tekno seyir kolayı incelesin diyenler 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Barış Gürbüz @gta89

    nissin ? Türk deyil ürünü Ülker Türkiye de üretim hakkını alarak üretiyor bide bizim damak tadımıza yaklaştırıyor cocacola da türkiye de üretiliyor 😀 şimdi kimyager karkadaşın hevesini mi kıralım @gamsizm bu işe el atsın ne kola kırızıymış ya 😀

  • Paralelport @paralelport

    Gıda üzerine bir bölüm iyi olabilir. Yeni nesil katkı maddeleri şu bu kimse pek haberdar değil. Ne versen tüketiyorlar. Devletin de kontrol organları çalışmıyor; GDO'lu şirket telefon açtı mı yönetmelik değişiyor. Yani Batı ülkesi olsak ya da Çin olsak neyse de bu ülkede dindar bir kesim var, ona rağmen bu konuda sıkıntı mevcut. Yani beklersin ki müslüman ülkede markette satılan malzeme sağlığa zararsız olsun. Sonuçta haram diye bir kavram var sözlüklerinde.

    Makarna incelemesinde Can'ın bahsettiği sahte tatlandırıcı olayı mesela. Gitsem 100 kişiye sorsam belki 4-5 kişi çıkar mı? Sanmıyorum. Bu tarz videolar iyi olabilir. Gıda mühendisi mi lazım böyle bir video için? Bilmiyorum ama ilgilenen varsa @gamsizm'a selam versin 🙂 Çoluk çocuğun eleştirebileceği konu da değil, Salih'in çektiği sıkıntılarla karşılaşmaz.

    Maalesef kanser herkesi vuruyor; ama hala yediğine dikkat etmeyen milyonlar var.