USB-C modülündeki Retimer model kodunu araştırıp Thunderbolt/USB4 muhabbetini sorgulamışlar. benim bildiğim Apple 40 Gbps donanım koysa bile bir şekilde limitlemesini yapar ve normal MFi olmayan USB C kablo ile anca 5 Gbps hız sunar kullanıcılarına.

#Apple #iPhone15Pro #Thunderbolt3 #USB4

https://www.chargerlab.com/breaking-news-iphone-15s-usb-c-port-and-the-revelation-of-a-mystery-chip/

Breaking News: iPhone 15's USB-C Port and the Revelation of a Mystery Chip!

As the 2023 Apple Fall Event draws closer, the leaks surrounding the iPhone 15 are becoming more frequent. In February, rumors emerged that the iPhone 15 would transition from the Lightning port to...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • armagan @93-truva

    barbie pembesi gerçek mi, bence o daha önemli 😀

  • Orcun @orcun

    Bunu mesela ipadlerde veya macbooklarda apple segmente göre yapıyor. Mesela işte düz ipad 10. nesilde de type-c var ama usb 2.0 hızında displayport ve hdmi destekliyor. İşte mesela ipad pro 11 ve 12 inçlikte thunderbolt 4 destekli type-c var. Keza ipad air bu modelde de type-c var ama usb 3.1 gen 2 dp destekli falan. Kablolarda ise ekstra apple'ın bir dayatması yok, orada ise sadece her type-c olmuyor.

    Bence apple düz modeline atıyorum iphone 15 ve plus olana type-c koyacak ama 2.0 hızında diyecek. 15 pro ve max olanda ise 3.2 gen 2 veya usb 4 type-c destekli diyecek. Kablo da bir ayrım yapmasına gerek yok çünkü zaten var olan her type-c kablolarda bu ayrım var.