Splunk Core Certified Power User –Exam: SPLK-1002

Splunk Inc. – The Company

Founded in 2003 by Michael Baum, Rob Das, and Erik Swan, Splunk Inc. is a tech company that provides solutions for searching, analyzing, and monitoring machine data.  Splunk Inc. is based in San Francisco, California, US. Splunk is trusted by giants like Intel, Nasdaq, McLaren, Hyatt, AirBus, Dominos, and Porsche. By 2020 Splunk is a company with annual revenue of US$ 2.36 Billion. With 30.4% growth Splunk is the number one company now, in ITOM (IT Operations Management) and ITOA (IT Operations Analytics ) markets. In these domains, Splunk is ahead of companies like IBM, Microsoft, and VMWare. Splunk holds 13% of the IT Operations Management or ITOM market according to an IDC report for 2019. Splunk is now placed on the Fortune 1000  list. Splunk is trusted by 91 companies out of the Fortune 100 list.

Splunk – The Platform

As described by Splunk;

“Splunk is the world’s first Data-to-Everything Platform designed to remove the barriers between data and action so that everyone thrives in the Data Age. We’re empowering IT, DevOps, and security teams to transform their organizations with data from any source and on any timescale.”

Splunk is a software platform widely used for monitoring, searching, analyzing, and visualizing machine-generated data in real-time. It performs capturing, indexing, and correlating the real-time data in a searchable container and produces graphs, alerts, dashboards, and visualizations. Splunk provides easy to access data over the whole organization for easy diagnostics and solutions to various business problems.

Splunk – As A Career

With the growth and evolution of mobile devices and IoT (Internet of Things), the need for Data Analytics has also grown a lot. The wider implementation of cloud technology has also made machine data analytics much more relevant than before. This unprecedented growth in this segment has created new employment opportunities for professionals in this emerging market. Thanks to its ease of install and user-friendly platform, Splunk has gained more market share than any other company in the machine data analytics sector.  With a wider application in big data analytics, Splunk’s market share has increased exceptionally well. Managing machine data and making it ready to be analyzed will be a requirement by almost every big business soon. Being a market leader Splunk is a very promising career for professionals.

Splunk Certifications – The Portfolio

At different skill levels in various specializations,  Splunk offers multiple certifications. The list of the certifications offered by Splunk is as follows;

 • Splunk Core Certified User
 • Splunk Core Certified Power User
 • Splunk Core Certified Advanced Power User
 • Splunk Cloud Certified Admin
 • Splunk Enterprise Certified Admin
 • Splunk Enterprise Certified Architect
 • Splunk Core Certified Consultant
 • Splunk Enterprise Security Certified Admin
 • Splunk IT Service Intelligence Certified Admin
 • Splunk Phantom Certified Admin
 • Splunk Certified Developer

Splunk Core Certified Power User – Certification Overview

A Splunk Core Certified Power User has a basic understanding of SPL searching and reporting commands and can create knowledge objects, use field aliases and calculated fields, create tags and event types, use macros, create workflow actions and data models, and normalize data with the Common Information Model in either the Splunk Enterprise or Splunk Cloud platforms. This certification demonstrates an individual's foundational competence of Splunk’s core software. Splunk Core Certified Power UserExam: SPLK-1002 is required to earn the Splunk Core Certified Power User Certification.

Splunk Core Certified Power User – Course Contents

This course focuses on searching and reporting commands, as well as on the creation of knowledge objects. Major topics include using transforming commands and visualizations, filtering and formatting results, correlating events, creating knowledge objects, using field aliases and calculated fields, creating tags and event types, using macros, creating workflow actions and data models, and normalizing data with the Common Information Model (CIM).

Splunk Core Certified Power User Exam: SPLK-1002 – The Key Learnings

Exam: SPLK-1002 comprises of the following key learning areas;

 • Transforming commands and visualizations
 • Filtering and formatting results
 • Correlating events
 • Knowledge objects
 • Fields (field aliases, field extractions, calculated fields)
 • Tags and event types
 • Macros
 • Workflow actions
 • Data models
 • Splunk Common Information Model (CIM)

Splunk Core Certified Power User Exam: SPLK-1002 – The Skill Development

 • Application Software
 • Big Data Analysis
 • Big Data & Analytics
 • Big Data Machine Learning

Splunk Core Certified Power User Exam: SPLK-1002 – Prerequisites of Exam

There are no prerequisites for taking the Splunk Core Certified Power User Exam: SPLK-1002

Splunk Core Certified Power User Exam: SPLK-1002 – The Domains

The topics covered in this exam include:

 • Using Transforming commands and visualizations – 5%
 • Filtering and formatting results – 10%
 • Correlating events – 15%
 • Knowledge objects – 10%
 • Fields (field aliases, field extractions, calculated fields) – 10%
 • Tags and event types – 10%
 • Macros – 10%
 • Workflow actions – 10%
 • Data models – 10%
 • Splunk Common Information Model (CIM) – 10%

 Splunk Core Certified Power User – Validity of the Certification

Splunk Core Certified Power User is valid for 3 years.

Splunk Core Certified Power User Exam: SPLK-1002 – Format Of The Exam

Splunk Core Certified Power User exam is an English-only exam. The exam duration is 60 minutes inclusive of a 3 minutes review. It consists of 65 questions.

Splunk Core Certified Power User Exam: SPLK-1002 –  Preparations

Preparation for the SPLK-1002 exam requires a lot of dedication, hard work, and focus. A good selection of training can make it easy. There are hundreds of study guides, braindumps, practice questions and answers, video tutorials, simulators, and testing engines are available in the market. Both free and paid types of resources can be found with many training providers available. Splunk provides its own designed instructor-led training and study material. Considering the higher cost of learning with Splunk many other vendors are offering the training for Splunk Core Certified Power User Exam: SPLK-1002 at a much affordable price. Marks4Sure offers an affordable training package for Splunk Core Certified Power User Exam: SPLK-1002 SPLK-1002.

Remember that choosing the right training is the best strategy to ensure success in Splunk Core Certified Power User Exam: SPLK-1002 which is a great start for those who want to start their journey of Machine Data Analytics.

BeğenFavori Paylaş

Invideo Video Düzenleme Programı

Bulut sistemler denince akla her ne kadar depolama çözümleri gelse de aslında birçok düzenleme işimizi de bulut üzerinden yapabiliyoruz. Bu bazen bir 'word' dosyası oluşturmak iken bazen de bu yazımızda anlattığımız 'video edit' olabiliyor.

InVideo, bulut tabanlı bir video düzenleme yazılımı. InVideo, 190'dan fazla ülkede 1.5 milyonu aşan bir kullanıcı kitlesine erişmiş durumda. InVideo ile Bilgisayarınıza hiçbir şey yüklemeden, hatta bir bilgisayar dahi kullanmadan, bir videoyu profesyonel yazılımları aratmayacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Windows, Mac, iPad ya da popüler tarayıcılar sorunsuz bir şekilde desteklenmekte.

Bunun en büyük avantajı, videolarınızı istediğiniz yerden düzenleyebilmeniz. Kurulum ya da güçlü bir sistem gerektirmediğinden, her yerden çalışabilirsiniz, yeter ki internet bağlantınız olsun.

Üstelik InVideo ile bir videoyu sıfırdan üretebilirsiniz. Bunun için size sunulan 4000'den fazla içerikle gelen görüntü kütüphanesi ile, bir videoyu oluşturmak için gerekli her şeye sahipsiniz. Üstelik telif hakkını dert etmeden, müzik de ekleyebilirsiniz.

InVideo, alanlarında lider olan iStock, Shutterstock ve Storyblock'tan lisanslı, 8 Milyondan fazla görüntüyü kullanabilmeniz için size sunmuş durumda.

Ekleyebileceğiniz şeyler bununla da sınırlı değil. Videonuza her türlü yazıyı, sticker'ı ve fotoğrafı ekleyebilirsiniz. InVideo, çoklu katman ve video geçişleri gibi olmazsa olmaz özellikleri de destekler.

Bu videoları tatil videonuzu düzenlemek için yapabileceğiniz gibi, sosyal medyayı etkin kullanıp hem kendinize hem de işinize dikkat çekmek için de kullanabilirsiniz.

InVideo ile makaleleri videoya çevirebilir, videolarınızı kolaylıkla kesip, yeniden ölçeklendirip kompozisyonu değiştirebilir ve ön tanımlı ayarlarınızı uygulayabilirsiniz. Ayrıca 'text to speech' özelliği ile kendi seslendirmelerinizi de yapabilirsiniz. Eğer bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa, 7/24 hizmet veren canlı sohbet desteği ve 20.000'den fazla içerik üreticisinin tecrübesi sizinle.

InVideo, her özelliği ile video düzenleme işininiz kolaylaştırmak ve de zenginleştirmek için ücretsiz olarak hizmetinizde. Hazır temalarla başlamanız, işinizi hızlandırır ve yazılımı öğrenmenizi de kolaylaştırır. Düzenlemeleri yaptıktan sonra da yayınlayıp final halini görebilirsiniz.

Linke tıklayıp hemen videolarınızı düzenlemeye ve yayınlamaya başlayabilirsiniz. InVideo, ücretsiz sürümünde birçok yazılımın aksine videoya kesinlikle 'watermark' eklemez. Böylece videonuz siz nasıl hayal ettiyseniz o şekilde yayına hazır olur.

BeğenFavori Paylaş

Yeni Acer Swift 3, Dikey Ekran Severler için 3:2 Görüntü Oranıyla Fark Yaratıyor

Acer’ın Türkiye’deki 3:2 görüntü oranına sahip ilk dizüstü bilgisayarı olan ve daha hafif tasarlanan yeni Swift 3, dik ekran tercih eden ve hareket halinde çalışan kullanıcıların yeni gözdesi olacak.

Sıklıkla ofis dışında çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan Swift 3 serisi ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlar, üstün performans ve göz alıcı görüntüleri şık metal bir kasanın içinde sunuyor. Estetik görünümüyle tüm bakışları üzerinde toplayan Swift 3, hareket halindeki kullanıcıların günlük olarak tüm gereksinimlerini karşılayabilecek güçte bir ürün.

Her Yerde Üretken Olmak İçin Tasarlandı

15,95 mm inceliğinde ve 1,19 kg ağırlığında olan Swift 3 (SF313-52), kompakt gövdesi sayesinde kullanıcıların rahatlıkla yanında taşıyabileceği kadar fonksiyonel bir dizüstü bilgisayar. İnce çerçeveli ekranıyla yüzde 84 ekran gövde oranı sunan Swift 3’ün 3:2 en boy oranı da ekrandakileri okumak için yüzde 18 daha fazla dikey alan sağlıyor. Özel görüntü boyutu sayesinde dikey ekran meraklılarının ilgisini çeken bilgisayarın sRGB renk alanının yüzde 100’ünü kapsayan 13,5 inç boyutunda 2256x1504 piksellik IPS ekranı bulunuyor. Cihaz ayrıca, Acer Color Intelligence ve Acer ExaColor teknolojilerinin desteğiyle görüntülere ve videolara göz alıcı renklerle hayat veriyor.

Swift 3 (SF313-52), 10. Nesil Intel® Core I5-1035G4 işlemci, 512 SSD PCIe ve 16 GB’ye kadar LPDDR4X RAM ile 16 saate kadar kullanım imkanı sunan uzun ömürlü bir pile sahip. Tüm gün süren üretkenlik ve günlük görevlerde sorunsuz bir performans sergileyen cihazın hayat kurtaran hızlı şarj özelliği de yalnızca 30 dakikalık şarjla 4 saate kadar kullanım sunuyor. Aydınlatmalı klavye kullanıcılara karanlık ortamlarda da yazı yazma olanağı veriyor. Wake On Voice (WoV) özelliğini destekleyen ürün, Modern Bekleme modundayken kullanıcıların Cortana aracılığıyla cihazla etkileşime geçebilmesini sağlıyor.

Güvenlik ve Bağlanabilirlik

Kullanıcıların Swift 3’ün entegre parmak izi okuyucusu sayesinde Windows Hello özelliğinden yararlanması da mümkün. Parmak izi okuyucusu, güvenli ve kolay giriş yapmaya imkan tanıyor.  Bağlantı özellikleriyle de dikkatleri çeken cihaz, üzerindeki tam işlevli USB Type-C bağlantı noktası sayesinde Thunderbolt™ 3, USB 3.1 Gen 2 veya DisplayPort üzerinden son derece hızlı veri aktarımı yapabiliyor. Çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax) bağlantısı, Wi-Fi 5’e (802.11ac) göre üç kata kadar daha fazla çıkış ve yüzde 75’e kadar daha düşük gecikme sağlıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer Swift 3 (SF313-52), 7.749 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle iletişime geçin.

BeğenFavori Paylaş

Acer Aspire C Serisi Hepsi Bir Arada Bilgisayarlar Tek Bir Cihazla Eksiksiz Masaüstü Deneyimi Sunuyor

Acer Aspire C Serisi Hepsi Bir Arada Bilgisayarlar, tüm günlük üretkenlik ve eğlence ihtiyaçlarını şık tasarımlı, ince, tek bir cihazla karşılıyor.

Acer’ın ev kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirdiği Aspire C Serisi Hepsi Bir Arada Bilgisayarlar, alandan tasarruf sağlayan ince tasarımıyla her masaya şıklık getiriyor. Intel® işlemcilerden aldığı güçle üretkenlikten eğlenceye tüm ihtiyaçların tek bir cihazla karşılanmasını mümkün kılıyor. İpince çerçeveleriyse tüm içerikler için daha fazla ekran alanı sunuyor.

Tüm Ev İçin Tek Bir Cihaz

Zarif Aspire C Serisi Hepsi Bir Arada Bilgisayarlar, evin istenen her bir köşesine sığması için tasarlandı. Çalışırken veya oyun oynarken rahat bir görüntüleme deneyimi sunan ergonomik ekran, -5° ila 25° arasında eğilme özelliğine sahip. 10. Nesil Intel® i5 işlemci ile 8 GB'a kadar DDR4-2666 bellek ile donatılan Aspire C Serisi Hepsi Bir Arada Bilgisayarlar, kullanıcılar çalışırken, fotoğraf düzenlerken, video izlerken ve oyun oynarken için sorunsuz bir deneyim sağlıyor. 256 GB SSD depolama birimiyse Windows 10 deneyimini akıcı şekilde işletiyor.

Etkileyici Görüntüler

Kullanıcılar Aspire C Serisi’nin 22 ve 24 inçlik FHD LCD ekranlarında tüm ayrıntıları keskin renkler ve yüksek parlaklıkla görüntüleyebiliyor. Hepsi Bir Arada bilgisayarın ince çerçeveleri, görüntü için kullanılabilen işlevsel ekran alanını artırarak yüksek bir ekran-gövde oranı sunuyor. 178° görüntüleme açısı ise ekranın daha büyük bir bölümünün zahmetsizce görülebilmesini sağlıyor. İsteyen kullanıcılar, HDMI bağlantısıyla Aspire C Serisi bilgisayarların etkileyici görüntülerinden yalnızca monitör olarak da faydalanabiliyor.

Aspire C Serisi Hepsi Bir Arada Bilgisayarlar, Acer tarafından geliştirilmiş göz koruyucu teknolojilerle kullanıcılarının göz sağlığını gözetiyor. Acer Bluelight Shield™ uyku kaçıran mavi ışık seviyesini azaltırken, Flickerless™ teknolojisiyse doğal titremeyi azaltarak gözün yorulmasını önlüyor.

Zengin bağlantı seçenekleri

Aspire C Serisi Hepsi Bir Arada Bilgisayarlar, evdeki tüm kullanıcıların farklı deneyimlerini zenginleştirmek için zengin bağlantı seçenekleri sunuyor. HDMI bağlantısı daha verimli çalışmak için ekstra ekran eklenmesine olanak tanırken dört USB bağlantı noktası istenen tüm çevre birimlerinin bağlanmasını sağlıyor. WiFi 5 (802.11ac) bağlantısıysa kullanıcıları internete kablosuz olarak bağlıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

21,5 inç LCD ekranlı Aspire C (C22-963) 5.199 TL, 23,8 inç LCD ekranı Aspire C (C24-963) 5.999 TL fiyat etiketleriyle Türkiye’de.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle iletişime geçin.

BeğenFavori Paylaş

“Gamer’s Almanak 2020”oyun meraklılarını eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor!

Oyun teknoloji ve ekipmanlarının öncü markası Logitech G, “Gamer’s Almanak 2020” ile oyun dünyasında yaşanan gelişmeleri yakından takip etme imkânı sunuyor. Logitech G tarafından oyun tutkunları için hazırlanan mikro sitede, 2020 yılı boyunca oyun dünyasında yaşanan önemli gelişmeler kronolojik bir kurguyla paylaşılıyor. Ayrıca oyunların içeriğiyle ilgili yapılan soru-cevap bölümünün sonunda kullanıcılara en uygun olan karakter önerisi de sunuluyor.

Gamer’s Almanak 2020 içinde eğlenceli bir yolculuğa çıkmak isteyen oyun severler http://www.gamersalmanak.com adresi üzerinden siteyi ücretsiz olarak ziyaret edebiliyor. 2020 içerisinde piyasaya çıkan oyunların içeriği hakkında bilgilere kolaylıkla ulaşabilirken, site içerisinde yer alan video izleme butonuna tıklayarak oyunları daha yakından inceleme fırsatı bulabiliyor.

BeğenFavori Paylaş

Yeni Acer Swift 5, Antimikrobiyal Dokunmatik Ekranıyla Kullanıcı Sağlığını Koruyor

Acer, Iris® Xe grafiklere sahip 11. nesil Intel® Core™ i7 işlemciyle donatılan, ultra ince ve hafif yeni Swift 5 modelini Türkiye’de satışa sundu.

Yeni Swift 5, incecik çerçeveleriyle yüzde 90 ekran gövde oranı ve yüksek bir performans sunmasının yanı sıra, dokunmatik ekranıyla antimikrobiyal özellikler sunarak hijyen endişelerini ortadan kaldırıyor. Güçlü konfigürasyonu sayesinde günlük görevlerin de ötesinde verimlilik sağlayan yeni Swift 5, yüksek performans gerektiren grafik veya video işleme gibi görevlerin de rahatlıkla üstesinden geliyor.

Güçlü donanım ince tasarımda

Son derece ince ve hafif yapıdaki Acer Swift 5 dizüstü bilgisayar, stil, güç ve taşınabilirliği bir araya getiriyor. Yüksek kaliteli magnezyum lityum ve magnezyum alüminyum alaşımından üretilen 14,95 mm inceliğindeki kasaya sahip olan cihaz, 1 kg’ın altında bir ağırlıkla sunuluyor. 14 inç FHD IPS dokunmatik ekran, 340 nit parlaklık ile sRGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve ince çerçeveleriyle gövdenin yüzde 90’ını kaplıyor.

11. nesil Intel® Core™ i7-1165G7 işlemci ve 16 GB LPDDR4X bellekle donatılan yeni Swift 5, şık ve rahat taşınabilir sis yeşili kasasında maksimum üretkenlik için gerekli gücü taşıyor. Cihaz, kullanıcıların hareket halinde performanstan ödün vermeden işlerini yapmalarına olanak tanıyor. Özel tasarlanan menteşesi sayesinde ekran açıkken cihazı hafif bir şekilde yükseltiyor. Böylece daha rahat bir yazma deneyimi sağlıyor.

Swift 5 gelişmiş termal tasarımıyla en zorlu görevlerde bile sessiz çalışıyor ve ısınmıyor. Sahip olduğu çift D6 bakır soğutma boruları termal performans verimliliğini artırırken, ekranı açıldığında yükselen klavyesi ise daha fazla hava akımı sağlayarak soğutma performansını iyileştiriyor. Kullanıcılar üç ayrı soğutma modu arasında geçiş yaparak (sessiz, normal ve performans) cihazın ne kadar ses çıkaracağını belirleyebiliyor.

Mikroplara karşı koruma

Acer, dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecinde kullanıcılarının sağlığını korumak için yeni Swift 5’in dokunmak ekranını Antimikrobiyal Corning® Gorilla® Glass1 ile kapladı.

Antimikrobiyal koruyucu cam, içerisindeki iyonik gümüş bileşenlerle sık dokunulan yüzeylerde mikroorganizmaların çoğalmasını engelliyor. Ayrıca isteğe bağlı olarak tüm dizüstü bilgisayarın yüzeyi de antimikrobiyal kaplamalı olarak satın alınabiliyor.

Zengin bağlantı ve uzun pil ömrü

Kullanıcılara 17 saatlik pil ömrü vadeden ve tam bir çalışma gününü rahatlıkla atlatmaya imkan veren Swift 5’in 56 Wh pili, hızlı şarj özelliği sayesinde 30 dakikalık şarjla 4 saat kesintisiz kullanım sağlıyor. USB Type-C, Thunderbolt™ 4 ve USB 3.2 Gen 2 girişleri bağlantı seçeneklerine ek olarak çift bant Intel® Wi-Fi 6 (GIG+) ve Bluetooth® 5.1 sayesinde kullanıcılar istedikleri her an kesintisiz bağlantıda kalabiliyor.

Swift 5 kullanım kolaylığı ve güvenlik için Windows Hello™ destekli yerleşik parmak izi okuyucuya sahip. Wake on Voice desteği ise ekran kapalıyken bile Windows 10’a sesli sorular sorma imkanı veriyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Gücünü 11. nesil Intel® Core™ i7-1165G7 işlemci ve 16 GB LPDDR4X bellekten alan yeni Swift 5, 9.699 TL fiyat etiketiyle Türkiye’deki tüketicilere sunuldu. 11. nesil Intel® Core™ i5 1135G7 işlemci ve 8 GB bellekli sürümü ise 8.599 TL fiyatla satışta.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle iletişime geçin.


[i] Antimikrobiyal Corning® Gorilla® Glass kullanıcıları korumaz veya sağlığa doğrudan herhangi bir fayda sağlamaz.

BeğenFavori Paylaş

Akıllı Telefon Nedir? Ne İşe Yarar?

İş yerlerinde, sokakta, evde ve daha birçok yerde her anımızın vazgeçilmez bir parçası olan akıllı telefonlar, telefon görüşmesi ve mesajın yanı sıra çok sayıda fonksiyonu bir arada bulunduran ürünlerdir. Bu ürünlerin kullanım alanlarına göre çok sayıda işlevi vardır. Akıllı telefonların öne çıkan işlevlerini şu şekilde sıralamamız mümkündür:

 • Hem amatör hem de profesyonel olarak resim ve videolar çekebilir.
 • İnternet uygulamalarını ve oyunları çalıştırır.
 • Maillerinizin hepsini aynı anda takip etmenizi kolaylaştırır.
 • Mikrofon ve kamerasını ile canlı ders, online toplantı gibi etkinliklere katılmanızı sağlar.
 • Sosyal medyadan her an haberdar olmanıza yardımcı olur.
 • E-kitaplardan ya da çeşitli uygulamalardan, akıllı telefonları kullanarak kitap okuyabilirsiniz.

Herkesin akıllı telefonları kullanım amacı farklıdır. Kimisi sadece iş amaçlı kullanırken kimisi de sosyal medyada paylaşım yapmak amaçlı kullanabilir. Bu nedenle, akıllı telefon almak istediğinizde öncelikle kullanım amacını doğru belirlemeniz gerekir.

Akıllı Telefon Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Telefonunuzu seçerken hafıza, fotoğraf kalitesi, ekran özellikleri gibi birçok detaylara dikkat etmeniz gerekir. Yüksek çözünürlük gerektiren oyunları oynamak için bir akıllı telefon almayı planlıyorsanız, yapmanız gereken oyunu kaldırabilecek yapıda olan telefonları tercih etmektir. Çok yüksek paralar ödeyerek aldığınız mobil oyunlar, telefonunuzun donanımına uygun değilse donma, ısınma ve grafiklerde bozulma gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu nedenle, sık oyun amaçlı kullanım için soğutma özelliğine sahip, daha geniş ekranlı ve daha iyi işlemci özellikleri olan modelleri tercih etmelisiniz.

Telefondan sık sık canlı yayın ya da bağlantı yapanlar için dikkat edilmesi gereken ilk özellik ise ses ve görüntü kalitesidir. Bu nedenle, ön ve arka kameraları daha yüksek standartlarda olan modeller tercih edilmelidir. Son yıllarda ana kameraların yanı sıra çok sayıda farklı özelliklere sahip kamera da telefonlarda yer alır. Fotoğraf ve videolarda iyi bir görüntü kalitesi isteyenler için 40-50 MP, gelişmiş diyafram özelliklerine sahip modellerin tercih edilmesi gerekir.

Sürekli telefon görüşmesi yapanlar, internet kullananlar ve oyun oynayanlar için batarya ömrü de önemli bir detaydır. Bu nedenle, 4000 mAh ve üstü batarya özelliğine sahip modeller kullanım sırasında şarj bitmesi sorununu ortadan kaldırabilir. Aradığınız özelliklere sahip akıllı telefonları güvenilir e-ticaret firması Avansas’ta kolayca bulabilirsiniz.

BeğenFavori Paylaş

Logitech, G733 Kablosuz Oyuncu Kulaklığı Türkiye’de satışa çıktı!

Logitech, profesyonel oyuncular ve oyun tutkunları için benzersiz bir oyun deneyimi sunan G733 Kablosuz Oyuncu Kulaklığını Türkiye’de satışa sundu.

Oyun teknoloji ve ekipmanlarının öncü markası Logitech G, performansıyla dikkat çeken yeni G733 Kablosuz Oyuncu Kulaklığını Türkiye’de satışa çıkardı. Oyun severlerin yoğun ilgi gösterdiği oyuncu kulaklığı, konfor ve dayanıklılığı yüksek performanslı işitme ve konuşma teknolojileriyle bir araya getiriyor. G733 için çok heyecanlı olduklarını vurgulayan Logitech Türkiye Pazarlama Müdürü Birol Sülük, “Oyun, günbegün hayatımızın daha büyük bir parçası haline geliyor. Ekipmanlar ise e-sporda başarılı olmanın en önemli faktörlerinden biri. Oyun sektöründe tüm dünyadaki değişimi, trendleri yakından takip ederek yüksek performanslı oyuncu ekipmanları üretmeye devam ediyoruz. Logitech G G733 Kablosuz Oyuncu Kulaklığı da oyuncuların herhangi bir kablo ya da kısıtlayıcı faktör olmaksızın ihtiyaç duydukları performans, iletişim ve konforu sağlıyor. Farklı renk opsiyonları ile oyuncuların tarzlarını oyuna yansıtmasına imkân tanıyor.” diye konuştu. 

20 metreye kadar kablosuz kapsama alanı

Logitech G’nin farklı renk alternatifleri sunan G733 Kablosuz Oyuncu Kulaklığı, kullandığı ekipmanlarla performansını ve rahatlığını artırmak isteyen oyuncuların dikkatini çekiyor. 20 metreye kadar kablosuz kapsama alanı olan ürünün BLUE VO!CE teknolojisine sahip çıkarılabilir mikrofonu ve 29 saatlik pil ömrü var. Yeni oyuncu kulaklıkları, profesyonellere sıkı antrenman ve oyun süreçlerinde yardımcı olmak için, saatlerce takılabilecek derecede konforlu, aynı zamanda da inanılmaz derecede dayanıklı tasarlandı. Daha güçlü, net ve temiz bir ses için PRO-G sürücüye ve oyun deneyimini profesyonelleştiren DTS 2.0 yeni nesil surround ses sitemine de sahip bulunuyor.

Yalnızca 278 gram ağırlığındaki Logitech G733, beyaz, mavi, lila ve siyah renk seçeneklerini sunuyor. Ters çevrilebilir süspansiyonlu kafa bantları ve yumuşak çift katmanlı hafızalı köpük kulak süngerleri ile birlikte geliyor. Tüm bu özellikler G733’ü Logitech G’nin şimdiye kadar tasarladığı en rahat kulaklıklardan biri haline getiriyor. 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acer, Predator Triton ve Helios Serisi Oyuncu Dizüstü Bilgisayarlarını Güncelledi; Acer Nitro 5 de Yenilendi

Acer bugün Predator Triton 300 SE, Predator Helios 300 ve Acer Nitro 5’in de aralarında bulunduğu birçok dizüstü oyun bilgisayarını yenilediğini duyurdu. Predator Triton 300 SE ve Acer Nitro 5 dizüstü bilgisayarlar ultra taşınabilir oyun deneyimi için 11. Nesil Intel® Core H35 Serisi işlemciler ile yenilenirken, Predator Triton 300 SE ve Predator Helios 300, NVIDIA® GeForce RTX 30 Serisi GPU’ların yanı sıra artırılmış ekran yenileme sıklığı ve daha iyi soğutma teknolojisi gibi yeniliklerle donatıldı.

NVIDIA Ampere mimarisi taşıyan NVIDIA® GeForce RTX 30 serisi dizüstü GPU’lar, enerji verimliliğini 2 kata kadar artırırken, performansı önemli ölçüde artırıyor ve ince, hafif tasarımlar için üçüncü nesil Max-Q teknolojilerini kullanıyor. GeForce RTX 30 serisi dizüstü GPU’lar, Cyberpunk 2077 ve oyuncuların en çok beğendiği oyunlar da dahil en iyi yapımlarda çarpıcı ışın izlemeli grafikleri mümkün kılıyor. Öte yandan GPU hızlandırmalı yüzlerce uygulama sayesinde içerik üreticilerin de mükemmel içerikler üretebilmesini sağlıyor.

“5. Nesil AeroBlade 3D fanımız ve gelişmiş termal teknolojilerimiz sayesinde, ince ve taşınabilir Predator Triton serisine daha fazla güç yüklemekten heyecan duyuyoruz” diyen Acer Inc. BT Ürünleri İş Birimi Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Predator Triton 300 SE, gücünü en yeni 11. nesil Intel Core H35 Serisi işlemcilerden ve NVIDIA GeForce RTX-30 serisi GPU’lardan alıyor. Oyun aralarında üretken kalmak isteyenler için ise 10 saate kadar pil ömrü2 sunuyor.”

Intel Müşteri Bilişim Grubu Üst Seviye Dizüstü Platformları Genel Müdürü Fredrik Hamberger ise, “Yeni 11. Nesil Intel Core H35 serisi işlemciler ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlara 5 GHz’e kadar Özel Sürüm Intel Core i7 ve en yeni üst seviye harici grafikleri kullanabileceğiniz PCIe Gen 4 gibi platform avantajları sunarak oyun deneyimini zirveye taşıyor. Wi-Fi 6 ile tüm bu performans ve bağlanabilirliği düşük termal değerlerle sunmak, Acer Predator Triton tasarımında ultra taşınabilir oyun segmenti için hayata geçirilen muazzam bir inovasyon olarak dikkat çekiyor” dedi.

Predator Triton 300 SE – Taşınabilir Büyük Güç

Yalnızca 17,9 mm inceliğindeki yeni nesil Predator Triton 300 SE (PT314-51s), kullanıcılara en yeni oyunları hareket halinde oynama şansı sunuyor. 1,7 kg’lık taşınabilir dizüstü bilgisayar gücünü, son derece hızlı performans için 5 GHz’e1 ulaşan en yeni 11. Nesil Intel® Core i7 H35 serisi Özel Sürüme kadar işlemcilerden ve NVIDIA® GeForce RTX 30601 GPU’lardan alıyor. Efsanevi Sparta savaş kalkanlarına benzeyen tamamen metal kasasını soğuk tutan çift fan sistemi, sahip olduğu 5. Nesil AeroBlade Fan ve Acer Vortex Flow teknolojileriyle en ağır oyunlarda bile dizüstü bilgisayarın sıcaklığını kontrol altında tutuyor. Bu nesilde yer alan tamamen metal yeni nesil AeroBlade fanlar, kanat uçlarıyla temiz hava emilimini artırıyor ve yenilikçi hava rehberi, türbülansı azaltarak serin hava akışını kritik bileşenlere yönlendiriyor ve bir önceki nesle kıyasla yüzde 10 performans artışı sağlıyor. Acer Vortex Flow, kasanın içerisinde aerodinamik hava akışı sağlayan bir tasarım konsepti ve içerisinde CPU, GPU ve diğer kritik performans bileşenlerinin verimini artırması için stratejik olarak yerleştirilen çift fan, soğutma boruları ve hava çıkışlarını içeriyor.

Predator Triton 300 SE’nin 14 inçlik FHD çözünürlük ve 144 Hz yenileme hızı sunan ince çerçeveli ekranı, oyun oynamak ve film izlemek için ideal. Oyuncular, 10 saat pil ömrü2 sayesinde oyun saatlerinin arasına biraz ders çalışma ya da zorlu bir günün sonunda favori yayıncılarından izlemek istediği video içerikleri sıkıştırma özgürlüğü sunuyor. Cihazın görsel deneyimi ise arka aydınlatmalı 3-bölge RGB klavyesiyle tamamlanıyor. DTS:X Ultra, oyunculara düşmanın nerede olduğunu hemen anlamalarını kolaylaştıran net ve dengeli sesler sunarak rekabet avantajı sağlıyor. Predator Triton 300 SE’de Intel® Killer Wi-Fi 6 AX1650’nin yanı sıra Thunderbolt4, USB 3.2 Gen 2 ve HDMI gibi zengin bağlantı seçenekleri bulunuyor. Son olarak, PredatorSense teknolojisi ve Turbo tuşu oyunculara çalışırken daha sessiz, oyun ya da video düzenleme esnasında ise tam performanslı fan hızı seçenekleri arasında gerçek zamanlı kontrol şansı tanıyor.

Predator Helios 300 – Geleceğin Hızlı ve Akıcı Oyun Deneyimi

Predator Helios 300 (PH315-53), NVIDIA GeForce RX 3080 GPU’ları ve 32 GB’a kadar DDR41 belleği kapsayacak şekilde yenilenerek, oyunculara yeni nesil oyunlara ve hatta ondan sonraki yapımlara da hükmedecek performansı sağlıyor. Tüm bu güç, 3 ms4 tepki süresi ve 240 Hz1 yenileme hızına sahip IPS3 ekranla oyunculara sunuluyor. DTS:X Ultra ses ve 3B simule edilen çevresel sesler çok daha etkileyici bir ses deneyimini mümkün kılıyor. Dizüstü bilgisayarda biri Acer’ın özel olarak tasarladığı AeroBlade 3D fan olmak üzere iki fan kullanılıyor ve Acer’ın CoolBoost™ teknolojisi fanları kritik alanları serin tutacak şekilde ayarlıyor.

Acer Nitro 5 – Oyunu Yaşayın

Nitro 5 geçmişten beri ödenen parayı maksimum performansa dönüştürmeyi hedefleyen bir seriydi. Yeni nesil Nitro 5’ler, en yeni 11. Nesil Intel Core H35 serisi işlemciler, NVIDIA GeForce GTX GPU'lar ve 32 GB'a kadar DDR4 RAM'in gücüyle meşaleyi devralıyor. Bu özellikler, oyunculara en popüler oyunlarda sorunsuz bir oyun deneyimi için gerekli tüm gücü sağlıyor ve bir çift M.2 PCIe / SATA SSD’ler1, birçok oyun keşfetmek isteyenler için bol miktarda depolama alanı sunuyor. NitroSense uygulaması, daha az gürültünün veya daha fazla gücün ideal olacağı durumlar için kullanıcılara sistem sıcaklıklarını kontrol etmek, fan hızlarını ayarlamak gibi yönetim kabiliyetleri kazandırıyor.

Yeni Nitro 5’in üstün performansı bir oyun başlatılır başlatılmaz fark ediliyor. Kullanıcılar ayrıca dizüstü bilgisayarın daha temiz tasarımlı kasasını ve yüzde 80 ekran gövde oranı sunan daha dar çerçevelerini hemen fark edecek. Cihazın ekranı, 144 Hz yenileme hızı ve 3 ms4 tepki süresiyle bulanık olmayan bir oyun deneyimi sunuyor ve 300 nit1 paneli çarpıcı renklerle oyunlara hayat veriyor. Ekranda veya kasanın içinde her ne olursa olsun, Acer’ın termal yönetimdeki yenilikleri Nitro 5’in soğuk çalışmaya devam etmesini sağlıyor. Bir çift fan ve dört hava çıkışı tasarıma ek olarak, Acer CoolBoost™ teknolojisi otomatik moda kıyasla fan hızını yüzde 10, CPU ve GPU soğutmasını ise yüzde 9 oranında artırıyor.

Nitro 5, bu temel özelliklerin yanı sıra sahip olduğu bir dizi eğlenceli ve yenilikçi yetenekle genel kullanım deneyimini iyileştiriyor. Daha rahat bir kullanım için kasanın arkasına taşınan dizüstü bilgisayarın şarj bağlantı noktası, böylece kabloyu görünmez yapıyor. USB Type-C™ Thunderbolt™ 4 desteği ve Intel Wi-Fi 6 (Gig+)1 ise hızlı bağlantılar sağlıyor. Klavyede 4-bölgeli RGB bulunuyor ve kullanıcıların her alanı kendi tercihlerine göre renklendirmesine olanak tanıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Predator Triton 300 SE (PT314-51s) şubat ayından itibaren 1.499 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Predator Helios 300 (PH315-53) şubat ayından itibaren 1.499 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

15 inçlik Acer Nitro 5 (AN515-56) mart ayından itibaren 999 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

17 inçlik Acer Nitro 5 (AN517-53) mart ayından itibaren 999 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle iletişime geçin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acer, Yeni AMD Ryzen 5000 Serisi Mobil İşlemcilerle Çalışan Nitro ve Aspire Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı. Nitro Dizüstü Bilgisayarlar Yeni NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü Grafiklerle Geliyor

Acer bugün AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemcilerle1 çalışan yeni Nitro 5 oyun dizüstü bilgisayarlarını ve Aspire 5 ile 7 modellerini duyurdu. Güçlü yeni AMD Ryzen Mobil İşlemciler, dizüstü bilgisayarların hızlı ve verimli performans göstermesini sağlıyor. Sekiz çekirdeğe kadar işlem gücü sunan işlemcilerin yeni Nitro ve Aspire dizüstü bilgisayar için ideal kılan özelliği ise, düşük güç tüketimli geniş bant bellekleri güç tasarrufu özelliğiyle bir araya getirerek önceki nesil belleklerden iki kat daha hızlı veri işleyebilmeleri.

hızını otomatik ayarlıyor. Isı yönetimini gerçek zamanlı olarak bizzat gözlemlemek ve yönetmek isteyen kullanıcılar ise NitroSense ile fan hızını ayarlayabiliyor.

Acer Aspire 7 – Mobil Kullanıcılar İçin Güçlü Performans ve İnce Tasarım

Yeni AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemciler ve NVIDIA GeForce GTX 1650 GPU1 ile çalışan yeni Aspire 7 modelleri hem profesyonellerin hem de PC tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılıyor. Şık ve ölçülü tasarımı ince bir kasada sunan bilgisayarlar, hareket halindeyken veya müşterisinin ofisinde çalışması gereken kullanıcılar için ideal özellikleri taşıyor.

Tüm bu güç, 2,15 kg kadar hafif bir kasaya sığıyor ve kullanıcıların hareket halindeyken de performanstan ödün vermeden çalışabilmesini sağlıyor. 32 GB’a kadar DDR4 bellek1 ve 1 TB’a kadar PCIe SSD1 ile donatılan yeni Aspire 7 dizüstü bilgisayarlar, en zorlu görevlere hazır üretkenlik makineleri olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni dizüstü bilgisayarlar, 5 Gbps süper hızlı veri transferi sağlayan USB-Cile de en yeni bağlantı kabiliyetlerine sahip. Çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax), ortalama ağ verimini üç kat artırıyor3 ve Wi-Fi 5 ile (802.11ac) kıyaslandığında gecikmeyi yüzde 754 oranına kadar azaltıyor.

Aspire 7’nin FHD çözünürlüklü 15,6 inç ince çerçeveli ekranı, yüzde 81,61’lik gövde ekran oranına sahip. Acer Color Intelligence ve Acer ExaColor teknolojileri ise birlikte çalışarak, görüntüleri yüksek doğrulukla sunuyor. Acer Color Intelligence, daha az CPU yüklemesiyle daha canlı ve parlak görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Bu özellik, gama ve renk doygunluğunu gerçek zamanlı olarak aktif bir şekilde ayarlayabiliyor; ekran rengini ve parlaklığını kırpma veya aşırı karşıtlık olmaksızın en iyi hale getiriyor.

Son olarak, termal tasarımı dizüstü bilgisayarın ısınmadan ve sessiz bir şekilde çalışması için birçok farklı soğutma modu sunuyor. Kullanıcılar basitçe “Fn+F” kısayolunu kullanarak fanların sessiz5, normal ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor.

Acer Aspire 5 – Çoklu Görevler İçin Uygun Fiyatlı Performans

En yeni Aspire 5 dizüstü bilgisayarın özellikleri arasında yeni ve güçlü AMD Ryzen 5000 Serisi Mobil İşlemciler, AMD Radeon RX 640 Grafikler1, 24 GB bellek ve 1 TB’a kadar M.2 PCIe SSD NVMe1 ve/veya 2 TB’a kadar HDD1 yer alıyor. Uygun fiyatlı ancak aynı zamanda güçlü bir cihaz arayan amatör blog yazarları, fotoğrafçılar ve öğrenciler gibi kullanıcılar; çoklu görevleri için kullandıkları uygulamalardan hızlı ve etkili performans alabilmeleri için gerekli olan gücü, Aspire 5’te bulabilecekler.

17,95 milimetrelik ince tasarımı ve kumlanmış alüminyum kapağı, dizüstü bilgisayara şık bir görünüm katıyor. İnce çerçeveli 15,6 inç büyüklüğündeki IPS ekranı FHD6 çözünürlük sunuyor. Acer BlueLightShieldteknolojileriyse göze zararlı mavi ışık salınımını azaltıyor.

Aspire 5, Aspire 7’de olduğu gibi USB-Cile süper hızlı veri transferi gerçekleştiriyor, çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax)3 destekli ve birden fazla soğutma modu sunan termal bir tasarıma sahip.

Fiyat ve Bulunabilirlik

15 inçlik Nitro 5 (AN515-45), AMD Ryzen 7 Mobil işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3060 grafik ve 512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonla şubat ayından itibaren 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

17 inçlik Nitro 5 (AN517-41), AMD Ryzen 7 Mobil işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3060 grafik ve 512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonla şubat ayından itibaren 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Acer Aspire 7 (A715-42G) şubat ayından itibaren 899 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Acer Aspire 5 (A515-45) şubat ayından itibaren 699 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle iletişime geçin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap