MacOS ta harici monitörlerin parlakligini ayarlamak icin kullandiginiz bir yazılım var mi? Windows ta ClickMonitorDDC kullanıyordum, MacOS'a geçtiğimden beri MonitorControl(https://github.com/MonitorControl/MonitorControl) yazilimini yükledim ancak pek düzgün calismiyor gibi. Ücretli veya ücretsiz sorunsuz calisan, memnun kaldiginiz uygulama var ise yazarsanız sevinirim.

*DDC monitörlerde var, ClickMonitorDDC ile sorun yaşamıyordum, her seferinde parlakligi doğru ayarlıyordu. Ancak MonitorControl sadece tek bir monitorun parlakligini donanım tabanlı ayarlayabiliyor, digerlerine cogunlukla yazılım tabanlı olarak müdehale ediyor. Gerci hepsini arada bir doğru sekilde ayarlıyor, tam anlamadım nasıl oluyorda bazen monitorun parlakligini donanım tabanlı kontrol etmeyi başarıp genellikle yapamıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Papa Emeritus @pope

    SetApp üzerinden DisplayBuddy kullanıyorum hiç fena değil. Gerçi benim monitör LG UL850'de klavye üzerinden de hiç sorun yaşamıyorum, DisplayBuddy'i sadece daha hassas ayar için kullanıyorum.

    • mrmetalhead @mrmetalhead

      Tesekurler, DisplayBuddy i yükleyince öğrendim ki HDMI dan bağlayınca DDC calismiyormus. Uygulamanın kendisi verdi bu bilgiyi, Apple Silicon makinalarda boyle bir bug varmış. Bende pc yi her döndüğümde thunderbolt, HDMI dan falan kafama gore bağlıyordum monitörleri, o nedenle bazen calisip bazense sapitiyormus MonitorControl. En azından nedeni bu gibi duruyor, repositorylerinde de baya bug var aslında MonitorControllun. Neyse yapacak bir şey yok gibi, en azından DisplayBuddy de yazılım tabanlı ayarlamada sorun olmuyor.