#teknoyardım #diy #kendinyap
Özet: Klavye üzerindeki güç tuşunu nasıl ayırıp bağımsız olarak çalıştırabilirim?
Arkadaşlar merhabalar,

Sanırım elime yüzüme bulaştırmak üzere olduğum ilk proje, yapmaya başladığım ilk proje hakkında yardımlarınızı istiyorum 😀

Elimde z3735f tablet işlemcili, 2gb Ramli tabletten bozma bir laptop vardı. Klavyesi düzgün basmaz hale gelince çöp oldu ama dandikte olsa koca ekranlı bir cihaz, kullanılır diye düşünüyorum. Hiç olmazsa haber sitelerine sokuyor, youtube izleniyor world-excel çalışıyor. Yeni klavye için 150 lira istenince dedim ben bunun daha iyisini yaparım 😀
Planım wireless çalışan, Bluetooth değil, klavye + fare seti alıp masaüstü gibi kullanmaktı. Hem de taşınabilirliğini bozmamış olurum diye düşündüm. Raspberry kadar bi anakartı var zaten. Onu da ekranın arkasına pille birlikte yapıştırdım.

Ama bir sorunum var, güç tuşu klavyenin üzerinde 😀 PC'yi onsuz nasıl çalıştırabilirim merak ediyorum doğrusu. Şimdilik klavyeyi de yapıştırmayı düşünüyorum arkaya ama çok saçma olacak. İlgili resimleri ekliyorum yazıya.
Muhtemelen klavye bağlantısının hemen alt hizasındaki yer, ama bilemedim. Onun da yakın çekim halini atıyorum.

Bir diğer sorum da ayak tavsiyesi olacak, nasıl bir şey yapmalı buna? Masada durabilecek ve çantaya girebilecek bir şeyler. Fotoğraf çerçevesi düşünüyorum ben.

BeğenFavori PaylaşYorum yap