Aracıma yeni pabuç lazım.
Fren mesafesi başarılı bir lastik arıyorum önerilerinizi alabilirim.
185/65R15

Aklımdakiler,
Lassa greenways (önceki lastiğim)
bridgestone turanza t005 (Ödüllüymüş pek övülüyor)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15
 • bzn7 @bzn7

  Falken AS210 dört mevsim lastiği iki aracımda kullanıyorum. Birisi sizinkiyle aynı ebat. Bu lastiklerin sıcakken 210>70 (km/s) müthiş bir frenle hayatımı kurtardığını düşünüyorum.
  - Kış performansı olarak İstanbul'un bu yılki karlı günlerinde hiç zorluk yaşatmadı.
  - V kanallı lastik formunun genel avantajı olan su birikintilerinden geçerken yere yapışması yeteneği bu lastikte müthiş çalışıyor. Diğer tüm lastikler aquaplaning denilen, suyun üzerinde yüzüp kontrolü kaybetme sorununu yaşatırken bu tip lastikler otoban hızlarında su birikintilerini yok saymanızı sağlıyor.
  - Soğuk lastik, tozlu şehir içi asfalt senaryosunda fren performansı bu güne kadar kullandığım tüm lastikler kadar kötü.
  - Dört mevsim kimyası ve V kanal formu sebebiyle de uğultu seviyesi diğer lastiklere göre daha belirgin.

  • bzn7 @bzn7

   Özellikle yaz lastiği istiyorsanız Petlas PT515'ten de memnun kalmıştım. Özellikle dikkatimi çeken avantajı bitmek tükenmek bilmemesiydi. Diğer özellikleri ortalamaydı.

   Hiç memnun kalmadığım lastikler de şunlar:
   Dunlop yazlık (modelini hatırlamıyorum): Çok hızlı eridi.
   Lassa Greenways yazlık: Ortalama tutuş yetenekleriyle kullanılırken 2 yılda yanakta çatlaklar oluşturmaya başladı, tedirgin etti.
   Lassa Snoways kışlık: Tutuşu normaldi ancak 2 sezonluk kullanımdan sonra hem çok hızlı eridi hem de dişleri kalkıp kopmaya başladı.

  • Sezer SEVİNÇLER @sezers

   Benim aracım Kangoo ve aynı lastiği kullanıyorum ve bu kış Umuttepe araştırma hastanesine gittim ve park yerinde araç gömülmüştü neredeyse rahat rahat kaldırdım aracı.

  • blog.yakupulutas.com @yhackup

   4 mevsim olayı bana yaşan gibi geliyor ya

  • bzn7 @bzn7

   @yhackup iki ana parametre var mevsim lastikler arasında, kimya ve desen. Kışlık lastiğin kimyası yazın sıcağını yerse bir sonraki kış performans gösteremiyor. Keza yazlık lastik de kışın soğuğunu yerse bir sonraki yaz performans kaybı yaşıyor ve genel olarak bu ayrım 7°C'de yapılıyor. Dört mevsim lastiklerin iddiası daha geniş bir sıcaklık spektrumuna uygun kimyaya sahip olduğu, mevsimlerden zarar görmediği. Desen konusu da lastiğin kışa mı yaza mı yatkın olduğu konusunu belirliyor kimyayla beraber. Son iki yıldır AS210 kullanıyorum ve açıkçası bir daha mevsimlik lastik almayı düşünmüyorum.

   Yalan olması için lastik üreticisinin faydasına olması beklenir. Ben iki set lastiği raf ömrü doldu diye bitmeden atmak yerine bir set lastiği bitirene kadar kullanabiliyorum. Bu lastik üreticisinin menfaatine bir yalan değil bence.

 • Halil @hcaktuna

  O ölçülerde en iyi lastik Goodyear efficient grip

 • Gump @runforrest

  T005'den yakıt yağmur ve yol tutuş konusunda çok memnunum. 185/65/15 ebatında benim lastikler de.

 • KeLBoY @kelboy

  Benim arabanın arka lastikleri Lassa Greenways, önleri ise Falken aldım bu sezon.. Yaz lastiklerini taktırdıktan sonra şehirlerarası 2400 km yok yaptım. Gayet iyi tutuyo yolu, tavsiye ederim.. Daha önce Pirelli P7 kullandım, hava biraz soğuduğu zaman asla yol tutmuyor ama yaz performansı iyiydi.. Continental Ecocontact kullanmıştım o da sağlam lastikti..

O Tokatı , tokat yiyen kabul etsede bir kamu davası olmalı ya bunu nasıl meşrulaştırıyorlar insanlar nasıl bu kadar şey olabiliyorlar. O kızın babası olacağım benim kışıma tokatı bırak elini sürecek o sahaya koşar hastanelik ederdim herhalde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yemek sepeti mobilde sipariş nasıl veriliyor dürüm seçiyoruz yorumlar var sipariş zamanı var sepet yok sipariş et yok çözemedik 😅

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@tongyabguhan34 önerisi ile bu cihazı almıştım geçti elime.

Geldi cihaz baya iyi ya tam benim istediğim gibi, Bas ağırlıklı bir kulaklık, Bass Up da gereğinden fazla derin bass veriyor o da tam istediğim gibi bilgisayarda müzik dinlerken telefon çalınca telefona bağlanması da çok hızlı ve başarılı.

Ama yazın sıcakta terletir bence süngeri dışarı ile izolasyonu çok iyi ama.

https://teknoseyir.com/durum/1538517

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Hayırlı olsun. Güzel kulaklık. Bende almıştım zamanında ama kullanmadan sattım geri. Kafa üstü kulaklık benim işim değilmiş onu anladım. Boğuluyor gibi oluyorum kafamda öyle bir kütle olunca. 🙂

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  2 senelik kullanımdan sonra yazıyorum. Padler 1. yılında ortadan ek yerinden açıldı. Kötü yapıştırılmış.

  https://teknoseyir.com/durum/1353354

  2. senesi dolmadan da tam 3. resimde gösterdiğiniz eklem yerlerinde plastik kısımları kırıldı ve o kısımlar açılmaya başladı.(tam yanlardaki birleşme kısımları) Kafam biraz uzun olduğu için son açıklığa yakın kullanıyorum ve 2 yıl o açıklığa (kendi açıklığı her hangi bir zorlama yok) dayanmadı. Şuan için kullanıma engel bir durum teşkil etmiyor ancak ilerde ne olur bilmiyorum

  Yine kulaklık padlerinin derisi 1. yıldan sonra tamamen döküldü. Ancak süngeri siyah olduğu için ve tamamen döküldüğü için aşırı kötü durmuyor. (kalan ufak tefek parçaları ben de itinayla söktüm) Daha firmadan aldıklarımı takmadım.

  Yani kozmetik olarak çok iyi değil şuanda , dışarda kullanmak istemezsiniz 🙂

  Pili biraz zayıflamış olabilir ama hala günlerce gidiyor. Çok yoğun kullanıyorum. (günde min. 6-8 saat arası max 10-12 saat)

  • blog.yakupulutas.com @yhackup

   Teşekkürler. Ben günde bir kaç saat o da ofiste kullanıyorum dışarıda kulaklık takıp gezme gibi bir durum yok. Benim bundan önce kablolu Sony vardı o da soyulmuştu bu da soyulacak ne alsam soyulacak buna yapacak bir şey yok galiba.

   Beklentim iyi ses kalitesi ve bilgisayar telefon arasında geçişi idi o da gayet iyi bakalım

ya bu #analytics güncellendi bir çok raporu bulamıyorum önceden buraya tıkladığımda hangi siteden gelmişler net görünüyordu şimdi yok

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Whatsaapda bir gruptan çıkmadan bir grubun geçmiş mesajlarını silmenin bir yolu yok mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

99 Liraya geliyor mantıklı gibi geldi. IPhone yavaş şarj olsun diye alsam mı bu konuda tecrübesi olan var mı

https://www.hepsiburada.com/samsung-wireless-charger-kablosuz-sarj-cihazi-siyah-ep-pg920ibegww-ithalatci-garantili-p-TELSARJSMS6WIRES?magaza=BEDA%20TEKNOLOJ%C4%B0

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Bugün sürekli logout oluyorum sizde de oluyor mu

BeğenFavori PaylaşYorum yap