Merhaba,
internetimin sınırsız olmasından bu yana; kullandığım ve sevdiğim yazılım projelerine çeşitli şekillerde 'çok küçük de olsa' destek vermek istiyorum. Bu sebeple hazır bilgisayarımda yer varken ve internet sınırsızken, 'seeder' olmaya karar verdim. Bildiğiniz, seed'lenecek 'yasal' torrentler varsa yorum olarak eklerseniz katkım olsun isterim. Görüş ve önerilere açığım.
Eleştirin lütfen.

Sizin bu ya da buna benzer yaptığınız şeyler var mı?

Farklı zaman aralıklarında Folding@home kullandım, pandemi döneminde COVID-19 için de destek vermeye çalışmıştım.

#Torrent #TStorrentçileri #foldingathome #Destekol

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  bi ara ben de folding@home kullanıyordum, yaptığına benzer torrent işini de yaptım 1-2 dosya için 🙂

  • Tarık @xahve

   @masterpardus 7 ile senin yapacağın uploadın pek bir faydası olmaz ki. Yurtdışında adamlar 200-300 Mbit ile indiriyor o dosyaları, pastada payın çok az olur. Gereksiz yere kendi uploadını felç edersin

  • hamit @pardus

   @xahve Eski LoL oyuncusuyum, oyunu bıraktığıma göre ping ya da upload performansıyla ilgili bir işim kalmadı. Gerçekten ihtiyaç duyduğum anlar olursa torrenti kapatır, işimi gördükten sonra geri açarım. Pastada payım olsun da, az da olsa sorun değil. Su taşıyan karınca misali.
   Hem bakarsın ileride bize de nasip olur o hızlar.

  • Tarık @xahve

   @pardus Upload sürekli meşgul olursa whatsapptan dosya atarken bile yavaş olur gitmesi. Ben de zamanında çok yaptım seed, 2015 2016 yıllarında bir dönem aylık yüklemem indirmemden fazlaydı. Şimdilerde uğraşmıyorum, ama ileride TürkNet gigafiber gelir de 1000 Mbit internetim olursa yaparım Terabaytlarda upload

  • hamit @pardus

   @xahve WhatsApp kullanmıyorum ama anlatmak istediğini anladım. Upload hızı her ne kadar 7 olsa da 30KB/s civarı kullanıyor torrent şu sıralar. Evdekiler internet yavaş diye yakınırsa kapatır, sadece geceleri açarım.
   IPS'ler konusuna gelince, doğru düzgün hizmet vermeyen T.T, sunduğu sınırsız internetini gerekli/gereksiz ne kadar 'sömürürsem' o kadar iyidir kafasındayım şu sıralar.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @xahve aktif saatlerimde tam performans vermiyorum, ben ve kullananacak herkes uyurken 2-8 arası yardırıyor torrent

  • Tarık @xahve

   @pardus Ben de sömürmek isterdim ama verdikleri hız o kadar az ki sömürmeye yetmiyor. Bütün ay boyunca upload yapsan ancak 1,5 TB falan yapabilirsin, bunlar ufak sayılar. Turk telekomun kılı kıpırdamaz böyle sayılara
   Ben indirme olarak sömürüyorum, şu sitedeki linkler 100GB boş dosya indirmeye yarıyor, hem de yurtdışı sunuculardan. Günde 1-2 sefer bunları indiriyorum ve fazladan 3000 4000 GB indirme sağlıyorum hgd-speedtest-1.tele2.net

  • hamit @pardus

   @xahve Haklısın, ben bir yandan sömürürken, bir yandan işe yarar bir şeyler olsun istiyorum artık. Yoksa ben de eskiden tam kalite masaüstü ekran kaydını alırdım, 25 GB'lık gereksiz, boş dosya aslında. Onu Youtube kanalıma yüklerdim, sonra silerdim. Sürekli bir şeyler indirirdim, Steam hesabımdaki oyunları indirip, daha kurmadan silerdim vs.

 • 2GB DDR3 64BIT @gt710gaming

  gimp ubuntu debian.
  Ben de seed ediyordum ancak hddler seed ederken uyuyamayacağı için bir kaç ay sonra bundan vazgeçtim. Disklerime zarar gelmesin diye.