yeni üye oldum nerden nasıl soru soracağımı bilmiyorum o yüzden göz yumun şimdilik. 5s telefonumun dokunmatiği çalışmıyordu. onun dışında tuşları ekran falan hep sağlamdı ekran da geliyordu zaten. sadece dokunmuyordu. telefoncuya götürdüm dokunmatik entegresi bozuk dedi 100 lira aldı yaptı 1 gün kullandım. ertesi gün şarjı bitmeye yakın telefonum kapanıp açılmaya başladı. şarjı bitene kadar da ekran kapandı açıldı kırmızı ekran geldi. tekrar kapandı açıldı ve bu şekilde döng olarak devam etti şarj hepten bitince durdu. telefoncuya tekrar götüreceğimde şarja taktım yine başladı aynı hatayı vermeye. sonra hepten gitti hiç açılmadı.telefoncuya götürdüö yazılım yükledi olmadı sanırsam anakart yandı yarın tekrar gel dedi. şimdi aradım telefon çöp olmuş. yaptırdığım 100 liramı ve çöp ettşği telefonu bana verip geri gönderecekmiş. ben az çok araştırdım içi açılmamışsa bu kırmızı ekran sorunu telefon kaynaklı yani yazılım kaynaklı oluyormuş. ama içi açıldıysa yanlış bağlantı vs den yani tamirci hatasından şaşe yaptığına kırmızı ekran gelirmiş. adama ilk götürdüğümde kırmızı ekran falan sorunu yoktu tamir edip verdikten sonra bu sorun oluştu. şimdi benim öğrenmek istediğim bu tamirciden kaynaklı bir durum olabilir mi?sizce düzgün temiz tamir etmediği için o mu bu ekran kartının yanmasında suçlu ona göre gidip adamla kavga edeceğim. yani zoruma gidiyor ana kartı yaktı verdi elime olacak. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Pektaş @alipektas

  Geçmiş olsun. iPhone tamiri ile ilgili pek tecrübem yok ama yüzde 90 oranında tamircinin halt yemesi gibi geldi bana. Yani sizin kullandığınız onca sürede anakarta bir şey olmadı da ona mı denk geldi? Çok düşük ihtimal. Belli ki yanlış yapmış bir şeyleri. Bunu da böyle aleni yaptığına göre güvendiği bir şeyler var. Kavgaya da hazırlamıştır yani kendini, sağlama almadan girişmeyin derim öyle bir şeye. Gerekirse toplayın 6-7 kişi, vandallık yapmadan sadece göz korkutma ve hakkının peşinde olduğuna ikna etme amaçlı ziyaret edin derim ben. Bunu da herkesin yapma imkanı olmuyor tabi, onun da farkındayım. Zor bir durum açıkçası; hem hazmetmesi/kabullenmesi(haksızlığı), hem de çaresiz kalınması. Öfkeyle kalkıp zararla oturmamaya bakın yeterli.

 • gordonfreeman @gordonfreeman

  another "neden telefon tamircisi yazan dükkanlara girmiyorum" story.

 • Hüsamettin @akhenaton

  direk soruyorsun iste özel bir bölüm.yok basit ,rahat kullanışlı ts

 • Orcun @orcun

  Tamirciye gidip '' abi telefon çalışıyordu tamam da sen bana demedin ki bu bozulur idare etmez ona göre vs. vs. 100 lirayı aldın sıkıntıyı çözdün ama alet komple bozuldu, ben polisi arıyorum senden şikayetçiyim '' deyip dükkanın ortasında birazda sesini yükselt. Ya bunu değiştir 5s ver bana ya da telefonun değerini öde, baktın ne yaparsan yap modunda ara polisi malımı bozdu paramı alıp beni dolandırdı şikayetçiyim deyip çağır gelsinler. Alırlar ikinizi en kötü şubede anlaştırırlar. başka türlü önereceğim yolları tasvip etmediğim şeyler olacağı için bizde gençken onları yaptığımızdan önermem başına daha büyük iş açılır.

  • Ayşe Kalem @ayse-kalem

   bu sorun sizce de tamirciden kaynaklı değil mi?

  • Ali Pektaş @alipektas

   Valla böyle aleni şekilde yapana bu dediklerin(Polis çağırırım falan) söker mi bilemedim. Var böyle aşağılık esnaflar. Başta düzgün bir şekilde itiraz etmesine katılıyorum, ben değinmemişim yukarı da ama önce o olmalı tabi ki. Fakat polis falan bu kişiler bunu zaten hesaba katarak pişkinleşiyor böyle. Artı polis de ne kadar çözer hıyar meyilli değilse şüpheliyim. Umarım ben yanılıyorumdur tabi, zira polisle çözülmesi en güveniliri/sağlamı.

  • Orcun @orcun

   @ayse-kalem Tabi ki tamirciden size demedi mi ? bu olur ama şu kadar para verirsiniz olur vs. veya işte olur ama gene bozulabilir ben garanti vermiyorum vs. vs. bunların birini demiştir mutlaka, ha ama size yapıldı ama bu büyük bir sorun komple de gidebilir onun garantisini vermiyorum demişse iş değişir ama polis olayını dediğim gibi yapın çünkü geneli korkuyor. Ben birde maliyeye şikayet edicem diye de tehdit ettiğim oldu, ama işte cinsiyet malesef önemli ben hadi gençtim salaktım biraz adam orada höt dese bıçağı saplasa ne olacak ? izmir çankaya bit pazarı bu arada bahsettiğim yerler keko tiplilerin bolca bulunduğu yerler buralar ama işte öyle bile bile haksızlık vs göz yumacağım şeyler değil.

  • Orcun @orcun

   @alipektas Ben çözdürdüm, üstüne de dedim burada sana iş yaptırtmam ya beni vurursun ya da başka birşey olur diye de baskı yaptım, çok uğraştım böyle adamlarla birazda işte o muhitte çalıştığımdan olabilir. Polisten vs korkuyorlar onu diyeyim. + birde internet çok yaygın baktı olmuyor akıllı olun ekşi sözlüğe dh'e konu açarım bu şahıs bu dükkan beni dolandırdı diye o dahada etkili olur. Öyle şeyleri bende yaptım. 😀

  • Ali Pektaş @alipektas

   @orcun Benim o kadar tecrübem yok, tecrübe öyle diyorsa itiraz edemem 😀

  • Ayşe Kalem @ayse-kalem

   @orcun 100 tlye dokunmatiiği yaptı telefonu verirken de yine bir arızası olursa getirirsin dedi. başka da bir şey demedi. birirnin tavsiyesiyle gitmiştim. o da diyr ki anakart bulalım biz. enayi miyiz biz de biz halledeceğiz polise gitsem ne olacak halledecekler mi sanki

  • Orcun @orcun

   @ayse-kalem Tam işte şark kurnazıymış. Anakart bulursun bulmasına da touch id birdaha çalışmaz, sadece home tuşu çalışır. touch id ile beraber anakart satılıyorsa çıkma bulunur vs. ama e ona da nereden baksan 300 400 lira isterler. Polise gitme zaten dükkanda ara beni dolandırdılar diye ihbar et adresi ver gelsinler kapısında bekle orada esnaf müşteri falan zaten noluyo la deyip hemen aksiyon alıp tüyme moduna giriyor.

 • @xeon @johncenaaa

  hakkını ara abi çok kötü bi abiye denk gelmişsin bozmuş telefonunu 😢