Bugün bir teknoloji mağazasında uzun süredir promotörlük yapan arkadaşımla uzunca muhabbet ettik. Anlattıkları beni bayağı şaşırttı, sizinle paylaşmak istedim 🙂 #akış

- Huawei geçtiğimiz yılın sonuna doğru ciddi bir atağa kalkmış. Kendi çalıştığı mağazada (ki lokasyon ve büyüklük olarak İstanbul'un en büyüklerinden sayılır) adet olarak neredeyse Samsung ve Apple satışlarının toplamı kadar satıyormuş.

- Oppo pazara girmeden önce mağaza bazlı ciddi bir promotör araştırması yapmış. Mağazalarda en fazla ciro yapan promotörleri transfer etmişler ve bundan dolayı satışları hiç fena değilmiş. Ben o fiyatlara göre satamazlar kapatırlar falan dedim ama büyük yanılmışım.

- İnsanlar şaşırtıcı şekilde Xiaomi ve Honor soruyormuş. Özellikle orta yaş üzeri kitle Mi A2 Lite seçiyor, hatta Redmi Note 7 geldi mi diye soran müşteriler bile var dedi 🙂 Zaten bu talepten dolayı mağazalarda Pocophone ve Mi 8 de satılmaya başlanmış, talebe göre daha da model gelebilir dedi.

- Bir de Oneplus ve Realme yıl sonu sürpriz yapıp resmi kanallardan giriş yapabilir, Oppo tarafı bir yandan da bunun için nabız yokluyormuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  Çin amacına ulaşıyor yavaştan.Amerika Trump'la uğraşırken, Çin göstere göstere ele geçiriyor dünyayı

 • Omer @omer_

  Oppo'nun satışı hiç şaşırtmadı, burada bir arkadaşa anlatmaya çalışmıştım, satış elemanlarına oynarsalar ve güzel vaatler promosyonlar verirlerse OPPO'nun mağazada en çok satan telefon olması iş bile olmaz.

  • Burag Kalaycıyan @winkl3

   Xiaomi, Oneplus, Huawei , Honor derken Türkiye'de ciddi Çin markalarının fanları oluştu. Oppo'yu da beğenen ve kullanan çok kesim var ve ülkemize giriş yapmasını bekliyorlardı, ancak Hardware Plus'ta söylenen satışların Türkiye genelinde iyi gitmediği idi. Oppo kullanıcılarının fazla sesi çıkmıyor zaten.Ülkemiz insanı manipülasyona açık, kolay kanıyorlar her şeye, teknoloji ile alakası olmayan adamlara satıyorlardır anca.

  • bozcan @bozcan

   @winkl3 teknolojiden anlamayan adam xiaomi'yi falan nerden bilsin doğru düzgün reklamları yok. Teknolojiden anlamayanlar samsung A serisi peşinde nedense 🙂