Samsung Telefonlara Odin ile Rom Yükleme (Resimli Anlatım)

Samsung'un resmi olarak verdiği güncellemeleri, garantiye uygun şekilde yüklemenin yolu budur. En sağlıklı yol Odin ile romu sıfırdan kurmaktır, zira öteki türlü OTA üzerinden yapılan büyük günceleştirmelerde telefonun saçmalama, açılmama, indirirken veya yüklerken yarıda kesilme riskleri vardır. Bu yol risksizdir adımları denildiği şekilde uygularsanız hiçbir sıkıntınız olmayacaktır.

Odin 3.07 İndirmek İçin Tıklayınız 

Samsung Usb Driverları 1.5.45.0 İndirmek İçin Tıklayınız

Rom yükleme işlerine başlamadan önce olası hatalar ve cihazın bilgisayar tarafından tanınmaması sorunlarına engel olmak için Samsung Usb Drivers 1.5.45.0 dosyasını mutlaka kuruyoruz ve şarjımızın % 50 ' den fazla olması olası sıkıntıları engellemek için önemli.

Başlıyoruz...

Odin programını rardan çıkarıyoruz ve simgesinden programı açıyoruz. Bu arada rom dosyamız hazırda bulunmalı ve telefon "DOWNLOAD MODE" da iken pcye bağlı olmak durumundadır.

İşlemlere başlamadan önce bir üstteki anlatımda olan Wipe işlemlerini gerçekleştiriniz.

Şimdi kuruluma geçelim. Telefonu Download Mode ' a alıyoruz. ( Cihaz kapalı iken Ses Kısma + Menü + Power tuşlarına basılı tutun Yeşil ekran gelince Ses Açmaya bir kere basın ve alttaki ekrana ulaşın. )

Bu durumda bilgisayara bağlayınız.

Yüklemeye başladıktan sonra telefonda mavi çubuk çıkacak ve ilerlemeyi oradan görebilirsiniz.

Bundan sonra telefon otomatik olarak yeniden başlayıp , açılacaktır bekleyiniz SAMSUNG yazısı 1.5 dakika ekranda kalacak ve sonra açılış ekranı bizi karşılayacak.


Odin Telefonumu Görmüyor-Görmezse Ne Yapmalıyım ?

Evet arkadaşlar Odin telefonuzu görmüyor olabilir. Bu durum sıkça yaşanıyor bende buna kesin bir çözüm sunayım dedim ve anlattıklarımı yaparsanız inşallah sorunu çözeceksiniz.
1.Şimdi ilk olarak linkte verdigim Samsung Usb Drivers dosyasını indirin ve yükleyin. Yükleme bitince telefonu Download Mode'a alarak bilgisayara bağlayın usb bağlanınca çıkan o ses çıktıysa 3-5 saniye bekleyin eğer Windows üzerinde herhangi bir yükleme işlemi gerçekleştiriliyorsa dokunmayın bitsin. Bitince bu işlemi tekrarlayın.

2.Telefonu Download Mode'a alarak Odin'e bağlayın. Bazı arkadaşlarda sorun burada çözülür ve sorunsuz gözükür. Gözükmeyen arkadaşlar okumaya devam etsin.

3.Evet hala telefonunuz gözükmüyorsa Samsung Usb Drivers.RAR dosyasını indirin ve içinden çıkanları bir klasöre atin.

4.Bilgisayarım sağ tuş "Özellikler" "Aygıt Yöneticisi" orada "Gadget Serial (Sarı Ünlemli ismi farklı olabilir)" göreceksiniz
sağ tuş "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" >> "Sürümü Yazılım için Bilgisayarımı Tara" >> "Gözat" çıkardığımız dosyaların klasörünü seçin ve "ileri" deyin kurulması gerekir ve "Son" a basarak işlemi bitirin Odin'i kapatıp açın gözükmesi gerekir.
Hala gözükmüyorsa usb portunuzda sorun vardır farklı bir usb girişine takın hala sorun varsa o bilgisayarda bu işlemi yapmayın.

Samsung'un çıkarttığı en güncel driver versiyonudur mutlaka yüklemeniz önerilir.

Samsung Usb Driverları 1.5.45.0 İndirmek İçin Tıklayınız

Samsung Usb Drivers.RAR


Odin SetupConnection'da donuyorsa veya takılı kaldıysa yapmanız gerekenler

-Telefonunuzu Download Mode'ta başlatın, durun Ses Açma'ya basmayın öyle kalsın.
-Telefonu bilgisayara bağlayın.
-Odin'i sağ tuş Yönetici olarak çalıştırın.
-Rom dosyalarını doğru yerlere yerleştirin.

BURASI ÖNEMLİ :
Hepsi bittikten sonra telefondan Ses Açma'ya basacaksınız Odin'de COM'u görür görmez çok hızlı bir şekilde Start'a basmalısınız ve işlem başlaması gerekiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör