Gece 2-8 Arası İçin Açıklamalı IDM Ayarları

İnternette akkye takılmamak için IDM ayarları kendi anlatımım:

Öncelikle programlayıcıya giriyoruz. Sol alttan yeni kuyruk diyerek bir isim belirliyoruz. Ben gece dedim size kalmış bu. Kırmızıyla gösterdiğim ayarların aynısını yeni oluşturduğunuz kuyruk seçiliyken yapın. Ben ne olur ne olmaz başlama zamanını 10 dakika ileri bitme zamanınıda 15 dakika geri yaptım.

NOT: Kesinlikle şimdi başlat yazan kısma basmayın.

Diyelimki URL ekleden linki eklediniz veya tarayıcıdan link yakalandı ve bu ekran geldi. Daha sonra indire basıyoruz.


Aşağıdaki ekrandan yeni oluşturduğumuz kuyruğu seçiyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken ikinci şeyse kuyruğu başlat kısmı kesinlikle seçili olmayacak. Seçili olmazsa kuyruğun ayarlı saatinde seçili olursa saate bakmaksızın o an inmeye başlar.

Gelelim toplu indirmeye. Diyelimki menüden toplu link eklediniz veya tarayıcıdan toplu link yakalattınız. Tümünü seç diyerek tüm linkleri işaretledikten sonra kırmızıyla işaretlediğim ayarları yapın ve tamam deyin. Bu işlemde bu kadar.

Son resimde göreceğiniz gibi linkler eklendi ve seçtiğimiz saatte indirme başlayıp seçtiğimiz saatte durup ardındanda pc kendini kapatacak.

Belirlenen saatte idm arkada açık olduğu sürece o saat geldiğinde linkte bir sorun yoksa indirmeyi başlatacak, belirlenen saatte indirmeyi varsa inen dosya yarıda kesip pcyi kapatacak. Eğer dosyalar indide pc boşta beklediyse yine o saati bekleyip saati gelince pcyi kapatacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 4ever @joe

  Aynısı torrentte oluyor mudur acaba benzer bır ayarla

 • Ercüment @ercuments

  Şu torrent kaynak bulmayla ilgili içerikleri bekliyorum. TTnet yüzünden torrent kullanmaya mecbur kaldık ya daha'da bir şey demiyorum.

  • Ahmet Erken @ahmeterken

   https://zooqle.com/ adamlar sistemi nasıl kurdu bilmiyorum ama site şu şekilde çalışıyor. private torrent dışındaki tüm torrent'e eklenen dosyalar sitede var. o dosya hangi trackerlarda, kaç seeder var, benzer dosyalar vs. çok güzel bir site ya. keşke daha önceden keşfetseymişim 😀 en çok seed edilen torrenti falanda görebiliyorsun. şimdi baktımda ghost in the shell sızmış izleyim bari 😀
   siteden istatistikler;2,042,879 verified torrents, 2,852 new today.
   1,340 TV shows (136 K episodes), 31 K movies.
   Media analyzed for 696 K torrents (2 M streams).
   3.2 PB of data in 24.3 M files.
   1,903 trackers supporting 16 M scrapes.

 • Gökhan @gokhans19

  EDİT: Az önce farklı bir linkle test ettim ve IDM pcyi sorunsuz uyandırıp indirmeyi başlattı. Buradaki tek sorun pc uyanınca monitör otomatik açılmıyor ve num lock tuşu kapalı kalıyor. Num locka basıp ışığını yakınca monitör açılıyor. Bu benim monitörle veya hdmi ile ilgili bir durum olabilir o kadarını şuan test edecek farklı donanımım yok ama monitör açılmasada IDM pcyi ayarlı saatte açıp indirmeyi sorunsuz başlattı. 2 farklı linkle denedim.

  Bu gece film milm bişeyler atıp yatarken uyuturum bakalım sabah nolacak. Birde modemi kapattırmayı başarabilseydim iyi olacaktıda neyse ttnet çözüyormuş sorunları.

  Konuyu okuyanlarda üstteki ayarları yapıp başlama zamanını şuanki zamanın 1-2 dakika sonrasına alıp güç seçeneklerindende uyanırken parola isteyi hayır, uyandırma zamanlayıcılarına izin veride etkinleştir olarak seçip denerlerse monitör sıkıntısının tam sonucunu öğrenebiliriz.

 • Gökhan @gokhans19

  İlk gece başarılı. Yatarken pcyi uyku moduna almıştım. 2de uyandırıp dosyaları indirip 8de pcyi tamamen kapatmış.

 • Ertugrul Ozturk @ertugrulozturk41

  Merhaba, Ben anlattığını gibi tüm ayarları yaptım kontrolleri sağladım eksik yada yanlış yaptığım bir yer yok fakat bende indirme başlamıyor. Sabah kalkıyorum downloadlar olduğu gibi duruyor.

  • Gökhan @gokhans19

   Linkleri kontrol edin. Bazı indirme siteleri linkleri 1-2 saatliğine aktif ediyor.

  • Ertugrul Ozturk @ertugrulozturk41

   @gokhans19 linklerle ilgili bir sıkıntım yok. IDM versiyon güncelledim 1 gün indirdi sonraki günler yine indirmedi. Ben download linklerini ofisimde indirmesi için kuyruğa oluşturuyorum. Evimde gece indirmesi için bırakıyorum acaba ondan olabilir mi ? Birde birden fazla indirme yapıyorum indirme bittiğinde pc kapat seçeneği ilk inenle aktif olmaz değil mi ?

  • Gökhan @gokhans19

   @ertugrulozturk41 Pc kapatma seçeneği ilk inenle değil kuyruktaki linklerin tamamı bitince aktif olur. Diğer sorudaysa kendi pcnizdeki ayarlarda sıkıntı olabilir. Mesela şimdi linkleri 5-10 dakika sonra inecek şekilde ayarlayıp pcyi uykuya bırakın bakalım bu sefer olacakmı. Büyük ihtimal benimde arada karşılaştığım sorun oluşuyor sizdede. Pc uykudan çıkınca IDM hemen indirmeye başlıyor ama ethernet bağlantısı anında hazır olmadığı için IDM internet bağlantısı yok deyip indirmiyor. Şuan dediğimi bir deneyin bakın pc uyanınca hemen saatin yanına internet geliyormu. Anında gelmiyorsa bu sorundan dolayı yapıyordur.

Tüm blog yazılarını gör