Akrabasının, ebeveyinlerinin "sen çok özel bir çocuksun" sözünü kendisine hayat felsefesi yapmış birçokları var. Ajdar özgüveni ile yazıyor adam.

Beri yanda bilmeyen (ki bu bir kusur değil asla) ama her konuda yorum yazma, ahkam kesme hakkını ve yetkisini kendisine vehmedenler var. Bir de öfkeli. Öfkeli, iddialı ve zır cahil. Hödüklüğün tarifi budur herhalde.

Ha bir de gerçek yalnızlıklarını sanal ortamda "rockstar" olmaya çabalayarak izale etmeye çalışanlar var. Yeni site ayını doldurmadan bakmışsın adamın 2k durumu 5k yorumu olmuş. Yazdıklarının pek de inci tanesi olmadığını söylemeye gerek yok sanırım.

En son torrent linki paylaşan gördüm. Ona artık diyecek söz bulamıyorum.

Tevazu, gerçek yardımlaşma duygusu, teknoloji heyecanı, faydalı olma isteği ile işler yapanlar da var elbette. Ama çoğunlukta olduklarını düşünmüyorum.

Şimdi kalkıp hababam sınıfı istediğini alır diyerek geçimini bu siteden sağlayan insanlara istemezük de istemezük diye diklenmek akıl kârı değil. Kendileri için bulacakları en iyi yol zaten hepimiz için en iyi yol olacaktır. 15 yıldır karşılıksız faydadan başka hiçbir şey görmedik kendilerinden değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap