Render işleri için topladığım pcden detaylı fotolar
@kalender
ÖZELLİKLER
Asus Sabertooth 990fx v2.0
AMD CPU FX 8350
Cooler Master Gts v8
MSI GTX 780 LIGHTNING
CORSAIR 8X2 16GB DDR3 2400MHZ RAM
Corsair Force Gt 240gb
Seagate 3TB. ST3000VN000
CORSAIR RM850WATT PSU
CORSAIR OBSIDIAN 750d

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Önceki soru dahil olarak ilaveten Neden AMD? İntel deyip ortalığı yıkıyorlar...:=))) Ram hızları 2400 den OC zamanı ne kadar faydalanıyorsunuz? İlave ekleyebilirseniz AIDA64 iç donanım genel görüntüsüni rica etsek.

 • Mustafa Uyar @close

  neden amd hız ve performans yıllarca intel kullandım office'te i7 3770 kullanıyorum performans olarak karşılaştırmak gerekirse hız aşırtma yapmadan aynı ekran kartı ile affter effect ile render süreleri 1 sn kadar oynuyor OC. 4.5 ghz çıkarttığımda 9 sn kadar amd daha iyi performans sağlıyor amd 500 lira intel 900 küsür

 • SimplePastTense @enderg

  ya da quadro serisi kullandığın kart genel olarak masaüstü ve oyun kullanımı için 3D rendering kartları workstation kartlardır quadro fx 3 veya 5 serisi kart seçebilirdin.Tabi bu kartlar yaptığın işin profesyonellğine göre değişir...Sonuçta bu kartlar 3000 liraya yakın hatta geçiyor bile..

 • Mustafa Uyar @close

  SLI olarak MSI GTX 780 LIGHTNING 2 tane koymak daha mantıklı gibi geliyor ama bir anda 3000 lira vermek biraz zor zaten bilgisayarı 5 ayda toplayabildim 🙂

 • SimplePastTense @enderg

  bence SLI yapma SLI destek sağlayan oyunda az hani programda az bunu ek olarak iş yükü ve güç gereksinimleri yarın ısı problemi +2x fan sesi de cabası bence işini nasıl yaptığını bilmiyorum pro veya yarı pro ama bu işten para kazanıyorsan ama gerçekten kazanıyorsan öğrenci haftalığından fazlasını,, kazanıyorsan almanı tavsiye ederim..

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Birde geçmişte okudum bir forumda. Ati ve NVidia oyun ekran kartlarının eşdeğeri çipsetli Pro kartların driverinı PC'ye kurarak daha yüksek performans alındığını okumuştum Render işlemlerinde bir araştırın.

  • Mustafa Uyar @close

   şöyle bir şey var driver olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum ama adobe cuda desteği olmayan bir kartı da adobe programlarında desteği varmış gibi kullanabiliyorsun kücük bir yama ile tabi hızı ve cuda işlemci sayısı az olduğu için performans'ta düşüyor öncesinde gtx550ti kullanıyordum multicam ekranında 4 farklı video'yu oynatırken kare kare gösteriyordu gtx 780' 'da multicam ekranında 9 hd görüntü koyuyorum kitlenme olmuyor.

 • Mustafa Uyar @close

  Gönül ister ki Quadro kullanmak ama çok uç fiyatlar gtx780 bellek hızı ve cuda işlem sayısıyla karşılaştırıyorum çok büyük fark olmamasına rağmen fiyat aşırı pahalı adobe nvdia kartlarda sli destekliyor diye biliyorum 2 ekran kartının performansı daha yüksek olur düşüncesindeyim kullanan arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirim boşu boşuna 1500 lira verip ekran kartı almamış olurum