Selamun aleyküm arkadaşlar, EXCEL hakkında bir soru soracağım.

Yüzlerce satır ve sutundan oluşan bir tablomuz var bu tablodaki her bir hücrenin değerini +1 arttırmalıyız, bunu yapabilmenin yolu nedir acaba? Tavsiye verebilecek varsa çok sevinirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet Berk Örüncü @mberko

  Bir sonraki sayfaya geçin. A1 hücresine "=Sayfa1!A1+1" yazın. Yeni tabloyu sağa ve aşağı doğru köşesinden çekerek genişletin.

 • formulaz @formulaz

  Excel'de bir tablonun her bir hücresini +1 arttırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  İlk olarak, tablonuzdaki tüm hücreleri seçin.

  Daha sonra, "Veri" sekmesine gidin ve "Bul ve Değiştir" seçeneğini tıklayın. Bu, bir "Bul ve Değiştir" penceresi açacaktır.

  "Bul" alanına hiçbir şey yazmayın ve "Değiştir" alanına "1" yazın.

  "Değiştir" düğmesine tıklayın ve "Tümünü Değiştir" seçeneğini seçin. Bu, tüm hücrelerde bulunan değerleri 1 artıracaktır.

  "Tamam" düğmesine tıklayarak işleminizi tamamlayın.

  Not: Eğer tablonuzdaki tüm hücreler arasında farklı veri türleri varsa (örneğin, sayılar ve metinler), bu işlem sadece sayısal hücreler için geçerli olacaktır. Bu durumda, tablonuzdaki tüm sayısal hücreleri ayrı bir seçim yaparak işlemi tekrar uygulayabilirsiniz.

  • DRTOLGA @platinium08

   Hocam veri alanında bul ve değiştir sekmesi yok araç arama menüsünden bul ve değiştir diyince sizin dediğiniz gibi bir araç çıkıyor ama onda da bula bir şey yazmayınca hiçbir şeyi değiştirmiyor 😊 Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Öğrenmek için soruyorum

  • formulaz @formulaz

   @platinium08 CTRL + F ile değiştir sekmesinden olmakta hocam. Mesela 1 ve 2 girin 5-6 tane hücreye değiştir sekmesinden aranan 2 yeni değer 1 yapın değişecektir.

 • DRTOLGA @platinium08

  Çok teşekkür ederim arkadaşlar eve gidince deneyeceğim