuda nasıl bölüm çekebilir ki? Bir bilim muhabirine nasıl para verebilir ki? Bu ülke battığında maalesef hepimizin çorbada tuzu olacak.