Yeni Top Gear

Nereden başlasam diye düşünmeden sunuculardan giriyorum. Bi kere artık 3 host yok. 2 host var. Eski hesaptan bakarsak Chris Evans’ı James May ile Richard Hammond arasında bir yere konumlandırmışlar ama şahsen biraz daha cıvık buldum. Adını ilk duyduğumda bu adam olmaz dediğim  Matt LeBlanc şaşırtıcı derecede başarılıydı. Clarkson taklidi yapmıyor kendi tarzı var.  En başta showun Amerikaya pazarlanma taktiği diye düşünmüştüm. Ama ilk bölüm için bile fazla başarılı. Böyle küstah amerikalı havaları olur hiç bir haltı beğenmez İngiliz sarkazmını Amerikan görgüsüzlüğü ile tekmeler diyordum ki, adam İngiliz hilelerini bile başarıyla savuşturdu. Amerikan klişesi  kendini/ülkesini üstün görme hastalığını çok tadında bıraktı.

Spoiler yapmamak için detay vermiyorum. Sabine Schmitz arada görünüp kayboluyor stüdyoya sokmamışlar pistte var sadece. 5th gear daki Vicki kadar bile görünmüyor. O haliyle rahatsız etmedi. Yoksa elinin hamuruyla erkek işine karışsa sorun çıkarırdım (ahmak çok şuraya şaka diye not düşüyorum).

Yapım kalitesi ne artmış ne eksilmiş. Müzikler her zaman ki gibi efsane. Hadi küçük bir de spoiler vereyim “bir deveyi hangi  arabayla ikame edebilirsiniz” bölümünde çalan ilk şarkıyı bulucam.

Diyeceksiniz ki bir dünya isim telaffuz ediliyordu onlara ne oldu?

Program artık 2 parça BBC 3 de yayınlanacak Extra Gear’da youtube kanalı Drive dan tanıdığım  Chris Harris ve hiç tanımadığım Rory Reid, Top Gear’ın çekim arkasını ve yayınlanmamış sahneleri sunacaklarmış. Bu da güzel bir gelişme.

In conclusion
Ben bunu her türlü izlerim, extra gear’ı da izlerim. The Grand Tour’u her türlü izlerim başa sarar bir daha izlerim. Sonuçta bu iş izleyiciye yaradı. Top gear mitoz bölünerek 3 programa dönüştü. Discovery ve History’de American Muscle Car restorasyonu yapan sıkıcı programlara (the fifth gear'a da sayarsak) 4 alternatif var artık. Tadını çıkartacağız.  #TopGear #otomotiv

BeğenFavori PaylaşYorum yap