Kimlik / Ehliyet yenilemenin son günü falan var mı ben hala yenilemedim bir ücreti var mı yenisi için

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

13 Madde,

1. Türkiye ve ABD, iki yakın NATO üyesi olarak bu ilişkilerini teyid eder. ABD, Türkiye'nin güney sınırına dair meşru güvenlik kaygılarını anlar.

2. Türkiye ve ABD, kuzeydoğu Suriye başta olmak üzere sahadaki gelişmelerin, ortak çıkarlar temelinde daha yakın eşgüdüm gerektirdiğini kabul eder.

3. Türkiye ve ABD "hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için" anlayışıyla, NATO topraklarını ve halklarını tüm tehditlere karşı koruma taahhütlerini muhafaza eder.

4. Her iki ülke, insan hayatı, insan hakları ile dini ve etnik toplulukların korunmasına yönelik taahhütlerini yineler.

5. Türkiye ve ABD, Suriye'nin kuzeydoğusunda DEAŞ'la mücadele faaliyetlerinin devamında kararlıdır. Bu, önceden DEAŞ kontrolünde olan alanlarda yaşayıp yerinden edilen şahıslar ile alıkoyma merkezleri hususlarında uygun şekilde gerçekleştirilecek eşgüdümü de içerir.

6. Türkiye ve ABD, terörle mücadele harekatlarının yalnızca terör unsurları ile bu unsurlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereci hedef alması gerektiği üzerine mutabık kalır.

7. Türk tarafı Türk kuvvetleri tarafından kontrol edilen güvenli bölgedeki tüm meskun mahal (güvenli bölge) sakinlerinin dirliği ve güvenliğini sağlayacağını taahhüt eder, sivillerin ve sivil altyapının zarar görmemesi için azami dikkati göstereceğini vurgular.

8. Her iki ülke Suriye'nin siyasi birliği ile toprak bütünlüğüne ve Suriye ihtilafını Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 2254 sayılı kararına uygun şekilde sonlandırmayı hedefleyen, BM öncülüğündeki siyasi sürece olan bağlılıklarını yineler.

9. Her iki taraf Türkiye'nin, YPG ağır silahlarının toplanması ve YPG tahkimatları ile tüm muharip mevzilerinin kullanılmaz hale getirilmesi dahil, milli güvenlik kaygılarının giderilmesini teminen bir güvenli bölge kurulmasının devam eden önemi ve işlevselliğinde mutabık kalır.

10. Güvenli bölge, evvelemirde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kontrolünde olacak ve her iki taraf, güvenli bölgenin her veçhesiyle uygulanmasında eşgüdümü artıracaktır.

11. Türk tarafı Barış Pınarı Harekatı'na, güvenli bölgeden YPG'nin 120 saat içinde geri çekilmelerini teminen ara verecektir. Barış Pınarı Harekatı, bu geri çekilmenin tamamlanmasını müteakip durdurulacaktır.

12. Barış Pınarı Harekatı'na ara verildiğinde ABD, Blocking Property and Suspending Entry of Certain Persons Contributing to the Situation in Syria başlıklı 14 Ekim 2019 tarihli Başkanlık Kararnamesi uyarınca hayata geçirilen yaptırımlara ilavelerini getirmeme ve Kongre nezdinde uygun şekilde çalışmalar ve istişareler yürüterek Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 2254 sayılı kararı doğrultusunda Suriye'de barış ve güvenliğin teminine dönük kaydedilen ilerlemenin altını çizmek hususunda mutabık kalır. Barış Pınarı Harekatı 11. paragraf uyarınca durdurulduğunda, yukarıda bahsigeçen Başkanlık Kararnamesi uyarınca hayata geçirilen mevcut yaptırımlar kaldırılacaktır.

13. Her iki taraf bu açıklamada kaydedilen tüm hedeflerin uygulanması için birlikte çalışma taahhüdünde bulunmaktadır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kendi Fikri @kendifikri

  Hiç içime sinmiyor benim. Kanun tanımaz adamlar bunlar. Pkk zaten terör örgütü. Yine başımıza bela kalacaklar. Öso'da hevesliyken köklerini kazımamız lazımdı. Ben yarın olacağı biliyorum,bu işin sonu Öso'da karşımıza almaya kadar gider. Hiç güvenmiyorum ABD ve Pkklılara. Bide rejim ve Ruslar var tabi.. Hiç bir şekilde anlaşmamalıydık. Güm Güm ilerlemeliydi.

  • blog.yakupulutas.com @yhackup

   aynen öyle bence kökü kazınana kadar devam etmeliydi,ekonomik yaptırımlardan korktular benc

  • Kendi Fikri @kendifikri

   @yhackup Yada ilerlemiyordu operasyon,çok denklemli çünkü. Abd çıkıyor,pkka rejimle rusya ile anlaşıyor,saldıramıyorsun.. İlerlemiyeceği göründüyse operasyonun. anlaşma başarılı uyarlarsa karşı taraf. İlerliyorduysa anlaşma başarısız bana göre. Çokta kafa yormak istemiyorum,yarın herşey 180 derece değişebilir.

  • Psiko @psiko

   Anlaşmanın hangi maddesi kafanıza yatmadı ''108 saat var''. Ya da nasıl bir anlaşma isterdiniz? Şaka mı bu nedense bu sitede %90 lık bir kesim şu siyasi konularda hep saçmalıyor. Arkadaş anlaşmada amerika ile yer degişmişiz farzetin adamlar zafer diye naralar atar. Anlaşmanın geçerli olması 120 saat bitiminde. Bu zaman dilimi bitince 35 km kontrol saglandımı silahla yapacagını kalemle yapmış olacaksın? Ege anlaşma olmasa biz yine vura vura 35 km inip yaptırımlarla baş başa kalacaktık bunun neresini kafalar almıyor? Amerika güvenilmez diyorsunuz dogru bizi amerika degil 35 km kontrol baglar ister yaptırım devam etsin ister etmesin silah sıkmadan alınacak bu alan zaferdir!

 • Omer @omerf97

  Bence daha iyi oldu boyle isin icine rusya vs girdiginde baya sikinti cekecektik. Suriye ordusu rusya olmadan hic bir sey ama iste rusya var.

ABD biraz ara verin de PYD yi geri çekelim demiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aslında böyle olmaması lazım ama küçük hasarlardan olabildiğince trafik sigortasını devreye sokmayın en azından 1000 liraya kadar sokmayın bence ertesi sene kol gibi trafik ve kaskoyla kaşılaşıyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Trump emretti, Adobe, Venezueladaki tüm kullanıcıların hesaplarını kapattı

Yazılım devi Adobe, Trump tarafından verilen yürütme emri gereğince Venezuela'daki ücretli ve ücretsiz tüm kullanıcı hesaplarını devre dışı bıraktığını açıkladı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Bugün haber bilridimi geldi , "köpek balığına tekme atan adam tutuklandı." Uzun uzun baktım acaba yanlış mı okuyorum diye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Önceden bu butona basınca yenilikler görünüyordu şimdi bir şey olmuyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3 yaşındaki kızımın aşağıdaki tahlillerine bakarak enfeksiyon var idrarda deyip antibiyotik yazdı ükelalık olmasın ama normal görünüyor sanki antibiyotiklik bir şey yok gibi dedim var var dedi. Sağlıkçı arkadaş varsa bir bakabilir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap