BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar,
Eşimin aşağıdaki gibi bir satış sayfası var millet çalıp çalıp kendi yapmış gibi hesabına yüklüyor.
Geriye dönük resimlere filigran ekleme gibi bir şey mümkün değil dimi ?

https://www.instagram.com/kapisusleritasarim/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ÇayTiryakisi #Çay severler, bugün bir mekanda çay içtim, çok beğendim çayı istedim sattıklarını söylediler aldım bir tane..

Çay olsa da içsem demem, tiryakisi değilim.
Normalde şekersiz içmeyi denedim içemedim ama bu çay çok saf sanki acı değil şekersiz çok rahat içtim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Level @level

  Eskisi kadar olmasada abd etkili hala eğitimde, artık balyozla kırılırsa bazı zincirler biryere varabiliriz. Kişisel olarak düşünecek olursak çöpe atılan para gözüyle bakıyorum ben. Lisans ( Diplome, meslek lisansı vs.. ) lar kaldırılır, kişiler kendi yetenekleriyle başbaşa kalırsa toplumsal olarak eğitim sorunumuz kalmaz.

 • Deniz EFE @deniz-efe

  Bu yazının ne kadar doğru olduğunu bugün kendim yaşadım. Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Bize grup ödevi verildi ve ayrıca yaptığımız ödev hiç bir kaynak ile %30’dan fazla aynı olmaycakmış. Eğer olursa direk sıfır ve bu not bizim vize puanımız etkiliyor. Ödev konusu Soket Programlama. Ben birinci sınıf öğrencisiyim bu konu bana ne anltılldı ne bir kaynak verildi. Bu ödevi ben nasıl herhangi bir kaynaktan %30 benzerlik olmadan yapayım ? Ödevin içeriğinden ödeve gelirsek tamam %30 dan fazla benzemesin İngilizceden çevirelim grup ödevi olmasına rağmen sadece ben yapıyorum. Sistem çok bozuk yani.

Merhabalar,
Telefonlarda deklanşörün benim için önemi. Tam olarak örnek teşkil edecek bir fotoğraf örneği olmasa da neden deklanşör bu kadar önemli fikir vermesi için çektim.
#basçek
https://www.youtube.com/watch?v=17bmSGix19E

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hastane’de Kan lazım olduğunda, Kızılay kurumu verilen kan için para alıyormuş.
Bu gerçek mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 17
 • ozgurcaliskaner @ozgurcaliskaner

  Özel hastaneler Kızılay’dan kan almak için halen para ödüyorlar.

 • turker @turker

  para alıyor ama SGKdan, doğrudan nakit tahsilatı yok. Özel hastane para istiyorsa bu konuyla ilgili gerekli anlaşması olmayabilir.

  • JohnSmith @johnsmith

   Teoride herkesin sosyal güvencesi olduğu için öyle gibi oluyor ama pratikte herkesin sosyal güvencesi yok Çoğu zaman kan bağışlayanların kanlarının parayla satıldığından haberi yok.

  • turker @turker

   @johnsmith eninde sonunda onun parası bizlerin cebinden çıkıyor. bağışlanan kanın lab. giderlerini kim karşılasın? kurum karşılarsa bunu birinden almak durumunda… o biri devlet olacaksa yine dolaylı yoldan vatandaşın cebinden (bkz: sgk) çıkacak. devletten almasın, verdiğinden almasın… geriye tek ihtimal kalıyor bağışçılar. Bu işler için yeterli bağış toparlanabilir mi, bilemiyorum.

  • JohnSmith @johnsmith

   @turker İyi de niye Kızılay diye bir kurum var ve bağış topluyor, devlet versin bütçesini. İnsanlar da kanlarını parasıyla satsınlar, kandırılmasınlar. Bu iş ticarete döküldüyse, rekabet de olsun, bilelim kan kaç para vs. Dünyanın 4 bir tarafına, Yemen’e, Sudan’a yardım yapıyor, sonra kendi vatandaşına kan verirken labratuvar test masrafı, hadi ordan derler adama.

  • JohnSmith @johnsmith

   @johnsmith Dünya derken unutmuşum, TR içi şöyle bir hizmetleri de var:
   Türk Kızılayı tarafından göç hizmetleri kapsamında dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın ülkemiz sınırları içerisinde kayıt altında bulunan tüm yabancılara yönelik insani yardım faaliyetleri yürütülmektedir.

  • turker @turker

   @johnsmith farklı seylerden bahsediyoruz. sen diyorsun ki hem bağış topluyor hem devletten (bizden) para alıyor, onu düzgün harcasın böylece kan için para almaya gerek yok. Kabul ediyorum, öncelikler farklı olabilir, daha iyi yönetilebilir vs.

   ben diyorum ki bu hizmet bila bedel olamaz. Ya devlet herkes için öder, ya alan öder yada bağışçı(maddi bağış yapan) öder bu masrafı. soru niye bu hizmete para alıyor, olur mu öyle şey olmamalı. soru sorulacaksa bütçeyi niye doğru harcamıyorsun olmalı.

  • JohnSmith @johnsmith

   @turker Farklı bakıyoruz. İnsanlar kan verince parasız, alırken de parasız olacağını varsayıyor, bir nevi kandırılıyor. Benden TL bağış toplasın yine, zaten SMS gönder 10 TL bağış yap şeklinde olayları var, ama benden kan bağışı istemesin, karşılığını TL ödesin, ben gene istersem daha bağış yaptığım anda o parayı TL olarak bağışlayayım. Kanı bedavaya alıp, parayla satmasını yüzde 90 kabul etmez, ben de etmem. Ben kanımı ihtiyaç sahibine ücretsiz bağışlamak isterim (gerekirse ufak masrafını da veririm, ünitesi öyle 150TL olmaz), araya Kızılay’ı sokuyorlar, bankanın işin arasına girip komisyon alması gibi, üstelik kanımı kendi vatandaşıma satıp sonra Suriyeli sığınmacılara yardımda bulunuyorlar. Ben şeffaflık istiyorum. Dediğim gibi ben sümüklü mendilimi vermem, bilmiyorum daha ne söyleyebilirim.

#SonyXperiaZ5 o kadar asfalta betona düştü, kırılmadı. Bir laminata hafif düştü buz oldu.
Amoled yanığından garantiye gönderecektim. Şimdi böyle göndersem Amoled yanığına, telefon düştüğü için olmuştur der.

BeğenFavori PaylaşYorum yap