(Merhaba Ben Mesut Çevik) gene saçmalamaya devam ediyor sayın seyirciler.
Geçen günlerde hiç bir haber niteliği taşımayan, tamamen kişisel yorumuna dayalı Apple karalama kampanyasının 2.ci bölüm yazısını yayınlamış. Artık Samsung dan mı para alıyor, yoksa bunun uçak biletini / davetiyesini / vizesini Apple Türkiye ödemedi diyemi bu kadar sinirlendi ve atarlanıyor bilinmez.

İster Apple kullanıcısı olan, İster Androidci olun, yinede ortada habercilik ilkelerini ve etiğini çiğneyen durum olunca buna tepki gösterin. Gerçi sıradan vatandaş ne bilecek habercilik ilkelerini, medya etiğini, birde öyle bir durum var.

Ben Apple Türkiyenin yerinde olsam, DH yi karalisteye alır, hiç bir şekilde ürün yollamaz, ürünlerimle ilgili çarpıtıcı yazı yazdıkları andada dava eder tazminatı alır ve tekzipi çektirtirdim.

Bu nasıl bir nefrettir, iki yüzlülüktür arkadaş? Böyle bebeleri allayıp pullayıp (m.ç nin bebe hallerinide biliriz biz) genel yayın yönetmeni diye milletin başına dikenler utansın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erol @erol

  Apple zaten Türkiyeye ürün yollamıyor. Adamlarda rahat rahat düşüncelerini yazmışlar işte ne var bunda?
  Benim daha çok hoşuma gidiyor böyle şeyler. Gerçek düşüncelerini yazması daha iyi yani.

  • Murat @muratti

   Kişisel düşünceden haber olmaz. Haber denilen şey tarafsız olmalıdır. O yazdığı kişisel görüşleri %100 taraflı, hiç bir objektif yanı yok. Böyle habercilik olmaz. Rahat rahat düşünceni forum ortamında kişisel hesabınla yazarsın, ancak ana sayfada haber yaparsan o zaman senin tarafsızlığına gölge düşer.

  • arandur @arandur

   Katılıyorum, saçma bile olsa kendisine ait düşünceleri paylaşsın.

 • Murat @muratti

  İşin kötüsü, (Merhaba Ben) Mesut Çevik'in argümanları, sanki Apple rakibinin ağzından çıkmış gibi. Ayrıca eline alıp incelemediği telefonu kötüleyene ne denir ki? Şimdi burda yazmayayım küfürbaz diycekler sonra 🙂

  Apple etkinliğini canlı izledim ben, geçen seneye göre bariz daha sönüktü. iPhone 6 tasarımınıda beğenmedim, o yüzden bu sene oneplus one ile yola devam ediyorum. Ancak yiğidi öldür hakkını yeme demişler atalarımız.

  DH nin GM ve diğer markalardan para alıp diğer ürünleri kötülediğini biliyoruz, bu ilk vukuatları değil!

 • Murat @muratti

  Bazı arkadaşlar ifade özgürlüğü ile haberciliği karıştırıyor. Haber denilen şeyde kişisel yorum olmaz, olmamalı, olursa haber olmaz.

  • Wang_Yu @wang_yu

   adam Apple ile ilgili kendi görüşünü yazmış bunda bu kadar rahatsız olacak ne var.yazdığı çoğu şeyde gayet doğru.gazetelerde de köşe yazarları kendi görüşünü yazıyor.o yazıyı da haber olarak değilde bir köşe yazısı olarak düşünebilirsin.

  • Murat @muratti

   @unleash Adam apple ile ilgili görüşünü filan yazmamış, açık seçik karalama yapmış. Siz gazetedeki köşe yazıları ile bunu nasıl kıyaslıyorsunuz? Bu Ana sayfa haberleri bölümünde yayınlanmış bir yazı. DH de köşe yazarlığı diye bir bölüm yok, köşe yazısı yok. Öyle düşünemezsiniz işinize gelince.

  • Wang_Yu @wang_yu

   işime gelen veya gelmeyen bir durum yok.İnsanlar düşüncelerini söylemekte özgürler.siz işinize gelmiyorsa okumazsınız.Bence bu kadar yok habermiş yok tarafsızlık falan düşünmeyin.bunlar subjektif şeyler.köşe yazarlığı diye bir bölüm olması gerekmiyor.yazının içeriğiyle alakalı bir durum bu.

 • Ahmet CAN @ahmetcanars

  Adam işini yapıyor, ve dediklerindede bana kalırsa tamamen haklı, DH de bu konuyla ilgili bir de yorumum var, o adam orda canlı yayını takip edip,çeviri yapıp size sunuyor, ben DH nin hiç apple reklamı aldığını görmedim 3 yıla yakındır üyeyim, yada herhangi bir ipod,iphone,ipad incelemesini görmedim, ios8 tanıtımında gün oksay vardı canlı yayında anlatımı yapan, onuda gördük oda tam bir apple fanboyu, kim ne derse desin, apple steve jobs vefat ettikten sonra yön gösteren değil yön gösterilen bir firmadan öteye gidemedi, artık şunu kabul edin fanboyluğa gerek yok ; Apple ı sattıran donanımı değil iOS işletim sistemi ve masaya koyduğunda egonu tatmin etmeni sağlayan bir hava oluşturması, zamanında Black Berry neyse Appleda şu an için öyle ama bu gidişle sonu Black Berry ve Nokiadan farklı olmayacak.

 • alicem gürbostan @ax

  Bence apple kullananlar kendini sorgulasın.Yapılan yorumların seviyesi belli ediyor bu kitlenin teknolojiyle olan ilişkisi.En ufak bir eleştiriye tahammül edemeyen bünyeleri görmüş oluyoruz her zaman ki gibi.Babasının firmasını savunmaz bu kadar insan adama yapılan eleştirilerin sınırı o kadar zorlandı ki linç edilmeye başlandı.Samsung'un kasasına,arayüzüne htc'nin kamerasına demediğini bırakmayanda aynı kişi iş apple'a gelince adamın şerefini sorgular oldunuz ayıptır...

  • Murat @muratti

   Nesi ayıp anlamadım? Apple alanlar salak, gerzek, sonradan görme, aptal, hiç bir şeyden anlamıyor ve daha beter hakaretlere maruz kalınca sussun mu? Kendilerine böyle yakıştırmalar yapan Apple nefretkârlarına karşı ne söyleseler azdır.

   Ayrıca başkasının parasını nereye harcayacağını sorgulayan, karışan, hakaret eden tek millet bizimkidir. Dünyada eşi benzeri yok!

 • Murat @muratti

  Yazıyı okumadan hemen eleştiri vagonuna atlayın sizde. Aynı rezilliği Samsung için yapsa gene eleştirirdim.

  Sizlerin anlamamakta ısrar ettiği nokta, benim kızdığım nokta şu:
  Böyle habercilik olmaz!

  Zaten GM ile işbirliğine gidip, öbür marka ve rakipleri aşağılayarak tarafsızlıklarına gölge güşürdüler. Bu bardağı taşıran son noktaydı.

  Kişisel yorumdan HABER yapılamayacağın neresini anlamamakta ısrar ediyorsunuz?

 • Ahmet CAN @ahmetcanars

  @muratti yazı taraflı yada tarafsız demiyoruz, taraflı olduğu yerde var tarafsız olduğu yerde var, ben yukarda bi metin yazdım okuduysanız eğer ki o yazdıklarımı kısa zaman içinde hem iphone 5 hemde iphone 5s kullanan biri olarak yaptım, bana sadece şu konuya açıklık getirin, apple iphone 6 ile ne kadar taklitçi olduğunu ortaya koydu, bunun somut örneğide iphone 6 plus tır, hani apple hayatı kolaylaştırmak için çalışıyordu ? Şu kıyaslamayı yapın bi ; S5 - S5 LTE-A, iPhone 6 - iPhone 6 Plus, farkına vardıysanız eğer apple resmen ve alenen burda zamazung gibi davranarak tüketiciyi nasıl yolarız yolunu seçmiştir,kimse kusura bakmasın isterse en ucuz malı versin yinede öyle bir firma benim için firma değil,pazar satıcısı dahi olamaz,DH deki yorumumdada söyledim tekrar söylüyorum, samsung denilen şirket zamanında çinde meyve sebze pazarlığı yapan küçük bir dükkandı siz firma deyin ama Apple kişisel bilgisayarla bu işe başlayan bir şirketti, eğer o küçümsediğiniz,alay ettiğiniz samsung bugün Apple a kafa tutuyorsa,tutabiliyorsa ortada mutlak bir yanlış vardır bunu kimse inkar edemez, ben şunuda diyorum eyvallah Steve Jobs olmasaydı bugün Apple olmazdı belkide Android yada WP işletim sistemleride olmazdı onu bırakın akıllı telefonlar olmazdı ama bu demek değil ki, Apple her zaman baş tacı olacak,kral olacak, Apple 9 eylülde yaptığı lansmanla kendini steve jobs tan sonra ne kadar gerilettiğini göstermiş oldu, bu saatten sonra benim için Apple bitmiştir, ayriyetten kim ne alırsa alsın umrumda olmaz,kimsenin tavuğuna kış dediğimizde yok, ama kusura bakmayın da, aynı işi 700 TL lik telefonda yapıyor o yüzden gidip 2600 TL vermem,verdirtmem ben, yok illa masaya koyunca egom olsun diyenlerdenseniz eyvallah,şimdiden hayırlı uğurlu olsun, alanada satanada hayırlı uğurlu olsun demek düşer bize.

 • Murat @muratti

  Yazıda tarafsız olduğu tek bir paragraf yok. Daha eline alıp, canlısını bile görmediği telefonu, yarım yamalak ingilizcesi ile izlediği Apple etkinliğine bakarak eleştiriyor. Eleştirse gene iyi, resmen çamur atıyor.

  Geçen sene bir sürü Android kullanan kişiden gördüğüm yorum: Apple ekran boyutunu büyütsün iPhone alıcam / alırım dı. Şimdi adamlar büyük ekranlı iPhone çıkarınca noldu? Samsungcuların paçaları tutuştu.

  Adamlar yine kendi tasarımları olan iPad mini / air in kasasından iphone yapmış. Ben beğenmedim, ancak en azından Samsung Alfa gibi rakibinin tasarımından çalıntı değil.

  Sonuçta Apple 4" telefondan vazgeçtimi? Hayır. iPhone 5S var fiyatı dahada ucuzlaştırılmış olarak. Stokları eritip, seneye iPhone 7 miniyi 4" boyutunda çıkaracaklarına adım gibi eminim. Belki 4 değilde 4.2 4.3" olabilir. Bunu tamamen satışlar göstericek.

  Yahu herifler ekranı büyütmese, dinazor bunlar zamana ayak uyduramıyor dersiniz. Ekranı büyütse, kendisiyle çelişiyor dersiniz.

  Bu arada yukarıda ettiğim sitemler meclisten dışarı kimse üstüne alınmasın.

 • OBA @oba

  Dün zaten tepkimi dile getirdim böyle yayıncılık olmaz.

  http://teknoseyir.com/durum/187851

  • Murat @muratti

   Levent bey ve Murat bey de bu tür "Firmadan para alıp ürün tanıtan / destekleyen" bir yayım organı olmayacağız demişlerdi. Şimdi buna tepki göstermeyen #teknoseyir ahalisi, aynı şeyi teknoseyir yapsa genede "İfade özgürlüğü" gibi konuyla alakasız bir şekilde savunacaklar mı acaba?

   Ne biçim bir milletiz ki, insanlar yanlışı görmesine rağmen sırf çıkarlarına / keyfine uyuyor diye görmezden geliyor.

   Bilal gelsin M.Ç yi sıfırlasın bence, başka yolu yok.

 • Murat @muratti

  Birbirimizi yiyecek bir durum yok. Apple düşmanları var, keyiflendikleri için böyle haber niteliği taşımayan bok at izi kalsın türü "Haberleri" umursamıyorlar.

  Yarın bir gün aynı şeyi samsunga/sony ye/htc ye yapsalar, burda böyle "Nolcak yeaaa, kişisel görüşlerini paylaşıyo, o en doğal hakkı" diyenleri görücez.