Global AR-GE ile Yerel Üretimin Gücü: CAMON 16 Sahnede!

TECNO Mobile Yerli Üretim CAMON 16’yı Satışa Sundu

Haziran ayında Türkiye’de üretime başlayan dünyanın önde gelen akıllı telefon markalarından TECNO Mobile, fotoğraf performansıyla öncü olan ödüllü CAMON serisinin üyesi CAMON 16’nın yerli üretim ilk modellerini satışa sunduğunu açıkladı.

Üstün kamera işlevleri sayesinde dünyanın en prestijli tüketici elektroniği etkinliği olan IFA’da “Kamera Teknolojisi İnovasyonu Akıllı Telefon Altın Ödülü"nü alan CAMON serisinin üyesi olan CAMON 16’nın ilk yerli üretim telefonları ülkemizdeki tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Ultra keskin ön ve arka kamerasıyla dikkat çeken CAMON 16’ya KDV dahil 3499 TL’den; başta Teknosa ve Vatan mağazaları ve online satış platformları olmak üzere çok sayıda e-ticaret sitesinden ulaşılabiliyor.

Sahip olduğu global AR-GE gücü ve tasarım ile ileri düzey kamera teknolojisi konusundaki iddiasını her zaman geliştirdiği ürünlerle ortaya koyan TECNO Mobile, bunu yaparken faaliyette bulunduğu ülkelerdeki tüketicilerin beklentilerini de dikkate alıyor. Yerli üretim CAMON 16 da bu vizyonun bir parçası olarak Türk tüketicilerinin fiyat ve kalite beklentilerini karşılayacak özellikleriyle dikkat çekiyor. TECNO Mobile ayrıca, amiral gemisi olarak nitelendirdiği kamera ve tasarım özellikleriyle dikkat çekecek yeni modeli PHANTOM X’i de Eylül ayı içinde ülkemizde piyasa sunmaya hazırlanıyor.

Dünyadaki büyümesini de sürdüren şirket, IDC'ye göre satış hacmini yüzde 45 artırarak 25 milyon adedi aştı ve gelirini 2020'de yıllık yüzde 38 artışla 2,3 milyar doların üzerine çıkardı. TECNO kısa bir süre önce ise yeni marka elçisi olarak ünlü aktör Chris Evans ile ortaklığını duyurmuştu. Markanın liderlik konusundaki kararlılığının yüzü olan Evans, TECNO'nun “Engel Tanıma” marka sloganını ve mükemmellik arayışını da somutlaştırıyor.

CAMON 16, 48MP Dörtlü Arka Kamera, Ultra Gece Lensi, 128GB+6GB geniş hafıza ve 18W flaş şarjı desteği gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

CAMON 16’nın genel özellikleri:

 • Uzunluk: 170,9 mm
 • Genişlik: 77,2 mm
 • Kalınlık: 9,2 mm
 • 16MP Çift Flaşlı Ön Kamera
 • Beşli Flaşa Sahip 48 MP Dörtlü Arka Kamera
 • İşlemci: MediaTek Helio G70 Sekiz Çekirdek 2.0GHz
 • Ekran: 6,8 inç HD
 • Hafıza: 128 GB
 • RAM: 6 GB
 • Batarya: 5000 mAh
 • İşletim sistemi: Android™ 11
 • Çift SIM Kart Desteği

TECNO Mobile Hakkında

TECNO Mobile, TRANSSION Holdings’in birinci sınıf global akıllı telefon markasıdır. TECNO, kullanıcı kitlelerinin en son teknolojiye erişimini, müşterilerin var olan kısıtlamalarının ötesine geçmesini ve bir imkanlar dünyası sağlamaya odaklanmıştır. TECNO, müşterilerin ihtiyaçlarını anlar ve akıllı telefon, tablet ile akıllı sesli araçlar, akıllı giyilebilir cihazlar ve akıllı ev aletlerini kapsayan akıllı AIoT ürünlerini içeren ürün portföyü ile bu ihtiyaçlara dönük yerel inovasyon sunar. TECNO, dünya genelinde 70’ten fazla pazarda var olan önemli bir global oyuncudur. Şirket aynı zamanda Manchester City Futbol Kulübü’nün Resmi Telefon Ortağı’dır. Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: http://www.tecno-mobile.com/tr

Sosyal Medyada TECNO:

Facebook: https://www.facebook.com/tecnomobiletr/

Twitter: https://twitter.com/trtecnomobile

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/tecnomobiletr/

Instagram: https://www.instagram.com/tecnomobiletr/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCJUTfWq3Ipg8lZHqSIBSozQ

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acer Aspire 3, güçlü ekran ve bağlantı özellikleri ile işten eğlenceye günlük tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor

Acer’ın evde, okulda, işte veya nerede olursanız olun günlük kullanım için ideal olan dizüstü bilgisayar serisi Aspire 3, güçlü verimlilik, zengin renkli ekran ve yüksek hızlı depolama özelliklerinin yanı sıra şimdi de kampanyalı fiyatı ile dikkat çekiyor.

Hızlı ve sorunsuz bir dizüstü bilgisayar deneyimini Intel Celeron ve AMD A4 işlemci ailesinden modellerle sunmayı başaran Acer Aspire 3 dizüstü bilgisayarlar, kampanyalı fiyatları sayesinde kaçırılmayacak fırsatları beraberinde getiriyor. Günlük kullanımda ev kullanıcılarından öğrencilere, ağırlıklı olarak eğlence için uygun bir dizüstü bilgisayar arayanlardan çalışan kullanıcılara kadar geniş çapta bir kitleyi hedefine alıyor.

Gerçekçi ve parlak görüntüler ile kusursuz bir ekran deneyimi

15,6 inçlik ekranlar ile gelen Acer Aspire 3 (A315-22) ve (A315-34) dizüstü bilgisayarların FHD çözünürlüklü ekranları parlak, daha gerçekçi renkler ve daha ayrıntılı görüntüler sunuyor. Aspire 3 dizüstü bilgisayarlar, ayrıca göz yorgunluğunun azaltılmasına yardımcı olmak için mavi ışığı filtreleyen Acer BlueLightShield teknolojisini barındırıyor. Bu teknoloji bilgisayar başında uzun saatler harcayan kullanıcıların göz sağlığını koruyarak daha iyi bir ekran deneyimi sağlıyor.

Taşınabilirlik ve depolama özellikleri ile sizi yarı yolda bırakmaz

Her iki Aspire 3 dizüstü bilgisayar da 2 kg’nin altındaki ağırlıklarıyla taşınabilir modeller. Gittiğiniz her yerde size eşlik edebilecek bu cihazlar, 9,5 saate kadar pil ömrüyle gün boyunca yetecek gücü sağlıyor. İki model de 128 GB SSD depolama kapasitesi ve 4 GB’lık Ram yer alıyor. Halihazırda indirimli fiyatıyla satışta olan Acer Aspire A315-22, 2,2 GHz maksimum işlemci hızına sahip AMD A4 9120 işlemcisi ile dikkat çekerken, Acer Aspire A315-34 modeli, 2,8 GHz maksimum işlemci hızına sahip Intel Celeron N4020 işlemciyle kullanıcıların günlük iş yüklerinin altından rahatlıkla kalkabilmelerini sağlıyor. 

Gelişmiş bağlantı özellikleri ile yaptığınız her işte daha fazla verimlilik

Stratejik olarak yerleştirilmiş Wi-Fi 5 (diğer adıyla 802.11ac) kablosuz anten sayesinde güçlü ve kesintisiz bir kablosuz sinyale sahip olan Aspire 3 dizüstü bilgisayarların optimize edilmiş dijital web kamerası ve mikrofonu, bağlantılarınızda işitsel ve görsel açıdan çok daha iyi bir netlik elde etmenizi sağlıyor.

Geleneksel dokunmatik yüzeylere kıyasla daha hızlı tepki veren Hassas Dokunmatik Yüzey özelliği ve USB 3.1, USB 2.0, HDMI ve daha fazlasını içeren eksiksiz bağlantı noktası yelpazesi ile Aspire 3 dizüstü bilgisayarlar size gün içerisinde yaptığınız her işte daha fazla verimlilik sunuyor.  Canlı renk seçenekleri ve şık kasa hem hoş bir görünüm hem de dokuya sahip Aspire 3’ün güçlü teknoloji ve tasarım özelliklerinin birleşimi, onu iş veya eğlence için ideal bir cihaz haline getiriyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Aspire 3 A315-22 ve A315-34 modelleri 2.999 TL fiyatla satışta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası Nedir?

Trafiğe çıkan her aracın mutlaka trafik sigortası yaptırması gerekiyor ve bu düzenleme yasalarla gerçekleştirildi. Zorunlu trafik sigortası yaptırmadığınızda ne gibi bir cezai yaptırım ile karşı karşıya kalacağınızı da merak edebilirsiniz. Öncelikle ceza oranlarının her yıl yapılan düzenlemeler ile değişebileceğini belirtmek gerekiyor. 2021 yılında da trafik cezalarında bazı değişimlere gidildi.

Bu kapsamda yaptırılmayan trafik sigortası için ödenmesi gereken ceza tutarı 144 TL olarak belirlendi. Bu cezanın yasalar gereğinde belirli bir zaman dilimi içerisinde ödenmesi gerekiyor. Ödenmemesi durumunda ise devreye yine farklı cezai yaptırımlar giriyor. Elbette bununla birlikte araç sahiplerinden trafik sigortasını mutlaka en kısa zamanda yaptırmaları da isteniyor.

Ceza uygulanmasını takiben 15 gün içerisinde trafik sigortasının yaptırılması durumunda ise 144 TL olan para cezası üzerinden bir indirim uygulandığını da belirtebiliriz. Bu indirim oranı % 25 dolaylarındadır. Dolayısıyla araç sahipleri şayet 15 gün içerisinde para cezasını öderse bu durumda ödeyecekleri miktar 108 TL’ye geriliyor. Ancak bu 15 günlük zaman diliminin aşılması durumunda % 25 oranındaki cezanın uygulanmadığını da belirtmek gerekir.

Trafik Sigortasını Yenilememenin Cezası Var Mı?

Sıklıkla merak edilen hususlardan biri de trafik sigortasının yaptırılmış olması ancak zamanı geldiği halde yenilenmemesi durumudur. Yenilenmeyen trafik sigortasının cezası var mı sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Elbette bunun da bir cezası var. Trafik sigortasının yenilenmemesi durumunda geçen her ay için % 5 oranında bir zam uygulandığı bilgisini aktaralım. Bu meblağ gecikme zammı olarak adlandırılıyor.

Maksimum gecikme zammı oranı ise % 50’dir. Her bir araç için trafik sigortası işleminin ayrı ayrı yapılması gerektiğini de unutmamak lazım. Birden fazla sayıda aracı olanlar her araç için mutlaka zorunlu trafik sigortasını yaptırmalıdır. Bu noktada zorunlu trafik sigortasının nasıl yapıldığı ve neleri kapsadığı gibi soruların yanıtlarını da merak edebilirsiniz. Bunun için sizlere önerimiz Generali internet sitesine tıklamanız olacak. Trafik sigortası Generali web sitesinde detaylı bir şekilde incelenebilir. Generali internet sitesi üzerinden trafik sigortasına dair her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca fiyat teklifi alabilirsiniz. Bu sayede ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği konusunda da bir fikir sahibi olabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Acer Nitro 5 ile oyunseverler en hızlı mücadeleye hazır

Acer’ın, AMD Ryzen™ 5000 Serisi mobil işlemcilerle çalışan, GeForce RTX™ 30 Serisi GPU’lu dizüstü oyun bilgisayarı yeni Nitro 5, gelişmiş performans özellikleri ile dikkat çekiyor.

Gelişmiş performans özelliklerine sahip Acer Nitro 5 (AN515-45), AMD Ryzen™ 5000 Serisi mobil işlemcilerle çalışıyor ve bu sayede hız ve performans açısından üst düzey bir oyun deneyimi sunuyor. Sekiz çekirdeğe kadar işlem gücü sunan işlemcilerin yeni Nitro dizüstü bilgisayar için ideal kılan özelliği ise, düşük güç tüketimli geniş bant bellekleri güç tasarrufu özelliğiyle bir araya getirerek önceki nesil belleklerden iki kat daha hızlı veri işleyebilmeleri.

Nitro 5’te yer alan NVIDIA Ampere mimarisini taşıyan GeForce RTX™ 30 Serisi Dizüstü GPU’lar, enerji verimliliğini 2 kata kadar artırırken, performansı da önemli ölçüde yükseltiyor. Oyun tutkunları ve içerik üreticiler için üstün performans sunan GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü GPU’lar, Cyberpunk 2077 ve oyuncuların en çok beğendiği oyunlar da dahil, en iyi yapımlarda çarpıcı ışın izlemeli grafikleri mümkün kılıyor. Öte yandan GPU hızlandırmalı yüzlerce uygulama sayesinde içerik üreticilerin de mükemmel içerikler üretebilmesini sağlıyor. Nitro 5, ayrıca en iyi performans ve verimlilik için bu GPU’larla desteklenen yeni 3. Nesil NVIDIA® Max-Q teknolojisini taşıyor. Bu teknoloji, dizüstü oyun bilgisayarlarını her zamankinden daha hızlı ve daha iyi hale getirmek için yapay zekayı ve yeni sistem optimizasyonlarını kullanıyor.

Acer Nitro 5 ile oyunu yaşayın

Acer Nitro 5, ince çerçeveleri sayesinde yüzde 80 ekran-gövde oranına sahip sade ve şık tasarımlı kasası ile dikkat çekiyor. Cihazın güçlü, CPU/GPU kombinasyonu, 1 TB SSD ve 32 GB’ye kadar arttırılabilen 16 GB DDR4 3200 RAM ile sahip olduğu bol depolama alanı, Killer E2600 desteğiyle güçlü ağ performansı ve Wi-Fi 6 ile tamamlanıyor.

15,6 inç büyüklüğünde IPS Full HD ekrana sahip olan cihaz, oyunculara en popüler oyunlarda sorunsuz bir oyun deneyimi için gerekli tüm gücü sağlıyor. Sahip olduğu 144 Hz yenileme hızı ile görüntüde bulanıklık olmadan, oyunların tadını akıcı bir şekilde çıkarabiliyorsunuz.

Nitro 5, sahip olduğu çift fan sistemi, Acer CoolBoost™ teknolojisi ve stratejik yerleştirilen dört hava çıkışı sayesinde hep serin kalıyor. Fan hızını gözlemleyen CoolBoost™ teknolojisi daha fazla gücün gerektiği durumlarda oyunculara performans sağlamak için fan hızını otomatik değiştiriyor. Isı yönetimini gerçek zamanlı olarak bizzat gözlemlemek ve yönetmek isteyen kullanıcılar ise NitroSense™ ile fan hızını ayarlayabiliyor.

Daha iyi bir performansa hazır olan kullanıcılar için geliştirildi

Nitro 5, sahip olduğu 2 W kapasiteli çift hoparlörü ile yüksek kalite sunan ses özellikleri ile hem rekabette avantaj sağlıyor hem de daha sürükleyici bir deneyim vadediyor. DTS:X® Ultra özelliği sayesinde sesler net şekilde, 3 boyutlu uzamsal ses düzeniyle iletiliyor. Böylece oyunda seslerin tam olarak nereden geldiğini ve de rakiplerinizin hareketlerini en ince ayrıntısına kadar duyabiliyorsunuz.

Cihazın 4 bölgeli RGB klavyesi ile ortama renk katmak mümkün. Ayrıca NitroSense tuşuna basarak dizüstü bilgisayarın dahili bileşenlerini de kontrol edebiliyorsunuz. WASD ve ok tuşlarının kolayca görülebilmesi için belirgin hale getirildiği cihazda, yalnızca 1,6 mm'lik hareket mesafesine sahip tuşlara bastığınızda anında yanıt alıyorsunuz.

Acer Nitro 5, özetle eğlenme ve hobi amaçlı oyun oynayan ve daha iyi bir performansa hazır olan kullanıcılar için geliştirilmiş, dengeli özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar serisi. Bu cihazlar, PC tutkunlarının en yeni oyunları keşfederken ve oynanış videolarını montajlarken duyacakları ihtiyaçlar doğrultusunda, titizlikle tasarlandı. Sahip olduğu tüm hız ve performans özellikleri ile Nitro 5, verdiği paranın karşılığını fazlasıyla almak isteyen oyuncular için performanstan ödün vermeyen zengin bir oyun deneyimi yaşamınızı sağlıyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Nitro 5, Türkiye’de 15.999 TL fiyatla satışta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

Nokta Vuruşlu Yazıcıların Farkı Ne? Avantajlı Mıdır?

Yazıcılar evde, iş yerlerinde ve okullarda, diğer bir deyişle insanların bulunduğu hemen hemen her yerde kullanılan, olmazsa olmaz cihazların başında gelmektedir. Günümüzde çok çeşitli yazıcı modelleri bulunmaktadır. Bu çeşitler şu şekilde sıralanabilir:

 • Nokta vuruşlu yazıcılar
 • Lazer yazıcılar
 • Mürekkep püskürtmeli yazıcılar
 • Termal yazıcılar
 • UV yazıcılar
 • Papatya çarklı yazıcılar
 • Barkod yazıcılar

Özellikle ofislerde ve iş yerlerinde genellikle lazer, termal ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar kullanılıyor olsa da hâlâ birçok sektör için nokta vuruşlu yazıcılar vazgeçilmez cihazlardır. Daktiloya benzer bir tasarıma sahip olan bu cihazlar ile bilgisayarınızda bulunan verileri bir kâğıt üzerine pratik bir şekilde aktarabilirsiniz.

Nokta Vuruşlu Yazıcıların Diğer Yazıcılardan Farkı Nedir?

Ofislerde sıklıkla kullanılan lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar genellikle standart belgeleri bastırmak için kullanılmaktadır. Fakat nokta vuruşlu yazıcıların kullanım amacı ve tasarımı bu cihazlara göre daha farklıdır.

Lazer yazıcıların çalışması için tonerler kullanılmaktadır. İstenilen bilgiler bilgisayardan yazıcıya aktarıldıktan sonra cihaz ısınır statik elektrik oluşur. Daha sonra bir ayna ile lazer ışını yansıtılır ve toner tozu kağıdın istenilen bölgesine yapışır. Ve böylece baskı işlemi tamamlanmış olur.

Nokta vuruşlu yazıcılar ise neredeyse bir daktiloyla aynı şekilde çalışmaktadır. Cihazın verileri kağıda aktarması için şeritler gerekmektedir. Cihazın yapısında bulunan küçük iğneler şerite vurarak baskı işlemi tamamlanır. Yani harflerin kağıt üzerinde belirmesini sağlayan mürekkebe batırılmış küçük iğnelerdir.

Diğer yazıcı modelleri yüksek çözünürlüklü renkli baskılar, grafikler ve hatta fotoğrafları bastırmak için uygun olsa da nokta vuruşlu yazıcılar bu işlemler için tercih edilmez. Nokta vuruşlu yazıcılar genellikle fatura, irsaliye, dekont ve benzeri rakamsal belgeler için kullanılmaktadır.

Nokta Vuruşlu Yazıcılar Avantajlı mıdır?

Diğer yazıcı çeşitleri ile kıyaslandığı zaman nokta vuruşlu yazıcıların birçok farklı avantajı bulunmaktadır.

 • Diğer tüm yazıcı modellerinde olduğu gibi bastırmak istediğiniz verileri bilgisayardan aktarırsınız. Verilerinizi isterseniz bold ve italik şekilde bastırabilirsiniz.
 • Nokta vuruşlu yazıcılar farklı kâğıt boyutlarına uygun şekilde üretilmektedir. Bu cihazlar ile A3 ve A4 boyutlarında belgeler bastırabilirsiniz.
 • Nokta vuruşlu yazıcıların en avantajlı özelliklerinden başında düşük maliyetler gelmektedir. Diğer yazıcı çeşitlerine kıyasla sayfa başına maliyet çok daha azdır.
 • Bu cihazların mürekkep ömrü çok daha uzun olduğu için sarf giderlerinizin azalmasına ve zaman içerisinde tasarruf etmenize yardımcı olmaktadır.

Giderek gelişen teknolojilere ve yeni nesil cihazlara rağmen muhasebe fişi, irsaliye, banka dekontları gibi belgelerin bastırılması için nokta vuruşlu yazıcılar gereklidir. Kaliteli markalar tarafından üretilen nokta vuruşlu yazıcıları incelemek ve bütçenize uygun bir cihazı rekabetçi fiyatlarla satın almak için Avansas’ı tercih edebilirsiniz.

Nokta Vuruşlu Yazıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaliteli ve uzun süre boyunca kullanabileceğiniz bir nokta vuruşlu yazıcı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Her şeyden önce seçeceğiniz cihazın markasına dikkat edilmelidir. Yazıcı satın alırken kaliteden ödün vermek kısa vadede daha büyük sorunlarla karşılaşmanıza ve hatta cihazınızın bozulmasına neden olabilir.

Önem verilmesi gereken bir diğer faktör de cihazların fiyatlarıdır.

Geniş bir skalaya yayılan fiyatlar arasından kendi bütçenize uygun olanı bulmak için detaylı bir inceleme yapmalısınız. Nokta vuruşlu yazıcılar diğer modellere göre daha çok bakım gerektirmektedir. Tozdan etkilenebilen ve daha düşük baskı kalitesine sahip bu cihazları seçerken mutlaka ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Eğer nokta vuruşlu yazıcılara ihtiyaç duymadığınız bir sektörde çalışıyorsanız diğer çeşitleri değerlendirmelisiniz.

Uygun Fiyatlı Nokta Vuruşlu Yazıcılar Nereden Alınır?

En kaliteli markalar tarafından üretilen nokta vuruşlu yazıcı modellerini rekabetçi fiyatlarla satın almak ve güvenli alışveriş deneyimi yaşamak için TOBB Güven Damgası’na sahip olan Avansas’a güvenebilirsiniz. Kullanıcı dostu internet sitesinde bulunan çeşitleri inceleyebilir ve hızlı teslimat ayrıcalıklarının keyfini çıkarabilirsiniz.

BeğenFavori Paylaş

Monster #WASD için geri sayım başladı

Yılın en büyük online etkinliği

Faaliyetleriyle oyun ve teknoloji dünyasına yön veren Monster Notebook, yılın en büyük online etkinliği Monster #WASD’ı duyurdu. Monster Notebook’un Türkiye’deki ve yabancı pazarlardaki yeni yatırımlarını duyuracağı, yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacağı, oyuncular ve kreatif içerik üreticileri için geliştirdiği yepyeni projeleri açıklayacağı Monster #WASD, 30 Haziran saat 20.00’de Monster Notebook’un Twitch ve YouTube kanallarında canlı yayımlanacak.

Geçtiğimiz haftalarda yeni nesil işlemcilerle ve grafik kartlarıyla bir üst seviyeye taşınmış yeni ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturan Monster Notebook, şimdi de yılın en büyük online etkinliği olacak Monster #WASD’ı duyurdu. 30 Haziran Çarşamba akşamı saat 20.00’de başlayacak etkinlik Türkiye’de bir ilk olacak.

Oyundaki kazanma çabasının, kıran kırana geçen mücadelelerin klavye üzerindeki adresi olan #WASD; bu seneden itibaren Monster Notebook’un oyun ve teknoloji dünyasına dair keşfettiği çözümleri ve geliştirdiği yenilikleri kullanıcılarıyla paylaşacağı geleneksel buluşmaların adresi olacak.

Monster Notebook’un web sitesi, YouTube kanalı ve Twitch kanalı üzerinden canlı yayımlanacak etkinlikte sırasıyla Monster Notebook Kurucu ve CEO’su İlhan Yılmaz, Kojima Productions Pazarlama Başkanı Jay Boor, Monster Notebook CMO’su Göktuğ Okan Oğuz, Monster Notebook CGO’su Cem Çerçioğlu, Intel Türkiye Perakende Satış Direktörü Koray Yıldız, NVIDIA Pazarlama ve Ürün Direktörü Mark Aevermann, Teknoloji Editörü Mesut Çevik, Mete "EastergamersTV" Özbey, Pelin "Pqueen" Baynazoğlu, Redbull Pazarlama Direktörü Çağdaş Yaltı, Microsoft PC Gaming Direktörü Stephen Broadwell, Monster Notebook CSO’su Bilgin Semiz, Ahmet "Jahrein" Sonuç ve daha bir çok konuşmacı yer alacak.  

“Şu ana kadar Türkiye’de teknoloji ve oyun ekosisteminde bu kadar özenle hazırlanmış böyle bir etkinlik henüz yapılmadı.”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Monster Notebook Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Göktuğ Okan Oğuz, “Monster Notebook olarak, IPSOS araştırmalarına göre ülkemizde oyun bilgisayarı denildiğinde ilk akla gelen ve en çok tercih edilen oyun bilgisayarı markasıyız. Bu başarımızı uluslararası pazara da taşıyoruz ve Türkiye’den çıkan bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Kullanıcılarımıza en iyi deneyimi sunmak için geliştirdiğimiz, sektörde daha önce örneği görülmemiş hizmetlerimizle; en iyi donanım konfigürasyonları ve en erişilebilir fiyatlarla kullanıcılarımıza sunduğumuz yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlarımız ve oyuncu ekipmanlarımızla Türkiye’de oyun dünyasına yön veriyoruz.

Deneyime ve yeniliğe odaklanan çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Haziran ayı içinde, uzun süredir heyecanla beklenen yeni ürünlerimizin satışa çıkmasıyla ve ardından altı ay sürecek espor etkinliğimiz Intel Monster Reloaded’ın başlamasıyla birlikte 2021’in ikinci yarısına çok güçlü bir giriş yaptık. Önümüzdeki dönemde hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada yepyeni yatırımlarımız olacak. Ayrıca oyunculara, teknoloji tutkunlarına ve kreatif içerik üreticilerine destek sunacak heyecan verici projeler başlatıyoruz. Gücünü her zaman kullanıcılarıyla birebir temasta olmaktan alan bir marka olarak tüm bu gelişmeleri yine kullanıcılarımızla doğrudan paylaşacağız. Şu ana kadar Türkiye’de teknoloji ve oyun ekosisteminde bu kadar özenle hazırlanmış böyle bir etkinlik henüz yapılmadı. Her zaman ilkleri ve yenilikleri hayata geçirerek sektörüne yön vermiş bir marka olarak, Monster #WASD’ta da oyun ve teknoloji dünyasının geleceğine ışık tutacağız” dedi.

Tüm Monster Notebook’larda ve oyuncu ekipmanlarında yüzde 10 indirim

Bu sene ilki 30 Haziran’da gerçekleşecek Monster #WASD’ın heyecanını, tüm teknoloji tutkunlarını sevindirecek kampanyalar ile tırmandıran Monster Notebook, 15 Temmuz’a kadar tüm dizüstü bilgisayarlarda ve oyuncu ekipmanlarında geçerli yüzde 10 indirim yaptığını duyurdu. 31 Temmuz 2021 tarihine kadar geçerli bir diğer kampanya kapsamında ise Yapı Kredi World kullanıcıları Monster Notebook alımlarında 3 ay ertelemeli 9 taksit fırsatından yararlanabiliyor. Yalnızca http://www.monsternotebook.com.tr adresinden ve Monster Notebook mağazalarından yapılan alışverişlere özel bu iki kampanyadan aynı anda yararlanmak mümkün. 

BeğenFavori Paylaş

Yarış ve oyun tutkunlarının heyecanla beklediği Logitech McLaren G Challenge, 1 Temmuz’da başlıyor!

Oyun teknolojileri ve ekipmanlarının lider markası Logitech G ve uzun yıllardır Formula 1’in başarılı takımlarından biri olan McLaren Racing’in birlikte düzenledikleri ve bu yıl 4’üncüsü gerçekleşecek Logitech McLaren G Challenge 2021 başlıyor. McLaren’in motor sporları dünyasındaki zengin mirasını, Logitech G’nin espor ve oyun ekipmanları teknolojisindeki uzmanlığıyla birleştiren G Challenge 2021, yarış tutkunlarını her zamankinden daha büyük bir mücadeleye davet ediyor.

Adrenalin dolu Logitech McLaren G Challenge 2021 hakkında değerlendirmede bulunan Logitech Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Pazarlama Müdürü Birol Sülük, “Logitech G olarak sporun ve yarışmaların büyüyüp yaygınlaşması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Amatör sürücülere ve motor sporları meraklılarına profesyonel sürücüler gibi rekabet etme ve yarışma fırsatı sunan G Challenge ile tüm yarış severleri heyecan ve eğlence dolu bir 5.5 ay bekliyor. Bu etkinlikle dileyen herkes yarış tutkusunu paylaşma ve kendi yeteneklerini test etme imkânı bulacak. Türkiye’de düzenlenecek bu etkinlikle ilgili detayları yakın zamanda yarış severlere duyuracağız. Logitech G’i takip ederek etkinliğin detaylarından haberdar olunabilir. Logitech Türkiye olarak yarış tutkunu tüm katılımcılara başarılar diliyoruz” dedi.

Büyük Final 15 Ocak 2022’de

Motor sporları meraklıları ve amatör sürücüler için Logitech G McLaren G Challenge 2021 yarış sezonu 1 Temmuz 2021'de başlayacak ve bir dizi yeni eklemelerle devam edecek. Yarışa daha fazla oyun severin katılabilmesi için turnuva üç bölümü içerecek şekilde genişletildi; Open Wheel, Stock Car ve Sport Car Racing. G Challenge, iRacing ve Assetto Corsa Competizione olmak üzere iki oyunda oynanacak ve 15 Ocak 2022'de Las Vegas, NV'de Büyük Final ile sonuçlanacak.

Profesyoneller direksiyon başına geçecek Bu yılın yeniliklerini duyurmak ve kutlamak için Logitech G ve McLaren, 7 Temmuz'da ünlü isimlerin katılımıyla, Open Wheel ve Stock Car yarışında yarışacakları iki takım oluşturacakları bir Pro-Am yarışına ev sahipliği yapacak. William Byron ve McLaren F1 sürücüsü Lando Norris kendi takımlarına kaptanlık yapacak ve onları yarışa hazırlayacak. Katılımcılar arasında rapçi, şarkıcı ve söz yazarı A$AP Ferg; YouTube kişiliği Jelle Van Vucht Arrow McLaren SP yarış pilotu Felix Rosenqvist; NBC Parker Kligerman'da NASCAR için Amerikalı yarış arabası sürücüsü ve pit muhabiri; ve Indianapolis 500 Şampiyonu Brezilya'dan Tony Kanaan yer alacak.

Ödüller baş döndürüyor

Bu yılın üç bölümü kazananları, büyük final için McLaren Racing'in ile sahne arkası deneyimi yaşayacakları Londra'ya dört günlük tüm masrafları karşılanan bir gezi kazanacaklar. Ödül paketi, McLaren Teknoloji Merkezi turunu, uluslararası üne sahip yarış arabası sürücüsü Lando Norris'in koçluğunu ve F1® British Grand Prix 2022'de VIP deneyimini içeriyor. Final, egzotik yarış arabalarıyla pistte canlı bir sürüş deneyimi, profesyonel sürücüler, sporcular ve diğer ünlülerle resmi buluşmalar ve McLaren Racing VIP Experience Büyük Ödülü'nü kazanma şansı da dâhil olmak üzere heyecan verici etkinliklerle dolu olacak.

Şansını denemek isteyenler için çevrimiçi elemeler için kayıtları LogitechGChallenge.com üzerinden alınıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Itopya Üretim Kapasitesini Türkiye Standartlarının Ötesine Taşıyor

Itopya IT ve Gaming teknoloji ürünlerin perakende satışını gerçekleştiren, yenilikçi mağazacılık anlayışı ve gelişmiş web mağazası özellikleriyle müşterilere teknolojik çözümlerini sunarken üretim kapasitesini de Türkiye standartlarının ötesine taşımayı hedefliyor.

İçerisinde depo, sevkiyat, operasyon ve üretim departmanları bulunan 9.000 metrekarelik İtopya Kartal Lojistik ve Operasyon Merkezi 2021 yılında hizmete açtık.

Kartal Operasyon binamız içerisinde, itopya.com Outlet mağazamızı aktif hale getirmeyi planlıyoruz. Müşterilerimiz, Outlet konseptine sahip mağazamızdan outlet ürünleri satın alabilecekleri gibi aldıkları ürünleri ister mağazalarımızdan, isterlerse teslimat noktalarımızdan teslim alabilecekler. Böylece fiyat avantajıyla birlikte teslimat süresine de kendileri karar verebilecekler.

Bu hizmetlerimize ek olarak, Kartal Operasyon merkezimizde yer alacak olan müşteri hizmetleri bölümümüz sayesinde, müşterilerimiz dilerlerse ürünlerini bu alana teslim etmek için getirerek satış sonrası destek talebinde bulunabilecekler.

Geçtiğimiz dönemde üretim bantlarında yaşanan aksaklıklar nedeniyle gecikmelere neden olan montaj sürelerini kısaltmak ve daha hızlı ve sürdürülebilir bir modele oturtmak için müşterilerimizden gelen eleştiri ve yorumlar doğrultusunda, Türkiye’deki en kapsamlı üretim tesislerinden birisini de hazırladık. Böylelikle günlük 400 sistem montaj kapasitesi sağlayan bir yapıya geçmiş bulunmaktayız.

Buna ek olarak ürettiğimiz tüm sistemleri stabilite testlerine de sokmaktayız. Üst düzey sistemlerde ise müşterilerimizden onay alarak, 24 saatlik ek performans testleri de yapmaktayız. Sistemlerin müşterilerimize hasarsız bir şekilde ulaşması bizim için çok önemli. Bu sebeple de sistem ürünlerinin kargoda hasar görmemeleri için ek korumalı bir şekilde paketlemeler de yapılmaktadır ve kontrol edilmektedir.

Montaj gerektirmeyen ürünlerde müşterilerimiz bu ürünleri aynı gün içerisinde mağazalarımızdan temin edebilmekteler ya da ürünleri onların adreslerine göndermekteyiz. Montaj gerektiren ve özelleştirilmiş sistemleri ise yine aynı gün ya da ertesi gün müşterilerimize gönderebilmekteyiz.

BeğenFavori Paylaş

Acer, Predator Orion ve Nitro Masaüstü Oyun Bilgisayarlarını Güncelledi

Acer, bugün yaptığı açıklamayla Predator Orion 3000  ve Nitro 50 serilerine güncellemeler ve geliştirmeler getiren masaüstü oyun portföyünü yenilediğini duyurdu. Her iki seri de en yeni 11. Nesil Intel® Core™ veya AMD Ryzen™ 5000 Serisi masaüstü işlemciler ile NVIDIA® GeForce RTX™ 30 Serisi GPU’ların yanı sıra, bir dizi genel iyileştirme içerecek şekilde güncellendi.

Predator Orion 3000 Masaüstü Bilgisayarları

Predator Orion 3000 (P03-630), midtower bir kasadan sınıfının en iyi donanım deneyimini bekleyen oyuncular için tasarlandı. 11. Nesil Intel® Core™ i7 İşlemci, NVIDIA GeForce RTX 3070 GPU ve 64 GB’a kadar 3200 Hz DDR4 bellek ile gelen bu bilgisayar, oyun, yayın ve düzenleme konusunda kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bu performans, donanım ve yazılım verimliliğini artıran, sorunsuz oyun oynama, yüksek kare hızları ve sürükleyici bir gerçekçilik sağlayan yeni Intel® Core™ i7 işlemci çekirdek mimarisi ile daha da güçlendirildi.

Predator Orion 3000’in GeForce RTX 3070 GPU’su, NVIDIA’nın 2. nesil RTX mimarisi olan NVIDIA Ampere mimarisi tarafından desteklenmektedir. Geliştirilmiş Işın İzleme Çekirdekleri ve Tensor Çekirdekleri, yeni akış çoklu işlemcileri ve yüksek hızlı G6 bellek ile en talepkâr oyunlarda bile ihtiyaç duyacağınız gücü sağlıyor. Sistemi soğutmak için 92x92 mm özel tasarımlı FrostBlade™ fan, Orion 3000'in optimum seviyelerde çalışacak şekilde soğutulmasını sağlamak için hem yüksek statik basınç hem de hava akışı sağlayan özel patentli kanatlara sahip. Biri doğrudan FrostBlade™ fanının göbeğine yerleştirilen dört RGB LED bulunan sistemde kullanıcılar, Acer’ın sistem durumu, aydınlatma ve fan hızını tek noktadan izleyip yönetebilecekleri özelleştirilmiş uygulaması PredatorSense’ten faydalanarak kasanın ön kısmındaki dikey ışık çubuklarını da özelleştirebilirler.

Yüksek hızlar için Intel® Killer ™ E2600 ve MU-MIMO özellikli Wi-Fi 6’nın yanı sıra, Tip-A ve Tip-C destekli USB 3.2 Gen2 yuvalarıyla geniş bağlanabilirlik seçenekleri ile DTS:X™ Ultra ses sunan Predator Orion 3000, EMI uyumlu temperli cam yan paneliyle kasa içi aydınlatmaları görebilmeyi de sağlıyor. 2 TB’a kadar PCIe NVMe SSD (1TB x 2) ve 6 TB’a kadar (3TB x 2) depolama desteği ile istenen her şey için de bolca yer sunuyor.

Acer Nitro 50

Nitro 50 (N50-120 [AMD] ve N50-620 [Intel]) serisi, daha iyi oyun oynama, ekstra özellikler ve daha sürükleyici bir deneyim başta olmak üzere, her alanda iyileştirme isteyen oyuncular için tasarlandı. AMD Ryzen™ 9 5900 Serisi veya 11. Nesil Intel® Core ™ i7 masaüstü işlemcileri ile gelen bilgisayar, NVIDIA GeForce® RTX 3060 Ti GPU sayesinde içerik oluşturma ve video düzenleme gibi grafik yoğun görevleri desteklemek için yeterli. Her iki Nitro 50 modeli de 64 GB’a kadar çift kanallı 3200 MHz DDR4 bellek, çift 3,5” SATA3 HDD yuvası (en fazla 3 TB x2), M.2 2280 PCIe NVMe SSD yuvaları, 802.11ax/ac/a/b/g/n, Wi-Fi 6, Dragon LAN 1G Ethernet ve USB 3.2 Gen 2 Tip-C ve Tip-A bağlantı noktaları ile geliyor.

Siyah metal kasalı Nitro 50 oyun bilgisayarları, gecikmesiz bir oyun deneyimi ve yüksek kare oranları ile çıtayı yukarı taşıyor. Nitro Serisi masaüstü bilgisayarlar, Qi standardını destekleyen tüm mobil cihazlarla çalışan yerleşik bir kablosuz şarj istasyonu[[1]] ile sipariş edilebiliyor. Nitro 50’de ayrıca mobil cihazları 5W kablosuz şarj cihazlarından daha hızlı ve 60 dakika içinde şarj edebiliyor. Diğer özellikleri arasında DTS: X Immersive Audio, Windows 10 Home, FrostBlade™ Soğutma, Wi-Fi 6 işlevi ve oyunlardaki modu belirlemeyi sağlayan ateş kırmızısı LED'ler bulunuyor. NitroSense sistem yönetimi yazılımı ise CPU ve GPU sıcaklıklarını izlemenin yanı sıra, fan hızını ayarlama olanağı sağlıyor. 

Fiyat ve Bulunabilirlik

Predator Orion 3000 (P03-630) ekim ayında EMEA bölgesinde 949 euro’dan başlayan; Nitro 50 (N50-620) ise ekim ayında EMEA bölgesinde 799 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle iletişime geçin.


[1] Özellikler modele veya bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acer NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü GPU’larını İçeren İnce ve Hafif Tasarımlı Swift X’i tanıttı

Cihaz Gücünü AMD Ryzen 5000 Serisi Mobil İşlemcilerden Alıyor

Acer, bugün yaptığı açıklamayla popüler Swift serisi dizüstü bilgisayarlarının en yeni üyesi olan Swift X’i tanıttı. Ultra taşınabilir bilgisayar tasarımını “Zen 3 mimarisi”[3] kullanan AMD Ryzen™ 5000 Serisi Mobil İşlemci[3] ile yeni bir seviyeye taşıyan bu ultra hafif ve ince dizüstü, en yeni NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Ti dizüstü bilgisayar GPU[3]’larından güç alıyor.

Acer Inc. Dizüstü Bilgisayarlar, BT Ürünleri İşletmesi Genel Müdürü James Lin, “Acer'ın yeni dizüstü bilgisayar modelleri, tüketicilere yüksek performans ile ultra taşınabilirlikte zengin seçenekler sunmak üzere tasarlandı. Profesyonel kullanıcılar, gün boyunca yanlarında taşıyabilecekleri kadar küçük, ancak aynı anda birden çok programı çalıştıracak kadar güçlü ve sade görünen bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyuyor. Tasarladığımız her cihazla daima bu dengenin peşindeyiz” dedi.

AMD Müşteri İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Saeid Moshkelani ise, “Son derece verimli ve güçlü olan AMD “Zen 3” çekirdek mimarisinden güç alan Acer Swift X, yüksek performanslı ve ultra taşınabilir tasarımı ile çarpıcı bir pil ömrü sunuyor. İçerik üreticiler, yayıncılar ve yaratıcı profesyoneller için birinci sınıf, ödün vermeyen çözümler sunmak için Acer gibi önemli ortaklarımız ile iş birliği yaptığımız için gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

İnce, Hafif ve Güçlü

Acer Swift X (SFX14-41G) dizüstü bilgisayar, serinin harici grafiklere sahip ilk modeli oluşu ve 1,39 kg’lık[3] etkileyici hafifliği ile Swift portföyü içerisinde yeni bir segmenti temsil ediyor. Taşıdığı NVIDIA’nın Ampere mimarisine dayanan NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti dizüstü bilgisayar GPU’sunun AMD Ryzen™ 7 5800U Mobil İşlemci ve 16 GB RAM ile birleşimi, video editörleri ve fotoğrafçılar gibi yaratıcı profesyonellere ihtiyaç duydukları gücü sağlıyor. Swift ailesinin konseptine sadık kalan cihazda, tüm bu donanımlar sadece 17,9 mm[3] inceliğindeki bir metal kasaya sığdırılmış.

Acer Swift X’in üretkenlik kabiliyetleri, kullanıcının tüm verileri yanında taşıyabilmesini sağlayan 2 TB’a kadar SSD ile destekleniyor ve hızlı şarj destekli 59 W bataryası ile 17 saate kadar[1] kullanım olanağı veriyor.

Renkler Hiç Olmadığı Kadar Canlı

Swift X, yüzde 85,7 ekran/gövde oranı, 300 nit[3] parlaklık ve yüzde 100 sRGB[3] özellikleri sunan 14 inç büyüklüğündeki FHD IPS[2] ekranıyla, 4K video düzenleme ve fotoğrafları en iyi şekilde görmek için yeterli. Zengin bağlantı yuvaları arasında yer alan tam işlevli USB Tip-C ile ultra hızlı veri aktarımı, video izleme ve pil şarj işlemleri yapılabilirken, Wi-Fi 6 desteği de genel olarak bağlantı hızının artması anlamına geliyor.

Dizüstü bilgisayar, ayrıca Windows Hello aracılığıyla daha güvenli oturum açma için bir parmak izi sensörü, daha akıcı görüntülü görüşmeler için yapay zekâ destekli gürültü engelleme ve uzun süren kurgu işleri esnasında göz yorgunluğunu azaltan Acer BlueLightShield teknolojilerini de taşıyor.

Serin, Sessiz Çalışma

Daha ağır iş yükleri düşünülerek tasarlanan yeni Swift X, termal verimliliğini optimize etmek için 59 adet 0,3 mm kanatlı bir fandan ve bir çift D6 bakır ısı borusundan yararlanıyor. Bununla birlikte, bir dizi başka yenilikle de dizüstü bilgisayarın soğutma verimliliğini artırıyor. Örneğin yeni Swift’te yer alan hava girişli klavye tasarımı, standart bir klavyeye göre yaklaşık yüzde 8-10 daha fazla ısının dışarı atılmasını sağlar ve fanın üst kısmında oturan, eğimli bir düzleme sahip olan stereo halka, hava akışında yüzde 5-10’a varan bir iyileşme sağlıyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Swift X (SFX14-41G) EMEA bölgesinde 2021 yaz döneminde 899 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle iletişime geçin.


[1] Listelenen pil ömrü, kablosuz internet ile kullanımda MobileMark 2014® verimlilik modu testine dayanmaktadır. MobileMark 2014 testinin ayrıntıları http://www.bapco.com adresinde mevcuttur. Pil ömrü derecelendirmesi yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek pil ömrü modele, yapılandırmaya, uygulamaya, güç yönetimi ayarlarına, çalıştırma koşullarına ve kullanılan özelliklere göre değişir. Bir pilin maksimum kapasitesi zamanla ve kullanıldıkça azalır.

[2] Bahsedilen tüm markalar ve ürün adları, ilgili şirketlerin tescilli markasıdır ve tamamıyla ürünleri tanımlamak için kullanılmıştır.

3 Özellikler modele veya bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Tüm modeller stoklarla sınırlıdır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap