Yaklaşık 9 senedir kullandığım Logitech G9x Faremin Sağ tıklamasında arada çift tıklama yaptığı için üzülerek değiştirmem gerekiyor. Son zamanlarda kullandığınız ve bu ürün fiyat performans ürünüdür dediğiniz bir fare varsa önerilerinizi bekliyorum. G9x'i @gamsizm 'ın önerisi üzerine almıştım ve beni 9 sene götüren bir fare oldu. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Miraç ÇAKIR @mirach61

  Merhabalar. Fareniz çift klik yapıyorsa komple fareyi değiştirmenize gerek yok. Sorunlu switchin içerisinde klik yapmayı sağlayan bakır düz bir levha var. O levha zamanla deforme oluyor ve çift tıklamaya sebep oluyor. Eğer eliniz tamir işlerine aşinaysa switchi açarak bakır levhayı köşelerinden düz ağızlı bir pense yardımıyla kıvırırsanız yine rahat 2-3 yıl götürür. Tecrübeyle sabittir 🙂 Fare alacaksanız da logitech' in marathon M705 modelinden uzak durmanızı tavsiye ederim.

  • Synth @synth

   M705 kullanıyorum, neden öyle dediniz merak ettim 😀

  • Miraç ÇAKIR @mirach61

   @synth 2016 da M705 almıştım. Fonksiyonel olarak çok hoşuma gitmişti. Başparmak için bile silikon pedinin altında gizli tuş vardı. Autocadde çok kullanışlı olur diye almıştım. Fakat fare iddia ettiği gibi her yüzeyde çalışmıyordu. Düz renk bir yüzey ayarlamak gerekiyordu. Hadi onu ayarlarım dedim fakat gördüğüm en kötü tarafı farenin lazer alıcısı düşey ve yatayda aynı hassasiyette tarama yapmıyordu. Yani daire çizmeye çalışsanız elips çiziyordu. Bu yüzden kimseye tavsiye etmiyorum.

  • Synth @synth

   @mirach61 Anladım. Doğrudur, o yönlerini test etme fırsatım olmadı. Ben pil performansı için almıştım. Benim yaşadığım sıkıntılar, klasik çift tıklama problemiydi, ki onu bahsettiğiniz şekilde switch içindeki yayı düzelterek çözdüm, diğeri de başparmak tuşunun oradaki silikonun basa basa yamuldu ve içine çöktü. Ha, bir de mouseta hızlı yanal hareket yapınca scroll tekerleği bayağı sallanıp ses çıkarıyor 😀

 • Doğuş @dogus

  Aynı ürünü daha uzun süredir kullanıyorum tek rahatsız eden kablosu oluyor. Keşke kablosuz bir farem olsa dediğim sık olmuştur. Arada tıklama sorunu olunca temizlik yapıyorum geçiyor. Ayrıca ürünün çoğu yedek parçası da temin edilebiliyor farenizden memnunsanız tamiratta denenebilir.

 • Omer @omer_

  Vay arkadas bu logitech nasıl yıllardır çözemiyor aynı sorunu. Kasıtlı mı yapıyor? 2012 civarında Logitech G300 kullanıyordum aynı problemle karşılaştım. Şimdi bir yıldır kullandığım MX Anywhere ürününde de aynısı oldu.