Acer, Predator Triton ve Helios Serisi Oyuncu Dizüstü Bilgisayarlarını Güncelledi; Acer Nitro 5 de Yenilendi

Acer bugün Predator Triton 300 SE, Predator Helios 300 ve Acer Nitro 5’in de aralarında bulunduğu birçok dizüstü oyun bilgisayarını yenilediğini duyurdu. Predator Triton 300 SE ve Acer Nitro 5 dizüstü bilgisayarlar ultra taşınabilir oyun deneyimi için 11. Nesil Intel® Core H35 Serisi işlemciler ile yenilenirken, Predator Triton 300 SE ve Predator Helios 300, NVIDIA® GeForce RTX 30 Serisi GPU’ların yanı sıra artırılmış ekran yenileme sıklığı ve daha iyi soğutma teknolojisi gibi yeniliklerle donatıldı.

NVIDIA Ampere mimarisi taşıyan NVIDIA® GeForce RTX 30 serisi dizüstü GPU’lar, enerji verimliliğini 2 kata kadar artırırken, performansı önemli ölçüde artırıyor ve ince, hafif tasarımlar için üçüncü nesil Max-Q teknolojilerini kullanıyor. GeForce RTX 30 serisi dizüstü GPU’lar, Cyberpunk 2077 ve oyuncuların en çok beğendiği oyunlar da dahil en iyi yapımlarda çarpıcı ışın izlemeli grafikleri mümkün kılıyor. Öte yandan GPU hızlandırmalı yüzlerce uygulama sayesinde içerik üreticilerin de mükemmel içerikler üretebilmesini sağlıyor.

“5. Nesil AeroBlade 3D fanımız ve gelişmiş termal teknolojilerimiz sayesinde, ince ve taşınabilir Predator Triton serisine daha fazla güç yüklemekten heyecan duyuyoruz” diyen Acer Inc. BT Ürünleri İş Birimi Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Predator Triton 300 SE, gücünü en yeni 11. nesil Intel Core H35 Serisi işlemcilerden ve NVIDIA GeForce RTX-30 serisi GPU’lardan alıyor. Oyun aralarında üretken kalmak isteyenler için ise 10 saate kadar pil ömrü2 sunuyor.”

Intel Müşteri Bilişim Grubu Üst Seviye Dizüstü Platformları Genel Müdürü Fredrik Hamberger ise, “Yeni 11. Nesil Intel Core H35 serisi işlemciler ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlara 5 GHz’e kadar Özel Sürüm Intel Core i7 ve en yeni üst seviye harici grafikleri kullanabileceğiniz PCIe Gen 4 gibi platform avantajları sunarak oyun deneyimini zirveye taşıyor. Wi-Fi 6 ile tüm bu performans ve bağlanabilirliği düşük termal değerlerle sunmak, Acer Predator Triton tasarımında ultra taşınabilir oyun segmenti için hayata geçirilen muazzam bir inovasyon olarak dikkat çekiyor” dedi.

Predator Triton 300 SE – Taşınabilir Büyük Güç

Yalnızca 17,9 mm inceliğindeki yeni nesil Predator Triton 300 SE (PT314-51s), kullanıcılara en yeni oyunları hareket halinde oynama şansı sunuyor. 1,7 kg’lık taşınabilir dizüstü bilgisayar gücünü, son derece hızlı performans için 5 GHz’e1 ulaşan en yeni 11. Nesil Intel® Core i7 H35 serisi Özel Sürüme kadar işlemcilerden ve NVIDIA® GeForce RTX 30601 GPU’lardan alıyor. Efsanevi Sparta savaş kalkanlarına benzeyen tamamen metal kasasını soğuk tutan çift fan sistemi, sahip olduğu 5. Nesil AeroBlade Fan ve Acer Vortex Flow teknolojileriyle en ağır oyunlarda bile dizüstü bilgisayarın sıcaklığını kontrol altında tutuyor. Bu nesilde yer alan tamamen metal yeni nesil AeroBlade fanlar, kanat uçlarıyla temiz hava emilimini artırıyor ve yenilikçi hava rehberi, türbülansı azaltarak serin hava akışını kritik bileşenlere yönlendiriyor ve bir önceki nesle kıyasla yüzde 10 performans artışı sağlıyor. Acer Vortex Flow, kasanın içerisinde aerodinamik hava akışı sağlayan bir tasarım konsepti ve içerisinde CPU, GPU ve diğer kritik performans bileşenlerinin verimini artırması için stratejik olarak yerleştirilen çift fan, soğutma boruları ve hava çıkışlarını içeriyor.

Predator Triton 300 SE’nin 14 inçlik FHD çözünürlük ve 144 Hz yenileme hızı sunan ince çerçeveli ekranı, oyun oynamak ve film izlemek için ideal. Oyuncular, 10 saat pil ömrü2 sayesinde oyun saatlerinin arasına biraz ders çalışma ya da zorlu bir günün sonunda favori yayıncılarından izlemek istediği video içerikleri sıkıştırma özgürlüğü sunuyor. Cihazın görsel deneyimi ise arka aydınlatmalı 3-bölge RGB klavyesiyle tamamlanıyor. DTS:X Ultra, oyunculara düşmanın nerede olduğunu hemen anlamalarını kolaylaştıran net ve dengeli sesler sunarak rekabet avantajı sağlıyor. Predator Triton 300 SE’de Intel® Killer Wi-Fi 6 AX1650’nin yanı sıra Thunderbolt4, USB 3.2 Gen 2 ve HDMI gibi zengin bağlantı seçenekleri bulunuyor. Son olarak, PredatorSense teknolojisi ve Turbo tuşu oyunculara çalışırken daha sessiz, oyun ya da video düzenleme esnasında ise tam performanslı fan hızı seçenekleri arasında gerçek zamanlı kontrol şansı tanıyor.

Predator Helios 300 – Geleceğin Hızlı ve Akıcı Oyun Deneyimi

Predator Helios 300 (PH315-53), NVIDIA GeForce RX 3080 GPU’ları ve 32 GB’a kadar DDR41 belleği kapsayacak şekilde yenilenerek, oyunculara yeni nesil oyunlara ve hatta ondan sonraki yapımlara da hükmedecek performansı sağlıyor. Tüm bu güç, 3 ms4 tepki süresi ve 240 Hz1 yenileme hızına sahip IPS3 ekranla oyunculara sunuluyor. DTS:X Ultra ses ve 3B simule edilen çevresel sesler çok daha etkileyici bir ses deneyimini mümkün kılıyor. Dizüstü bilgisayarda biri Acer’ın özel olarak tasarladığı AeroBlade 3D fan olmak üzere iki fan kullanılıyor ve Acer’ın CoolBoost™ teknolojisi fanları kritik alanları serin tutacak şekilde ayarlıyor.

Acer Nitro 5 – Oyunu Yaşayın

Nitro 5 geçmişten beri ödenen parayı maksimum performansa dönüştürmeyi hedefleyen bir seriydi. Yeni nesil Nitro 5’ler, en yeni 11. Nesil Intel Core H35 serisi işlemciler, NVIDIA GeForce GTX GPU'lar ve 32 GB'a kadar DDR4 RAM'in gücüyle meşaleyi devralıyor. Bu özellikler, oyunculara en popüler oyunlarda sorunsuz bir oyun deneyimi için gerekli tüm gücü sağlıyor ve bir çift M.2 PCIe / SATA SSD’ler1, birçok oyun keşfetmek isteyenler için bol miktarda depolama alanı sunuyor. NitroSense uygulaması, daha az gürültünün veya daha fazla gücün ideal olacağı durumlar için kullanıcılara sistem sıcaklıklarını kontrol etmek, fan hızlarını ayarlamak gibi yönetim kabiliyetleri kazandırıyor.

Yeni Nitro 5’in üstün performansı bir oyun başlatılır başlatılmaz fark ediliyor. Kullanıcılar ayrıca dizüstü bilgisayarın daha temiz tasarımlı kasasını ve yüzde 80 ekran gövde oranı sunan daha dar çerçevelerini hemen fark edecek. Cihazın ekranı, 144 Hz yenileme hızı ve 3 ms4 tepki süresiyle bulanık olmayan bir oyun deneyimi sunuyor ve 300 nit1 paneli çarpıcı renklerle oyunlara hayat veriyor. Ekranda veya kasanın içinde her ne olursa olsun, Acer’ın termal yönetimdeki yenilikleri Nitro 5’in soğuk çalışmaya devam etmesini sağlıyor. Bir çift fan ve dört hava çıkışı tasarıma ek olarak, Acer CoolBoost™ teknolojisi otomatik moda kıyasla fan hızını yüzde 10, CPU ve GPU soğutmasını ise yüzde 9 oranında artırıyor.

Nitro 5, bu temel özelliklerin yanı sıra sahip olduğu bir dizi eğlenceli ve yenilikçi yetenekle genel kullanım deneyimini iyileştiriyor. Daha rahat bir kullanım için kasanın arkasına taşınan dizüstü bilgisayarın şarj bağlantı noktası, böylece kabloyu görünmez yapıyor. USB Type-C™ Thunderbolt™ 4 desteği ve Intel Wi-Fi 6 (Gig+)1 ise hızlı bağlantılar sağlıyor. Klavyede 4-bölgeli RGB bulunuyor ve kullanıcıların her alanı kendi tercihlerine göre renklendirmesine olanak tanıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Predator Triton 300 SE (PT314-51s) şubat ayından itibaren 1.499 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Predator Helios 300 (PH315-53) şubat ayından itibaren 1.499 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

15 inçlik Acer Nitro 5 (AN515-56) mart ayından itibaren 999 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

17 inçlik Acer Nitro 5 (AN517-53) mart ayından itibaren 999 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle iletişime geçin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acer, Yeni AMD Ryzen 5000 Serisi Mobil İşlemcilerle Çalışan Nitro ve Aspire Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı. Nitro Dizüstü Bilgisayarlar Yeni NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü Grafiklerle Geliyor

Acer bugün AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemcilerle1 çalışan yeni Nitro 5 oyun dizüstü bilgisayarlarını ve Aspire 5 ile 7 modellerini duyurdu. Güçlü yeni AMD Ryzen Mobil İşlemciler, dizüstü bilgisayarların hızlı ve verimli performans göstermesini sağlıyor. Sekiz çekirdeğe kadar işlem gücü sunan işlemcilerin yeni Nitro ve Aspire dizüstü bilgisayar için ideal kılan özelliği ise, düşük güç tüketimli geniş bant bellekleri güç tasarrufu özelliğiyle bir araya getirerek önceki nesil belleklerden iki kat daha hızlı veri işleyebilmeleri.

hızını otomatik ayarlıyor. Isı yönetimini gerçek zamanlı olarak bizzat gözlemlemek ve yönetmek isteyen kullanıcılar ise NitroSense ile fan hızını ayarlayabiliyor.

Acer Aspire 7 – Mobil Kullanıcılar İçin Güçlü Performans ve İnce Tasarım

Yeni AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemciler ve NVIDIA GeForce GTX 1650 GPU1 ile çalışan yeni Aspire 7 modelleri hem profesyonellerin hem de PC tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılıyor. Şık ve ölçülü tasarımı ince bir kasada sunan bilgisayarlar, hareket halindeyken veya müşterisinin ofisinde çalışması gereken kullanıcılar için ideal özellikleri taşıyor.

Tüm bu güç, 2,15 kg kadar hafif bir kasaya sığıyor ve kullanıcıların hareket halindeyken de performanstan ödün vermeden çalışabilmesini sağlıyor. 32 GB’a kadar DDR4 bellek1 ve 1 TB’a kadar PCIe SSD1 ile donatılan yeni Aspire 7 dizüstü bilgisayarlar, en zorlu görevlere hazır üretkenlik makineleri olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni dizüstü bilgisayarlar, 5 Gbps süper hızlı veri transferi sağlayan USB-Cile de en yeni bağlantı kabiliyetlerine sahip. Çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax), ortalama ağ verimini üç kat artırıyor3 ve Wi-Fi 5 ile (802.11ac) kıyaslandığında gecikmeyi yüzde 754 oranına kadar azaltıyor.

Aspire 7’nin FHD çözünürlüklü 15,6 inç ince çerçeveli ekranı, yüzde 81,61’lik gövde ekran oranına sahip. Acer Color Intelligence ve Acer ExaColor teknolojileri ise birlikte çalışarak, görüntüleri yüksek doğrulukla sunuyor. Acer Color Intelligence, daha az CPU yüklemesiyle daha canlı ve parlak görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Bu özellik, gama ve renk doygunluğunu gerçek zamanlı olarak aktif bir şekilde ayarlayabiliyor; ekran rengini ve parlaklığını kırpma veya aşırı karşıtlık olmaksızın en iyi hale getiriyor.

Son olarak, termal tasarımı dizüstü bilgisayarın ısınmadan ve sessiz bir şekilde çalışması için birçok farklı soğutma modu sunuyor. Kullanıcılar basitçe “Fn+F” kısayolunu kullanarak fanların sessiz5, normal ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor.

Acer Aspire 5 – Çoklu Görevler İçin Uygun Fiyatlı Performans

En yeni Aspire 5 dizüstü bilgisayarın özellikleri arasında yeni ve güçlü AMD Ryzen 5000 Serisi Mobil İşlemciler, AMD Radeon RX 640 Grafikler1, 24 GB bellek ve 1 TB’a kadar M.2 PCIe SSD NVMe1 ve/veya 2 TB’a kadar HDD1 yer alıyor. Uygun fiyatlı ancak aynı zamanda güçlü bir cihaz arayan amatör blog yazarları, fotoğrafçılar ve öğrenciler gibi kullanıcılar; çoklu görevleri için kullandıkları uygulamalardan hızlı ve etkili performans alabilmeleri için gerekli olan gücü, Aspire 5’te bulabilecekler.

17,95 milimetrelik ince tasarımı ve kumlanmış alüminyum kapağı, dizüstü bilgisayara şık bir görünüm katıyor. İnce çerçeveli 15,6 inç büyüklüğündeki IPS ekranı FHD6 çözünürlük sunuyor. Acer BlueLightShieldteknolojileriyse göze zararlı mavi ışık salınımını azaltıyor.

Aspire 5, Aspire 7’de olduğu gibi USB-Cile süper hızlı veri transferi gerçekleştiriyor, çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax)3 destekli ve birden fazla soğutma modu sunan termal bir tasarıma sahip.

Fiyat ve Bulunabilirlik

15 inçlik Nitro 5 (AN515-45), AMD Ryzen 7 Mobil işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3060 grafik ve 512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonla şubat ayından itibaren 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

17 inçlik Nitro 5 (AN517-41), AMD Ryzen 7 Mobil işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3060 grafik ve 512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonla şubat ayından itibaren 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Acer Aspire 7 (A715-42G) şubat ayından itibaren 899 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Acer Aspire 5 (A515-45) şubat ayından itibaren 699 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle iletişime geçin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araç Bakımını Neden Aksatıyoruz?

Pek çok araç sahibi, vakti geldiğinde yapılması gereken periyodik araç bakımını oto check-up yaptırmayı aksatıyor. Peki, araç bakımını neden aksatıyoruz ve araç bakımı yapılmadığında ne olur?

Araç bakımı ve aracın durumunu kontrolü konusunu üç başlık altında ele alabiliriz. 

  1. Araç Muayenesi

Devlet eliyle zorunlu kılınan araç muayenesindeki kontrol bir tür düzenli kontroldür. Ancak burada aracınızın uzun ömürlü olmasına yönelik değil aracın trafikte güvenli seyretmesine yönelik bir bakış açısı söz konusudur. Yine de aracın genel durumu hakkında sürücüye bilgi verir. Lakin ülkemizde araç muayenesi, sadece istenen bir prosedürü yerine getirmek ve trafiğe çıkabilme hakkına sahip olmak olarak algılanıyor. Oysa araç sahipleri, araç muayenesinden kendilerine araçlarının durumu için ders çıkararak daha özenli olsalar hem daha fazla güvenli sürüş, hem daha çevreci trafik hem de daha uzun ömürlü araç kullanımı genel oranda sağlanabilir. 

  • Araç Bakımı / Periyodik Oto Bakım

Periyodik bakım olarak bildiğimiz bu bakım türünde, aracın düzenli olarak kontrolü ve bakımı söz konusudur. Motor yağı, şanzıman yağı, hava filtresi, klima polen filtresi, yakıt filtresi, yağ filtresi, lastiklerin durumu, far ayarı gibi pek çok nokta periyodik bakımda gözden geçirilir. Bir sorun varsa bakım, onarım, değişim ile çözüm üretilir. Böylece aracın ömrü uzar ve kullanım konforu da sürüş güvenliği de ileriye taşınır. 

  • Oto Check-Up

Düzenli aralıklarla aracı kontrol etmek önemlidir. Eksilen yağ, eksilen sıvı, bozuk ayarlar, korozyona uğrayan parçalar; motorlu bir aracın km yaptıkça karşılaştığı olağan durumlardır. Genellikle küçük bir mekanik sorunla başlayan oto arızaları dikkate alınmaz ve ilerleyerek büyük masraf kalemlerine dönüşür. Bu nedenle oto check-up yaptırmak önemlidir. 

Araç Bakım ve Kontrollerini Aksatmanın Sonuçları

Aracınızın her biri birbiri ile uyumlu ve birbiri ile ilişkili küçük-büyük parçalardan oluştuğunu düşünün. Burada bir parçadaki sorun tespit edilip giderilmediğinde diğer parçaları etkileyecektir. Zamanla çözümü daha zor ve daha masraflı bir sorun ağına dönüşmesi de kaçınılmaz. İşte bu nedenle araç bakımını ve araç kontrollerini vaktinde yaptırmayı önemsemek gerekiyor. Ayrıca araç bakımı aksatıldığında sürüş güvenliği ve insan sağlığı için tehlikeli durumlar da söz konusu olabilir. Örneğin oto klima bakımı ihmal edildiğinde kirli hava içeriye verilecek ve uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına neden olacaktır. 

BeğenFavori Paylaş

ASUS, Republic of Gamers Strix SCAR oyuncu ailesinin ultra güçlü yeni modelini duyurdu

Oyuncular için özel olarak geliştirdiği teknolojileri son kullanıcı ile buluşturan ASUS Republic of Gamers markası, yenilenen ROG Strix SCAR ailesinin yeni üyelerini son kullanıcının beğenisine sundu. Asus tarafından yapılan açıklamada yeni Strix SCAR 15/17 modelinin donanım tarafında soğutmayı destekleyen sıvı metal bileşenli 10.Nesil işlemci ve RTX 2080 SUPER serisi ekran kartlarıyla güçlendirildiği bilgisi paylaşıldı. Gelişmiş keystone teknolojisinin yanı sıra, tasarım detaylarında da BMW Designworks Group ile yapılan işbirliği sayesinde bazı önemli değişiklikler olduğu belirtildi. Ayrıca yeni Strix SCAR modelinin 300Hz ekran tazelemesi ile ekran çözünürlüğü ve panel teknolojilerinde de iddalı çözümler sunduğu aktarıldı. Yetkililer tarafından yapılan detaylı açıklamanın devamı şu şekilde.

Geçtiğimiz yıl pazara sunulan ve kullanıcıların büyük beğenisini kazanan Strix ailesinin yeni modellerinin tasarım ve donanım tarafında önemli bazı yeniliklere sahip olduğu belirtilirken yeni Strix SCAR 15/17 serisinin artık 532/732 model kodlarıyla anılacağı aktarıldı. Strix SCAR modeli ile birlikte taşınabilir yüksek donanımlı cihazlar için geliştirdikleri soğutma sistemlerini daha da geliştirdiklerini belirten ROG yetkilileri, aynı zamanda ekran tarafında da sundukları gelişmiş paneller ile müşterilerinin deneyimini üst seviyeye çıkartmayı hedeflediklerini belirtti.Yeni Strix SCAR 532/732 serisinde cihazın alt, üst ve yandaki hava kanallarının yanısıra artık daha fazla hava akışına izin verecek olan ekran altı soğutma kanallarının da eklendiğinin altı çizildi.

Aynı zamanda ekran tarafında da geliştirdikleri üst seviye paneller ile 300Hz 3ms tepkime süresine sahip IPS level FHD bir ekrana sahip bu cihazın harici bir monitör ihtiyacını ortadan kaldırarak müşterinin mobil deneyimini üst seviyeye çıkarttığını ifade ettiler.

KEYSTONE İLE KİŞİSELLEŞTİRME DENEYİMİ

Şirket tarafından yapılan açıklamanın devamında, Strix SCAR 15/17 (532/732) ile kullanıcıların daha önce yine Strix SCAR ile tanıştıkları keystone teknolojisinin gelişmiş bir versiyonunu bulacakları söylendi.‘Keystone’ olarak adlandırılan bu teknoloji sayesinde kullanıcılara bilgisayarlarını kişiselleştirme imkânı ve kişisel verilerini korumak için çok yönlü yeni bir teknoloji sunduklarını vurgulayan ASUS, bu fiziksel NFC özellikli harici parçanın bilgisayarın kasa kenarında yer alan ince bir girişe manyetik olarak takılarak Strix SCAR 532/732 ile tam uyumlu olarak çalıştığı belirtildi. Keystone aktive edildiği anda bilgisayarın kendini kullanıcının tanımladığı özel ayarlara getirerek farklı efektler ve oyuna özgü profillere göre değiştirebildiği gelen diğer detaylar arasında. Ayrıca, bütün bunlara ek olarak gizli ve özel depolama için saklı Shadow Drive'a erişebilmeyi de sağlıyor.

Kasa tasarımında kaliteli alüminyum alaşımlı metal kullanıldığı bilgisi paylaşılırken, sağlam bir gövdeye sahip bu kasa aynı zamanda BMW Designworks Group ile birlikte tasarlanarak görsel açıdan da kullanıcıların ilgisini çekecek bazı yenilikleri barındırdığı söylendi. Yapılan açıklamanın bu bölümünde Strix SCAR’ın, saydam kenarlara ve klavyeyi vurgulamak için saydam WASD tuşlarına sahip olduğu aktarıldı. Kullanıcıların kişisel zevklerine göre Aura Sync uyumlu cihazların bağlanabileceği ve oyun ortamlarındaki renklerin ve efektlerin kişiselleştirilebileceği kaydedildi.

Yeni NVIDIA RTX SUPER teknolojisi ile sunulduğu belirtilen 10.nesil Intel işlemcili bu cihazın  bugünkü mevcut donanım teknolojisinin en üst seviyesine ulaştığı aktarıldı, bu hafta itibari ile ülkemizde satışa sunulan Strix SCAR 15/17’nin soğutma ve ekran teknolojileri çözümleri ile kullanıcıları tüm beklentilerini fazlasıyla karşılayacak bir ürün olduğunun altı çizildi.

BeğenFavori Paylaş

Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro, en gelişmiş Huawei teknolojilerini bünyesinde toplayan ve birçok rakibini geride bırakan bir cep telefonu. Uzun zamandır Google hizmetlerini barındırmayan ve bunların her birine alternatif geliştiren Huawei, yerli uygulama mağazasını da bu yazının yayınlandığı tarihte en dolu haline kavuşturdu ve geliştirmeye devam ediyor.

Telefona geçmeden önce bu önemli konuyu aradan çıkartalım. Huawei, mağazasını geliştirmek için hem Türkiye'de hem de yurt dışında sürekli yatırım yapıyor.

Huawe'nin uygulama marketi, dünyanın üçüncü büyük uygulama marketi. Yerli uygulamaların çoğu eklenmiş durumda ve kalan eksikler de hızla tamamlanıyor. Özellikle bankacılık gibi kritik uygulamalarda, eksiksiz bir deneyim mümkün.

Şimdi bu marketin yanına Petal search ve maps desteğini de alarak, hem uygulama arama ve yükleme için bir alternatif daha sundu hem de Petal search ile aradığınız içerikleri kolayca bulmanız sağlandı.

Petal search sayesinde siyaset, ekonomi, spor veya sizi en çok ilgilendiren diğer konulardan haberdar olabilirsiniz. Elbette bu içerikleri özelleştirmeniz de mümkün.

Petal Search aynı zamanda görsel arama motoru. Sevdiğiniz bir objeyi fotoğraflayıp aratırsanız, size onun satıldığı mağazayı bulabilir.

Petal Maps ise trafik yoğunluğu desteği dahil, navigasyon ihtiyaçlarınızı tamamıyla karşılıyor. Petal Maps aynı zamanda araç içinde dokunmadan, elle kullanılabiliyor. An itibarı ile 140'tan fazla ülke destekleniyor ve 129 şehirde gerçek zamanlı trafik verisi sunuyor.

Dolayısıyla Huawei Mate 40 Pro ve önceki modeller, Google'sız hayata hiç bu kadar hazır olmamıştı.

Ürünün kendisine gelirsek, Huawei Mate 40 Pro, oldukça şık bir tasarıma sahip. 6.76 inç boyutundaki FHD+ 2772 x 1344 OLED ekran, 90 Hz tazeleme oranına sahip. Dolayısıyla oyun gibi hızlı akan görüntülerde sadece yüksek performans değil, aynı zamanda akıcılık da sunuyor. Dokunmatik ekranın dokunma hassasiyeti ise 240 Hz. Bu sayede sizin dokunuşlarınızı algılama hızı yani telefonun tepkisi oldukça hızlı.

Telefonun ön yüzü neredeyse tamamen ekran. Ancak yuvarlatılmış ve güçlendirilmiş köşeleri hem elde tutuşu rahatlatıyor hem de darbelerde sağlam kalmasını sağlıyor.

Telefonun gövdesi IP 68 sınıfı sayesinde suya ve toza dayanıklı. Telefonun ses tuşları hem fiziksel hem de sanal olarak kullanılabiliyor. Tercih sizin. Ekranın renk kalibrasyonu da içeriğe göre en doğru rengi verecek şekilde değişiyor.

Mate 40 Pro, Huawei'nin geliştirdiği ve dünyanın ilk 5 nm teknolojili, 5G özellikli işlemcisi olan Kirin 9000 ile geliyor. Kirin 9000 ile, genel kullanımın yanında, yüksek oyun performansı, düşük enerji tüketimi ve yüksek yapay zeka performansı elde ediyorsunuz.

Kirin 9000, 3,13 GHz hızına çıkabiliyor. 24 çekirdekli Mali G78 ise en zorlu oyunların altından rahatlıkla kalkıyor.

5G ise Türkiye'de kullanıma sunulduğunda, Huawei Mate 40 Pro'da bağlanmaya hazır olacak. Kablosuz ağ desteği ise WiFi 6 ile son standartları destekliyor.

Elbette telefonun en önemli kısımlarından biri kamera alt yapısı.

Simetrik şekilde yerleştirilmiş dört kamera sensörü ile Huawei Mate 40 Pro, fotoğraf ve video çekiminde oldukça iddialı. Aşağıdaki tabloda tüm kameraların özelliklerini görebilirsiniz. Huawei bu telefonunda da Leica iş birliğini sürdürüyor.

Huawei Mate 40 Pro'nun kameraları ile, 5x, 10x ve 50x zoom yapabilirisniz. Bunun 5x'i optik, 10x'i hibrit ve 50x'i de dijital zoom. Hem obje netlemesi hem de netlenen objenin takibi için lazer odaklama donanımı ve yapay zeka beraber çalışıyor.

Geniş açı
5X Optik
50X Dijital zoom

Ultra geniş sinema kamerası ile geniş açı fotoğraflarınızı karanlıkta bile çarpıcı şekilde çekebilirsiniz. Süper geniş kamerası 50 mega piksel çekimle hem çok fazla detay verebiliyor hem de yine düşük ışıkta gürültü kirliliği az fotoğraflar elde edebiliyorsunuz. Elbette gece çekimi modu ayrı olarak telefonda bulunuyor. Yine hem gece hem gündüz HDR çekimi yapabilirsiniz. Ayrıca Huawei'den alıştığınız ağır çekim modu da 3840 fps ile telefonda bulunuyor.

Geniş Açı
Arka Planı Öldürme

Selfie kamerası ise hem derinlik sensörüne hem de gerektiğinde kendiliğinden geniş açıya geçen 13 MP kameraya sahip.

Huawei Mate 40 Pro, 4K 60 fps çekim yapabiliyor.

Elbette bu performansı desteklemek için yüksek pil süresi de gerekiyor. Bunu sağlayan pil ise 4400 mAh. 66W süper şarj ile kablo kullanarak telefonu şarj edebilirsiniz. Ya da 50 Watt kablosuz hızlı şarj kullanabilirsiniz.

Huawei Mate 40 Pro, yazılımından donanımına tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere raflardaki yerini iki farklı rengi ile almış durumda.

BeğenFavori Paylaş

iPhone Batarya Değişimi Gerekli Mi?

Yeni bir akıllı telefon modeli satın aldığınızda elbette kullanım süresinin çok uzun olmasını isterseniz. Ancak zamanla telefonun performans noktasında bazı kayıplar yaşadığını fark edebilirsiniz. Bu durum iPhone modelleri için de geçerlidir. Yüksek performansı ve sahip olduğu üstün özellikler ile çok sayıda telefon kullanıcısını cezbeden iPhone 6 modeli için de kimi zaman batarya değişimi gerekebiliyor.

Kullanılan bataryaları belirli bir ömrü var ve bu sürenin sonuna yaklaşıldığında ise telefonun bataryası daha kısa sürede bitiyor. İşte bu durum telefon kullanım keyfini sekteye uğratabiliyor. Dolayısıyla kullanıcılar çareyi iPhone 6 batarya değişimi işleminde buluyor. Peki, bataryanın değiştirilmesi için ne yapmak gerekir? Güvenilir bir teknik servis hizmeti almak mümkün mü?

Orijinal Sertifikalı ve Garantili Ürünler Tercih Edilmeli!

Bu konuda özellikle altı çizilmesi gereken ilk unsur, tercih edilen ürünlerin orijinal sertifikalı ve garantili olmasıdır. Çünkü kalitesiz batarya çeşitleri kullanıcıları sadece memnun etmemekle kalmaz. Aynı zamanda telefona ciddi zararlar verebilir. Dolayısıyla iPhone kullanıcıları kesinlikle orijinal sertifikalı ürünlere yönelmelidir. Bu noktada pek çok kişinin ortak tercihi CPR Teknik Servis oluyor.

Apple markasının Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek teknik servis olması nedeniyle iPhone kullanıcıları da tercihini bu platformdan yana yapıyor. Orijinal sertifikalı ve garantili yedek parçalar kullanıldığından telefon sahiplerinin herhangi bir konuda endişe etmelerine gerek kalmıyor. Gönül rahatlığı ile batarya değişimi için bu teknik servis tercih edilebiliyor.

Bu arada önemli bir unsura daha değinmekte fayda olacaktır. iPhone 6 modelinde harici bir batarya bulunmaz. Dahili batarya eşliğinde tasarlanan bir akıllı telefon modeli olması nedeniyle mutlaka profesyonel bir teknik servisten hizmet almak gerekiyor. Aksi halde telefona yapılan gelişigüzel müdahaleler nedeniyle cihaz kullanılamaz hale gelebilir.

Bu durumda yeni bir iPhone modeli için bütçe ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Batarya değişimi noktasında merak ettiğiniz tüm soruların anıtlarına ulaşmak için siz de cprteknik.com adresine tıklayabilirsiniz. Sitede her konuda detaylı bilgi aktarılıyor ve aynı zamanda bu telefon modellerinin ekran değişimleri konusunda da yeterli bilgi mevcut. Hemen tıklayarak batarya değişim aşamalarına da göz atabilirsiniz.

BeğenFavori Paylaş

Huawei MateBook X 2020

Huawei MateBook, laptop piyasasına çıktığı günden beri yeni bir soluk getirdi ve tasarımı ile kendi sınıfının en çarpıcı ürün ailesi durumuna geldi. Özellikle rahat taşınabilir ve tüm gün şarj gerektirmeden çalışan sistemlere olan ihtiyacın artması MateBook X'e olan ilgiyi de oldukça yükseltti.

Huawei MateBook X, 2020 modeli ile alıştığınız ince ve hafif tasarımı sürdürürken, performansını da 2020 yılının güncel donanımları ile arttırmaya devam ediyor.

13 inç boyutunda magnezyum alüminyum alaşımlı gövde, 13.6 mm yükseklik, 1.0 kg ağırlık ile oldukça hafif. MateBook X 2020, 10. nesil Intel Core i5 10210U ile de güncellendi. Bu işlemci ile 4.2 GHz'e kadar çıkabilen 4 çekirdek, ofis uygulamalarından video düzenlemeye kadar geniş bir aralıkta gerekli performansı karşılıyor.

MateBook X 2020'nin 3000x2000 çözünürlük sunan LTPS ekranı, 3:2 oranı nedeniyle 16:9 rakiplerine göre daha fazla çalışma alanı sunuyor. Ayrıca %90 ekran-gövde oranı bulunmakta. Ekran çerçevesi sadece 4.4 mm olan MateBook X'te, dahili webcam klavyeye gizlenerek hem mahremiyetiniz hem de tasarım bütünlüğü korunuyor.

huawei matebook x pro-privacy-protection

Mahremiyet demişken, güvenliğiniz için parmak izli güç düğmesi, ekstra bir güvenlik katmanı sunuyor.

huawei matebook x pro-privacy-protection

MateBookX'in fansız tasarımı sayesinde yoğun kullanım altında bile hem kendiniz hem de çevreniz rahatsız olmadan çalışabilirsiniz. Geniş dokunmatik yüzeyi ve iyileştirilmiş basınç hassasiyeti ile fareye ihtiyaç duymadan çalışabileceksiniz. MateBook X'in aydınlatmalı klavyesi 1.4 mm tuş aralığı sayesinde olukça yüksek bir yazı konforu sağlıyor.

Huawei MateBook X 2020, en son WiFi standartlarını destekliyor. WiFi 6 modem/router kullanılan her ortamda en hızlı kablosuz bağlantıyı kurabilirsiniz.

Görüntülü görüşmeleriniz için yüksek görüntü kalitesi sunan webcam yanında elbette ses de oldukça önemli. Yapay zeka kullanılarak gürültülerden arındırılırmış bir şekilde karşınızdaki kişiye sesinizi, sistem üzerindeki mikrofonlarla 5 metreden ulaştırabilirsiniz. Ayrıca 4 adet hoparlörü ile ister film izlerken ister müzik dinlerken bluetooth hoparlör ihtiyacınızı ortadan kaldırıyor.

Huawei MateBook X 2020, Huawei telefonlarla kullanıldığında, sadece bir dokunuşla görüntü ve içerik paylaşma özelliğine sahip. Bu sayede ikinci bir ekrana sahipmiş gibi çalışabilir ya da işinizi bölmeden telefonunuzla, bilgisayarınız üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca çalışmalarınızı cihazlar arasında transfer edebilirsiniz.

Huawei MateBook X 2020, 42 Wh'lik pil ile tek şarj ile 9 saat video oynatabiliyor. Web kullanımı ise 7.5 saati buluyor. Yani bir mesai saatini tek bir şarj ile geçirmeniz mümkün. Ancak şarja ihtiyacınız var ise 65 Watt hızlı şarj sayesinde 30 dakikada 4 saat video oynatacak kadar şarj sağlayabilirsiniz

BeğenFavori Paylaş

Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei Watch GT2 Pro, Watch GT 2 serisini devam ettiren bir akıllı saat. Kendini tasarımı ve özellikle pil ömrü ile kanıtlamış olan bu seriye eklenen Watch GT 2 Pro, serinin hem şıklık hem de sağlamlık çıtasını yükseltiyor.

HUAWEI WATCH GT 2 Pro

Huawei Watch GT 2 Pro, temel olarak daha önceki GT 2 modeli ile benzer donanıma sahip. Dolayısıyla, 14 gün kullanım süresi iddiası değişmeden devam ediyor.

HUAWEI WATCH GT 2 Pro ID

Peki bu değer gerçek mi? Yaptığımız testlere göre Huawei Watch GT2 Pro, spor kullanımı da dahil edildiğinde 10 ila 13 gün arasında bir pil ömrü sunuyor. Dolayısıyla bu ömrü elde etmek için özelliklerini kapatmanız gerekmiyor.

Şarjı azaldığında ise artık bu modelle birlikte gelen yeni şarj cihazı ve kablosuz şarj özelliği ile saati ister kendi şarj istasyonunda isterseniz kablosuz şarj destekli farklı platformlarda şarj edebilirsiniz. Hatta Huawei P40 Pro gibi ters şarj destekli telefonlarda, telefonunuzdan şarj desteği de bulunuyor.

Huawei Watch GT2 Pro'nun yapısal diğer önemli farkı ise safir camı. Saatin ön yüzeyi tamamen cam olduğundan, korunması gereken en önemli yüzey. Watch GT 2 Pro, safir camı ile bu yüzeyin darbe ve çizilme dayanımını ciddi şekilde arttırmış durumda. Saati, ister spor yaparken ister takım elbise altına aksesuar olarak taktığınızda, size kusursuz şekilde eşlik ediyor.

Cama eşlik eden titanyum gövde de saatin geri kalan çerçevesinin çizilmelere ve darbelere dayanıklı olmasını sağlıyor. Saat ayrıca mikrofon ve hoparlör desteğine de sahip olduğundan, telefonunuz yanınızda olmasa bile görüşme yapabilmenizi sağlıyor.

HUAWEI WATCH GT 2 Pro ID

Huawei Watch GT2 Pro'nun yenilenen HUAWEI TruSeen 4.0+ nabız izleme teknolojisi, nabız ölçümünün daha da hassas olmasını sağlamış. Nabza ek olarak egzersiz kalp atış hızını, yüksek kalp atış hızı uyarısını, en yüksek oksijen alımını (VO2 Max), toparlanma üresini ve daha birçok ölçümü size sunuyor.

HUAWEI WATCH GT 2 Pro sport

Huawei Watch GT 2 Pro sadece bir spor saati değil. Tüm hayatınızı takip edip, 24 saatlik nabız izleme, dinlenme nabzı izleme, anormal kalp atışı bildirimleri, bilimsel uyku izleme, tüm gün stres izleme ve kan oksijen satürasyonu (SpO2) ölçümünü de destekliyor ve gerektiğinde size uyarı veriyor. Elbette tüm bu veriler Huawei'nin sağlık uygulamasına kayıt ediliyor ve buluta yedekleme güvencesinde saklanıyor.

HUAWEI WATCH GT 2 Pro 100 workout mode

Huawei Watch GT 2'nin hassas ölçümü artık golf oyununu dahi takip edebilir düzeye gelmiş durumda. Spor için 100'den fazla egzersiz moduyla ve motive edici 10'dan fazla koşu parkuru ile hem sizi motive ediyor hem de amacınıza uygun şekilde ölçüm yapıyor. Örneğin yüzme modunda yüzme metriklerini hesaplarken açık ya da kapalı hava kullanımında GPS'i devreye alıp almamayı seçiyor. Bunların hepsini unutup spora başlarsanız kendisi size spor modunu açmayı hatırlatıyor.

Huawei Watch GT 2 Pro, sağlamlaştırılmış gövdesi, camı, yenilenmiş kablosuz şarj sistemi, daha hassas ölçüm ve serinin önceki saatlerinden alışık olduğunuz uzun pil süresi ile raflardaki yerini almış durumda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei Freebuds Pro

Huawei'nin gerçek kablosuz kulaklığı, Freebuds serisi, Freebuds Pro ile yenilendi ve geliştirildi. Huawei Freebuds Pro, akıllı dinamik gürültü engellemeyi destekleyen dünyanın ilk gerçek kablosuz stereo (TWS) kulaklığı.

Huawei Freebuds Pro, kulak içi kulaklıkların kulakta durmama sorununa çare olan tasarımı ve kulağınıza uygun uçları ile hem konfor hem de üstün ses kalitesi sunuyor. 160 gram ağırlığındaki kulaklıklar, kullanım esnasında varlığını belli etmiyor ama buna rağmen mikrofonları ile yüksek konuşma kalitesi elde ediyorsunuz. Kulaklığı gizlemek isteyenler için en ideal çözüm.

Küçük yapısına karşın 11 mm sürücüleri, yüksek müzik kalitesi sunuyor. Aktif gürültü engelleme sistemi hem müzik dinlerken hem de konuşurken, dış gürültüyü oldukça etkili bir şekilde kesiyor. Ancak bu duruma her zaman istediğimiz bir şey değil. Zira bazen yoldaki sesleri duymak, trafik gibi tehlikeli ortamlarda şart. Bunun için de farkındalık modunu devreye alıp, dış sesleri duyabilirsiniz.

Gürültü engelleme modu üç adet mikroron ve kemik algılayıcı sensör donanımı ile çalışıyor ve metro ya da uçak gibi yüksek ve sürekli gürültü kaynakları üzerinde oldukça etkili. Kulaklığın tasarımı ise rüzgar sesini de kesiyor. Gürültü engelleme sistemi, üç kullanım senaryosuna sahip, genel, rahat ve üstün. Bu profiller arası geçiş, içinde bulunduğunuz ortamın gürültüsüne göre yapılıyor.

Huawei Freebuds Pro, özel ses tonu modu ile, insan sesleri ile ortam sesini ayırıp, görüşmelerinizde karşı tarafı daha rahat duymanızı sağlıyor. Kutudan çıkan kulak uçlarından hangisinin size uygun olduğunu bulmak için kulak ucu testi yazılıma eklendi. Testi geçen uç ile ses kalitesi için en uygun uç, kulağınıza göre seçiliyor.

Freebuds Pro, akıllı kontrol sistemi ile parmaklarınızı kullanarak çalışabiliyor. Basma, sıkıştırma ve hareket jestleri ile kulaklığın modları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Huawei Freebuds Pro'da iki adet bluetooth anteni bulunuyor. Bu sayede telefonunuzla kulaklık arasındaki bağlantı hem hızlı hem de verimli hale geliyor. Özellikle film izlerken oluşan gecikme, bu sistemle ortadan kalkıyor. Ayrıca iki adet cihaza aynı anda bağlantı desteği bulunuyor. Böylece farkı cihazlar arasındaki geçiş oldukça rahat.

Kablosuz şarj desteği de bulunan Huawei Freebuds Pro, kablo ile 20 dakika şarj ile %55 doluluk oranı sunuyor. Kablosuz şarj ile de aynı sürede %32 oranında şarj oluyor.

ANC açık şekilde kullanırken, 4.5 saat, ANC kapalı iken 7 saat pil ömrü sunuyor. Elbette bu oranlar, şarj kutusu ile birlikte sırasıyla 30 ve 20 saat olarak gerçekleşiyor. Kablosuz ters şarj özelliği, örneğin Huawei P40 Pro gibi bir telefon ile kullanılabilir.

Freebuds Pro'nun tüm özellikleriyle çalışması için AI Life uygulaması gerekiyor. Appgallery'den ücresiz olarak indirebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaratıcı Profesyonellerin Aradığı Performans: Acer ConceptD 7 Dizüstü Bilgisayar

ConceptD 7 dizüstü bilgisayar, 10. Nesil Intel® Core™ i7-10750H işlemci, NVIDIA® GeForce® RTX 2080 SUPER™ MaxQ grafik kartı, 16 GB DDR4 bellek ve 1 TB PCIe NVMe SSD şeklindeki güçlü konfigürasyonu sayesinde 2D ve 3D tasarımları üzerinde çalışan profesyonel kullanıcıların performanstan ödün vermeden çalışabilmesini mümkün kılıyor.

Zamanının ötesinde tasarım anlayışı ile son derece modern bir cihaz olan ConceptD 7 aynı zamanda 2020 Red Dot Tasarım Ödülünün sahibi olan modeller arasında yer alıyor. ConceptD 7’nin PANTONE® onaylı 4K UHD (3840 x 2160 piksel) IPS ekranı, Adobe RGB® renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve Delta E < 2 seviyesinde üstün renk doğruluğu sunuyor.

Dolayısıyla da renk hassasiyetinin maksimum önem kazandığı tasarım işlerinde, kullanıcıları destekliyor. Dar çerçeveleri sayesinde %81’lik ekran-gövde oranı sunan 15,6 inç büyüklüğündeki ve 400 nit parlaklığındaki ekran, kullanıcıların çalıştıkları projeyi tüm ayrıntılarıyla görmesine olanak tanıyor.

Hareket Halindeyken Bile Yüksek Performans

Özel katı seramik koruyucu katman sayesinde sağlam, lekeye dayanıklı ve pürüzsüz beyaz kaplamasıyla göz dolduran ConceptD 7, tamamen metalden oluşan birinci sınıf, hafif kasasıyla, 17,9 mm inceliğe ve 2,1 kg ağırlığa sahip. Dizüstü bilgisayar aynı zamanda gün boyu dayanan pil ömrüyle de hareket halindeyken dahi daha rahat ve konforlu bir tasarım deneyimi yaşatıyor.

Acer, yüksek işlemci ve grafik gücü gerektiren donanımlarda oluşması muhtemelen ısınma sorununu ise stratejik olarak yerleştirilmiş 3 adet soğutma fanı ve 3 adet ısı borusu ile yeni termal soğutma teknolojisi sayesinde çözüyor. Bu teknolojinin oluşturduğu aerodinamik “girdap akışı” tüm bileşenlerin serin kalmasını sağlarken yüzeyde sıcaklık oluşmasını da engelliyor. Üstelik yüksek performansla çalışan bilgisayarın gürültü düzeyini de 40 dBA’nın altında tutuyor.

Çeşitli Bağlantı Seçenekleri ile Daha Yüksek Verimlilik

Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) standardına sahip ConceptD 7, standart 802.11ac 2x2 80 MHz (867 Mbps) bağlantıya göre 3 kata kadar daha yüksek hız sunuyor. Bu özellik kullanıcıların, yayın yaparken veya video konferanslarda karşılaştıkları gecikmeyi azaltıyor. Dizüstü bilgisayar, HDMI, birden fazla ekranla hızlı ve sorunsuz bağlantı imkanı sunan mini DP 1.4, 3 adet 2. Nesil USB 3.2, 40 Gb/sn’ye kadar dosya aktarım hızına sahip Thunderbolt™ 3 ve USB Type-C gibi tüm ihtiyaç duyulabilecek bağlantı noktalarına sahip.

DTS® X: Ultra ile ConceptD 7’nin özel olarak ayarlanmış çift ön hoparlörü, canlı yayınlar, sunumlar ve çevrim içi toplantılar için önemli olan üstün ses kalitesini sağlıyor.

Mühendisler, mimarlar, videografi, sinematografi ve 3D animasyon uzmanları, yapay zeka profesyonelleri ve daha birçok uzmanın taleplerini karşılamak için Bağımsız Yazılım Üreticileri (ISV'ler) tarafından test edilmiş ve onaylanmış bir donanım çözümü gerekir. İşte ConceptD 7 dizüstü bilgisayar da şık kasasında bir araya getirdiği yüksek performans ve en yeni teknolojilerle ISV sertifikalı donanımlar sunuyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer ConceptD 7 dizüstü bilgisayar, 19.999 TL’lik fiyatıyla satışta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap