#akış #android #mobil #oyun #Windows10 #WindowsPhone #projectastoria arkadaşlar merhaba. şu anda microsoft'un android uygulamalarını çalıştırmak üzere tasarlanmış sdk'sı (project astroia) ile çalışıyorum. sormak istediğiniz sorular varsa , teknik olur, genel olur, cevaplayabilirim. işimi soracak olursanız sosyal bir oyun şirketinde android developer olarak çalışıyorum. şirket ismi vermek istemiyorum izin almadığım için ama Türkiye'nin en büyük sosyal oyun şirketi diyebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • nikolatesla @nikolatesla

  @ultimate mevcut bir oyunumuzu windows'a taşıyorum diyebilirim. oyunun adını veremiyorum şimdilik ama bi kart oyunu diyebilirim. yaklaşık 2.5milyon download'ı var 1 yıllık süreçte.

 • pabu @pabu

  Nasil bir gelecek goruyorsunuz bu Project Astoria'da? Windows Phone'u bu ucuncu parti gelistiricilerden kurtarabilecek mi? Port bile olsa gelistiricisinden orijinial uygulamalar, kirpilmadan edilmeden Windows Phone'a gelebilecek mi 10 ile?

  • nikolatesla @nikolatesla

   Bu soruyu cevaplamanın en uygun vakti şimdi @pabu. Microsoft yarı yolda bıraktı bizi ve projenin forumlarında herhangi bir Microsoft yetkilisi bulunmuyor artık. Herkes şikayetçi bu durumdan, kapalı beta durumundaydı ve forumlar yalnızca belirli kişilere açık ama kimse cevap alamıyor şu anda. 1 aydır bi sessizlik hakim. Sanırım artık sallamıyorlar Astoria'yı.

  • pabu @pabu

   @nikolatesla Valla gundemde duyunca uzuldum ben de. Microsoft tabancayi kendi ayagina sikmaktan zevk aliyor anlasilan. Satya da WP'u kurtaracak CEO olmadi ya ona yanarim...

 • nikolatesla @nikolatesla

  @pabu açıkçası ben yeni bir hamle bekliyorum, belki port olmaz Android ve IOS developerlara başka araç-gereçler sağlarlar alışabilmeleri için. Zaman gösterecek.