#TeknoYardım Airdots ve muadili tam kablosuz kulaklıklar ile ilgili bir kaç sorum olacak.
* Şarj kutusunu yanıma almadan bir tam gün rahatlıkla kullanabilir miyim? sabah ve akşam toplam bir-bir buçuk toplu taşıma ve gün içerisinde toplam 30 dk telefon görüşmesi gibi bir kullanım senaryosu mevcut.
* Konuşma konforu pek iç açıcı değil deniliyor, araç kullanırken kullanımı yeterli mi? idare eder mi? vasat mı? kullanılmaz mı?
*Xiaomi airdots ile Redmi airdots arasında fiyat farkını hak eden bir fark var mı?
*QCy gibi alternatifler değerlendirilebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kendi Fikri @kendifikri

  Yaklaşık bir ay öncesi Redmi Airdots aldım. Elimde karşılaştırmak için alternatif yok. Karşılaştırma videolarına bakarak aldım. https://www.youtube.com/watch?v=bl67b5_VXNY Redmi airdort daha kibar geldi bana onu aldım. en uzun kullanımım 2 saat kadardı,şarjı bitmedi. Ama ünite dışında sürekli aktif oluyor. Telefondan bağlantıyı kesince kulaklık kapanıyor mu emin değilim.
  Benim şahsi kanaatim kutusuz çıkmamanız. 3 günde pert olur kulaklıklar. Kab hem koruyucu hem şarj istasyonu

 • by_SplinterCell @by_splintercell

  Redmi Earbuds aldım geçen ay kısmen memnunum.
  *1 tam günü çıkartması mevcut şartlarda imkansız. Bluetooth 5.0 altını düşünmeyin. Özellikle kutusuz kesinlikle yola çıkmayın. Boyutları kablosuz fareden küçük taşıma konusunda bir sorun yaşamazsınız. Ben cebime atıp çıkıyorum.
  *Konuşurken kesinlikle sağ tarafı tek kullanıyorum. Yolda yürürken rahat telefon görüşmesi yapabiliyorum fakat karşımdaki kişi fazlasıyla ortam sesini duyuyor. Benim karşı tarafı duymama engel herhangi bir olumsuzluk yok.
  *Araç kullanırken daha konforlu çünkü bir miktar gürültüden izole olduğu için karşı taraf sizi daha net duyabiliyor. Mikrofonu anlatıldığı gibi berbat değil. Benim en büyük korkum bu olmuştu.
  *Odyofil biri değilim fakat flac dinlemeye özen gösteriyorum. Bas tonlamaları iyi, mid sesler net. Oynatıcınızla dolaylı olarak değişen şeyler ama ben memnunum.
  *Telefonla bağlantıyı kesince bir süre sonra otomatik kapatıyor kendisini.
  Tavsiye noktasında ben tavsiye etmiyorum açıkçası. Çünkü kulaklığın öncelikle sağ tarafını sol tarafla eşleştiriyorsunuz sonra sağ tarafı telefonla. Telefonun sağ tarafla haberleşmesinde hiç bir problem yok. Anlık kopmalar her ikisinde de oluyor fakat sol tarafta daha fazla oluyor. Müzik haricinde sağ tarafı kullanıyorum büyük çoğunlukla. O yüzden müzik noktasında yürüyüşlerde sporda kesintiler fazlasıyla canımı sıkıyor. Küçük sinek mide bulandırır muhabbeti biraz. 🙂 Kutusuna koyduğunuzda bağlantı noktalarına yapışması basit ama fazla sarsılınca o küçük noktalarda kesintiler olabiliyor. Bu boyunda birbirine bağlı duran bluetooth kulaklılar galiba daha rahat bunun ömrü fazla sürmez gibi geliyor bana o yüzden bir sonraki kulaklığım böyle bir model olacak.

 • Erdinç B. @erdincb

  Ben yıllardır qcy kullanıyorum. Pil ömrü rahatlıkla yeter. Hatta ben her zaman bir sağ bir sol sırayla kullanıyorum. Dışarıda ikisini birden takmak riskli geliyor. Hem de pil süresi iki kat uzamış oluyor. Ama bu tarz kulaklıklar konuşmak için uygun değil. Çünkü ağıza çok uzaklar. Yoksa ağıza yaklaştırınca ses çok iyi ve net oluyor. Ben telefon çalınca normal ahizeden konuşuyorum onun dışında birşey izlerken ya da dinlerken kulaklık takılı.

 • burakzdnr @burakzdnr

  Toplamda yarım saat ve max. Olarak düşünülebilir, sadece araç kullanımı gibi zaruri hallerde telefon görüşmesi yapılacak. Sesin anlaşılır bir şekilde ulaşması önemli.