WordPress'de Nedir

Son Düzenleme 10.05.2016  -  20.23
YazanKişi Yasin İLKAYA
Anahtar Kelimeler  Wordpress, WP, WordPress Nedir ?, WordPress Backdoor Virüsü

Dikkat bu yazı baştan sondan ortana karma bir yazıdır.


Merhabalar;

Şimdi bu göz göz gezdirdiğiniz yazıyı sabırla okumaya devam edip son cümleye kadar gelirseniz WordPress hakkında denizden bir damla kadar bilgi öğreneceksiniz. Şimdiden bu yazıyı okurken ki aldığım zamanınız için Hakkınızı Helal ediniz. Şimdi geçelim bakalım WordPress'e;

Web sitelerinin yayınlanması için bir alt yapı, kodlama, admin paneli, veritabanı... vs. vs. bir çok şeye ihtiyacımız vardır. Bunlar isteğimize yaptırabiliriz tabi ki de ama tekerleği yeniden icat etmeye ne gerek var ? sorusu akla gelir ilk önce. Binlerce kişinin bir çatı altında birleştiği açık kaynak, kimisi temasını, kimisinin eklentisini, yazdığı bir sistem var. Ayrıca ben windows isterim , linux isterim demeden her platformda çalışan bir sistem.

Dediniz ki ben bir site açayım kendime bir kaç aklımda bir şey onu yazayım bakalım ne olacak? yada girişimci olup abi bu proje tutar ya, yüz binler ziyaretçi bizim olacak dedikten sonra ilk yapılması gerek o site için alt yapı seçmek olacak WordPress bu işin altıdan kalkar mı diye sorarsanız bana kalkar tabi ayrıca ücretsiz dahi büyüük siteler kurabilirsiniz.

Dünyada ki web sitelerinin %60'nın WordPress kullanıyor olmasınında bir sebebi var tabi diyede düşünebilirsiniz. Kullanımı ile ilgili onlarda ders mevcut, binlerce uyumlu tema ve piyasada kolay ek yaptırabilen bir sisitem.

 

Bu Wordpress'de öne çıkan 2 kavram var Tema ve Eklenti bunlar bin bir çeşidi var. Tabi siteniz için ideal olanı bulmanız gerekli bunun için güvenli yerlerden yükleme yapmak gerekir. Sakın ücretli bi temayı ücretiz buldum hemen yükleyim demeyin "backdoor" virüsü var onların içinde, sen temayı yüklüyorsun tamamda o temayı warez olarak paylaşan adam senin veritabanı, ftp, panel şifrene kadar alıyor. Onun için ya ücretsiz tema kullanın yada verin 30 - 40+ dolar alın güzel bir tema ... bu yazının devamı 2. part olarak gelecektir. istek, soru ve anlatmamı istediğiniz konular varsa yorumlarda belirtiniz onlarıda göz önünde bulundurayım 🙂

Bu yazıdan sonra 2 ayrı şekilde WordPress nasıl yüklenir konusu analtılacaktır. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör