#iade #mediamarkt

Mediamarkt online dan bir laptop aldım. Açıp bakmak istiyorum hatta 1-2 gün kullanmak gerek, programlar oluyor mu benim kullanım durumuma göre şarjı nasıl gidiyor gibi ama bu durumda iade etmek istersem sıkıntı yaşar mıyım emin olamadım. Var mıdır bir bilgisi ya da tecrübesi olan? Mağazadan iade diye bir şey var sanırım, eğer bu duruma gelirsem o şekilde iade ederim gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre ORHAN @emreorhan

  Baya uğraştırıcı olabilir, direk iade almaları gerekiyor amaaa...

 • ammavelakin @ammavelakin

  @emreorhan @sormadunyamnebicim mağazadan iade diye bir şey var, belki o yolla daha kolay olabilir gibi eğer oluyorsa tabii.

 • Orcun @orcun

  Amazon.com.tr'den satıcısı amazon olan ürünlerde edersin sorunda çıkmaz. Ama mediamarkt diyorsun işin çooooooooooooooooooooooooooooook zor.

  • ammavelakin @ammavelakin

   De me hocam öyle 🙁 amazonda satılmıyordu.

  • Orcun @orcun

   @ammavelakin Biz thh'e verdik öyle çözdük. Bize sıkılan palavraları anlatayım.

   '' EFENİM BUNDA WİNDOWS 10 VAR ÖN YÜKLÜ AMA LİSANSI AAKTİFLEŞTİRMİŞSİNİZ ''
   '' YANINDA 6 AYLIK OFİS KODU VERİLMİŞ OFİS YÜKLENMİŞ LİSANS GİRİLMİŞ KULLANILMIŞ ''

   İade almıyoruz deyip sapladılar bize, e öyle mi gardaş deyip verdik thh'e 3 ay sürdü ama kazandık paramızı geri aldı, öyle başa böyle tarak.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @orcun aynen öyle, yokuş yaparlarsa onlara thh yoluyla kanun ve yönetmelikleri hatırlatarak hakkınızı alırsınız 😀

  • Orcun @orcun

   @gurkan-atilgan O arada tabi tl azcık değer kaybetti ama gene de alabildik başka yerden. Normalde şuan birde değeri belirlensin diye bilirkişiye vermeli ayrı dava mı ne açılıyordu. Birinin başına gelmiş incelerizde galiba adam dolabı 2500 e almış 4 sene sonra bozulmuş ama fabrikasyon hata vestel miydi neydi para iadesinizi verek demişlerde güncel fiyatlar 15 18 20 bin olmuş öyle thh e verildi davası bilmemne uğraşıldı. Ya gene bana yorum yazdırtıyorsunuz arkadaş. 😀 Şimdi biri gelecek '' ABİ SEN TEHNOSEYİRİ BIRAKMADIN MI YAUW NİYE HALA YAZION '' diyecek ayıkla sonra. 😀

  • ammavelakin @ammavelakin

   @orcun @gurkan-atilgan ben kredi kartıyla taksitli satın almıştım, para değeri pek etkilemez denebilir ama bu iş uzarsa başka bir fırsatı kaçırabilirim limit olmadığı için.

 • HttPs @https

  Dalga geçilmiş ama birde diğer açıdan bakalım 😃
  aldığınız bir ürünün daha önce bukadar kurcalanmış olduğunu farketseniz ne hissedersiniz? e firma da her keyfi dönen ürünü çöpe atamaz, indirimli satsa dükkanlar ikinci elciye döner. iki ucu pis değnek 😃

  • Orcun @orcun

   Zaten satıcı malı çekiyor ancak o malın ödemesini o an yapmıyor ki ? lenovo bayisi şusu busu neyse ondan senetle alıyor malı, ortada parası da yok. Alıyor işte 10 tane bilmemne lenovo notebook bayiden aldı hasanağa bilişim diye hop satıyor kar marjını koyup birkaçı beğenmedi iade etti o malları bayiye postalıyor tüketici seçimlik hakkıyla iade etti diye mevzu kapanıyor. Ama bizde satıcı '' ULA BEN BAYİDE BUNU İADE EDERSEM BANA BİRDAHA MAL SATMAZ Kİ ? TAMAM HAKKIM OKEY DE E HERİF SATMAZ MALI SENETLE SATMAZ BANA IRIN MIRIN KIRIN YAPAR '' diye mevzu dönüyor. Bakkalda bile böyle bu arada kolacı geliyor bilmemneci geliyor hepsi böyle birbirini hoş tutmaya bakıyor tüketiciyi de kanırtalım oturatalım yağlı yağlı hesaplaştıralım diyor. Hepsi yanı günün sonunda tatlı tatlı yağlı yağlı sana bana ona aliye hüseyine şey ediliyor. 🙂

 • gio @gio

  internet incelemelerinin daha f/p ürünler ile yapılması gerekiyor bu yüzden. pil ömrü ürün sayfasında yazar, performans olarak da internette aynı işlemci/gpu/diskin illa ki karşılaştırması testi yapılmıştır. bi şarj cihazı alırken bin kere düşünen bana bu durum bir tık absürd geliyor. yine de mağazalardı bunu yapan “beğenmezsen 30 gün içinde koşulsuz iade” diye reklamları babam yapmadı.

  • ammavelakin @ammavelakin

   Hocam ben de araştırmaları yaptım ama sonuçta başka insanların kullanımlarıydı onlar, tam olarak doğru değeri veremez ki. Bir de yeni arm işlemcili oldukları için sıkıntı çıkar mı çıkmaz mı bilinmesi zor, denemek lazım ki tüm bunları yaparken de fiyatların yükselme ihtimali var.

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  cihazı kullanım şekline uygun bir şekilde kullanıp denemeden işine yarayıp yaramadığına karar veremez malum

  bu da bir oyunu denemesi, bir programı denemesi, bunlardaki performansa bakması vs gibi durumlar olabilir

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  @sckn benden gelip alıyorsa cayma hakkı olmuyor görerek aldığı için

  mesafeli sözleşmeler yönetmeliği madde 13 (2) okur musun bi

  yukarıda paylaştığım linkte de yazdığımız yeri tekrar alıntılayayım

  • İnternetten aldığım telefona SIM kartı taktım, cayma hakkım devam eder mi?

  Evet, devam eder. Zira telefona SIM kartı takmak mutat* bir kullanımdır, yani olması beklenendir. Telefonun kullanım kılavuzunda geçen bir uygulamadır. Telefon dediğimiz şey zaten SIM kartıyla çalışır. Bu durum, yukarıda paylaştığımız madde 13/2 ile tamamen uyum içindedir. “Kardeşim bak, telefona SIM kartı takarsan ürün ikinci el statüsüne düşer ve geri alamayız!” diyen satıcı, cayma hakkınızı ayaklarının altına almış çiğniyordur. Cayma hakkı konusunda “ürünün ikinci el statüsüne düşmemesi” gibi bir koşul yoktur, vardır diyenleri ciddiye almayın. Ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içinde kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmanız durumunda hakkınız devam eder.

  *: Mutat, ‘alışılagelmiş' anlamı taşıyan bir hukuk terimidir.