Acer Nitro XV272S oyuncu monitörü, oyun tutkunlarının rekabet gücünü yükseltiyor

Acer Nitro XV272S oyuncu monitörü, oyun tutkunlarının rekabet gücünü yükseltiyor

AMD FreeSync™ Premium teknolojisinin sunduğu yüksek yenileme hızıyla kırılma, takılma, bozulma ve titremeleri ortadan kaldıran Acer Nitro XV272S monitör, 0,5 ms monitör tepki süresiyle yüksek tempolu oyunlarda bile daha az fark edilebilir bulanıklık ile keskin ve net görüntüler elde etmeyi mümkün kılıyor. Monitör, ergonomik özellikleri ve göz sağlığınızı koruyan teknolojileri ile oyuncuların hayatına konfor katıyor.

Oyunculara özel tasarlanmış detaylarla donatılan Acer’ın XV2 serisinden Nitro XV272S model oyuncu monitörü, akıcı ve kesintisiz bir oyun deneyimi sağlarken, kusursuz netlik ve gerçekçi renklerle geliştirilmiş bir oyun performansı sunuyor. 165 Hz yenileme hızı (hız aşırtma yenileme hızı) ve 0,5 ms (min) tepki süresi ile Nitro XV272S’in merkezine hızı alan monitör, bu özellikleri ile oyuncuların rekabet gücünü yükseltiyor.
Monitörün yenileme hızını bilgisayarınızın kare hızı ile senkronize eden AMD FreeSync™ Premium teknolojisi, tepki hızı yüksek ve net görüntüleri mümkün kılıyor. Oyunların takılmasını ve dikkat dağıtan görüntü kırılmalarını önleyen bu teknoloji sayesinde monitörün Full HD çözünürlüklü çerçevesiz tasarımlı ekranı oyunlarda keskin, odaklanmış netlikte ve gerçekçi renkler sunuyor.

Kusursuz netlik ve gerçekçi renkler ile oyun deneyiminizi bir adım öteye taşıyor
27 inçlik IPS ekranlı monitör, DisplayHDR™ 400 sayesinde iyileştirilmiş renk doğruluğu ve kontrast ile oyun deneyiminizi bir adım öteye taşır. %99 sRGB renk doğruluğu ile akıcı geçişler, keskin gölgeler ve düzenli bir görünüm sunarken 178°'ye varan izleme açısıyla da aslına sadık gölge ve kontrastlar sağlar. Her biri özgün renk profiline sahip geniş bir oyun ve oyun dışı mod yelpazesi sunan monitör ile aksiyon, yarış, spor gibi bir sürü oyun türünü deneyimleyebiliyorsunuz. Ayrıca tüm uygulamalarınızı, tercih ettiğiniz modda otomatik olarak çalışacak şekilde özelleştirmek de mümkün.

Göz sağlığınızı koruyan özellikleri dikkat çekiyor
Ergonomik özellikleri ile oyuncuların hayatını kolaylaştıran cihazın, dahili Acer Display Widget özelliği, kullanışlı bir ekran menüsü düğmesini kullanarak monitör ayarlarını rahatça yapabilmenizi sağlıyor. VESA montajını destekleyen, bu sayede kollardan duvara kadar birçok farklı alanda monte edilebilir monitörün ergonomik standı -5° ila 25° eğim, +/-90° pivot, 360°dönme ve 120 mm yükseklik ayarı ile her zaman ideal görüş pozisyonunu sağlıyor.

Mat ekran desteği sunan Acer ComfyView özelliği ise ekran yansımalarını önlerken, Flickerless teknolojisi ile gözleri gereksiz yorgunluğa karşı koruyan monitörlerde yer alan Low-dimming teknolojisi %15'e kadar daha koyu parlaklık seviyeleri sağlıyor. Bu iki teknoloji sayesinde monitör uzun oyun sürelerinde gözleri yormuyor. Acer BlueLightShield teknolojisi ise ekrandan yansıyan mavi ışığı miktarını basit bir şekilde ayarlayabiliyor. Bu özellik ile Acer Nitro XV272S monitörler zararlı titremeleri kaldırarak oyuncuların göz sağlığına fazlasıyla önem veriyor. Monitör, üzerindeki iki HDMI 2.0 bağlantı noktası ve DisplayPort 1.2 ile bilgisayarlara kolayca bağlanıyor.

Fiyat ve bulunabilirlik
Acer Nitro XV272S, Türkiye’de Amazon.com.tr üzerinde 3.799 TL fiyatla satışa sunuluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Umut Koçak @umtk

    Kategorisinde en mantıklı modellerden olması yanında fiyat olarak da en uygunlar arasında 1080p olması sizin için sorun teşkil etmiyorsa oyun, medya ve genel kullanım açısından oldukça ideal bir monitör

Bordro Nedir?

Bodro işçilerin devletin yasalarca belirlediği kesinti ve ek ödemelerin hesaplanması ile oluşan maaş listesidir. Burada bodrolar oluşturulurken işveren evli/bekar kriteri, çocuk sayısı kriteri gibi kesintilerle brüt maaş üzerinden hesaplama yapar. Bu hesaplamanın bulunduğu çizelge bodro olup tüm çalışanlar önce genel bodroda gösterilir. Daha sonra çalışan özünde detaylı bodrolar çalışanların imzasına sunulur bu resmi işlemlerin tamamı bordrolama işlemidir.

İşverenler işçinin alacağı maaşın göstergesini hazırlayıp mali müşaviri aracılığıyla beyanını yapmaktadır. Günümüzde sıklıkla duyduğunuz bir tanımdan da konusu gelmişken bahsedelim. Bordolu çalışan adı verilen çalışan türüne genelde kişiler çok yabancıdır. Bordolu çalışan demek bahsini ettiğimiz devletin yasal olarak bildirdiği kesintiler sonu maaşını alan bu kesintilerinde açıkça beyanının bulunduğu çalışan türüdür. Kısaca yasal çalışan hatta devlette bildirilen çalışan diye biliriz.

Bordro Hesaplaması

Sürekli bahsettiğimiz hatta bahsetmeye yazımda devam edeceğim bordro hesaplamada devletin belirlediği kesinti oranlarını şöyle sıralamadan önce belirtmeliyim ki tüm hesaplamalar bürüt maaştan yapılır sonuçta net ödenecek maaşa ulaşılır.

1-      İlk aşama bürüt maaşın %14‘ü alınarak içinin SSK pirimini hesaplamalıyız.

2-      İkinci aşamada bürüt maaşın %1’i alınarak işçinin işsizlik sigorta primini hesaplamalıyız.

3-      Hesapladığımız SSK işçi payı ile işsizlik sigortasının toplamı almalıyız. Alınan toplamı brüt maaştan düşmeliyiz. Bu işlemle Gelir Vergisi Matrahını hesaplamalıyız.

4-      Damga Vergisini bulmak için bürüt maaşı 0,00759 ile çarpmalıyız.

5-      1.2.3. ve 4. Maddede hesapladığımız kesintileri toplamalıyız.

6-      Son aşama işçiye ödenecek net ücreti bulmak için bürüt maaşından kesintilerin toplamını düşmeliyiz.

Bordro Programı Ne İşe Yarar?

Eski dönemde her bir çalışan için tek tek özlük dosyalarında yer alan bilgiler ve yasal hesaplama maddeleri dikkate alınarak hesaplama yapılmaktaydı. Çalışan sayısının 100 veya 1000 olması önemsenmeksizin her biri için ayrı ayrı yapılan hesaplama zaman kaybı ve yanlış hesaplamaya meyil vermekteydi. Çıkan bordo programı sayesinde kriterlere uygun bilgi ve tanımlamalar girilerek aynı anda 1000 kişinin bodrosu hazırlamak bile mümkün hale gelmiştir.

 Eski dönem hesaplama günler almakta olup birde kontrol aşaması katılırsa zahmetli iş yükü oluşturmaktaydı. Yeni dönem program ile kısa sürede hazırlanan listeyi kontrol etmek sadece 1-2 günü almakta olup bu kontrol süresi çalışan sayısından kaynaklanmaktadır.

Bordro Programı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bordo programı kullanmanın birden fazla faydası bulunaktadır. Hem maddeler halinde sıralayalım hem de açıklayarak inceleyelim;

·         Zaman faydası avantajı sağlamaktadır. Daha öncede belirttiğim gibi bir bordro oluşturmak eski dönmede bir haftalık süreç olup çalışan sayısı fazlalaştıkça bordro hesabı için çalışan muhasebe eleman sayısı da doğru orantıda artmaktadır. Her bir işlemin tek tek yapılması geçmişte ciddi zaman kaybı yarattığından günümüzde bordrolama programı bize bu konuda ayrı bir avantaj sağlamıştır.

·         Maliyet faydası avantajı da sağlamaktadır. Geçmişte elle bordrolama işlemi yapılmakta olduğundan çalışan sayısı fazla olan işletmeler bordrolama için ek eleman almaktaydı buda yeni bir ek maaliyet demekti. Yeni çağla gelen bordrolama programı ile bu işlemi çalışsan sayısında ciddi artış oluşmadıkça tek bir personelle yürütülmekte olup maliyete avantaj kar olanağı sağlamaktadır.

·         Doğru hesaplama avantajı sağlamaktadır. Daha önceden de belirttiğimiz üzere tek tek yapılan belirli hesaplamalarla hazırlanan bordrolama işleminde çalışan sayısında artış hesaplamada karışıklık getirebilmektedir. Bordrolama programında hesaplamaya tabi oran ve orantılar hazırda bulunduğundan girilen veriler sonucunda oluşan hesaplanan ücrette hata olması çok azdır.

·         Çağa uygunluk pratikli avantajı da vardır. Eski zamanda hazırlanan bordolar vergi dairelerinde saatlerce beklenen sıralar sonrasında beyan edilip sorun ve aksaklıkların düzeltilmesi ile birlikte bir beyanın yapılması ciddi zaman almaktaydı. Yeni yasa ve gelişen bilim ile elektronik ortama bulunan e bordro sisteminden hazırlanan bordrolar sıra beklemeden vakit kaybetmeden oturduğunuz yerden beyan yapmanızda da bordrolama programı avantaj oluşturmaktadır. Programdan hazırlanan bordrolar e bordro sistemine entegre edilerek bu avantajı da işletme sahipleri kullanabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dünyanın En Önemli Teknoloji Fuarları

Teknoloji, güç geçtikçe yeni imkânlar yaratmaya ve buna bağlı olarak hayatımızı
kolaylaştırmaya devam ediyor. Akıllı cep telefonlarından robot süpürgelere, otomasyon
yazılımlarından bulut sistemlere kadar teknoloji hayatımızın her alanına sirayet etmiş
durumda. Her geçen gün artan teknolojik yatırımlar ise berberinde daha birçok yeniliği
getiriyor. Bu teknolojik yeniliklere kayıtsız kalmak ise günümüzde dünyasında maalesef pek
kabul gören bir durum değil. Dolayısıyla teknolojik yenilikleri yakından takip etmek, sektörün
ünlü isimlerini tanımak ve yeni girişimler kapsamında ilham alabilmek için uygun olan çok
sayıda fuar organize edilmekte. Dünyanın farklı yerlerin gerçekleştirilen teknoloji fuarları,
üretici ve tüketicileri aynı çatı altında toplayarak her yıl binlerce kişiyi ağırlamakta. Global
anlamda teknolojiye yön veren dünyanın en önemli teknoloji fuarları ile ilgili kapsamlı bilgileri
bulabileceğiniz bu rehberi Ytur sizler için hazırladı, keyifli okumalar.

Consumer Electronics Show (CES)
ABD’nin Nevada eyaletine bağlı Las Vegas’ta organize edilen Consumer Electronics Show
(CES), dünyanın en popüler teknoloji fuarı olarak kabul görmekte. Teknolojide çığır açan
markalara ev sahipliği yapan fuar, otoritelere ve küresel anlamdaki yenilikçilere kendisini
kanıtlamış durumda. Türkçeye “Tüketici Teknolojileri Derneği” adıyla çevrilen Consumer
Technology Association (CTA) tarafından organize edilen fuar, her yılın ocak ayında
düzenlenmekte. Tüketici elektroniği kapsamındaki yeniliklerin sergilendiği fuarda 5G
teknolojileri, e-spor, e-ticaret, mobil donanım, aksesuar, siber güvenlik ve blockchain gibi
toplamda 41 kategori bulunmakta. Birbirinden yeni ürün duyurularının yapılacağı CES, 2023
yılında ise 5-8 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Dünyanın önemli iş insanlarının ve
teknoloji yazarlarının konuşma yapacağı konferansların da düzenleneceği fuarda her sene
olduğu gibi bu yıl da pek çok keyifli aktivite de gerçekleştirilecek.

Mobile World Congress (MWC)
Mobile World Congress, dünyanın en büyük mobil endüstri fuarı olarak bilinmekte. Mobil
Dünya Kongresi olarak dilimize çevrilen fuar, her yıl İspanya’nın Barselona şehrindeki Fira
Gran Via adlı fuar merkezinde düzenlenmekte. GSM Association (GSMA) tarafından
organize edilen Mobile World Congress, küresel çapta hizmet veren mobil operatör, cihaz
üreticileri ve ağ teknoloji devlerini ağırlamakta. Kendisini mobil anlamda üretici ile tüketici
arasındaki ekosistemin önemli bir bağlantısı olarak tanımlayan fuar kapsamında aynı
zamanda birçok etkinlik, konferans ve seminere yer verilmekte. Sektörün en prestijli
ödüllerinden olan Global Mobile (GLOMO) Ödülleri’nin de yeni sahiplerini bulacağı fuarın,
2023 yılında ise 27 Şubat ile 2 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmakta.

TechCrunch Disrupt
Teknoloji endüstrisi özelinde yayınlar yapan ve sektörün bilinen isimlerinden olan
TechCrunch tarafından organize edilen fuar, 2011 yılından bu yana farklı ülkelerde
düzenlenmekte. TechCrunch Disrupt, dünyanın her yerinden henüz yeterli olgunluğa
gelmemiş start-up projelerini ağırlarken düzenlediği yarışmalar sonucunda verdiği ödüllerle
yeni girişimler için sermaye yaratmakta. Aynı zamanda kripto oturumlarının da gerçekleştiği
fuarda uzay teknolojisi ile ilgili ufuk açan konferanslar da verilmekte. Yapay zeka
konusundaki son trendlerin de ele alınacağı fuar, yılda 3 kez gerçekleştirilmekte. Fuarın ilk
etabı The Cross Chain Coalition adıyla 2023 yılının 11 Ocak günü gerçekleşecek. 20
Nisan’da ise ABD’nin Boston şehrinde TechCrunch Early Stage ismiyle düzenlenecek olan
fuar, 19-21 Eylül’de San Francisco’da yapılan etkinlikler ile son bulacak.

Teknologia
Endüstri ve teknoloji alanında sektörün bilinen isimlerini konuk eden Teknologia’da
otomasyon, robotik bakım, 3D modelleme, elektronik, metal işleme ve birleştirme teknolojileri
gibi kategoriler bulunmakta. Profesyoneller için oldukça tatmin edici bir program sunan fuar,
aynı zamanda yenilikçi girişimcilerin fikirlerinin duyulmasına da olanak sağlamakta. Baltık
Denizi bölgesindeki endüstri ve teknoloji temsilcilerini keşfetmek, kurumsal imaj tazelemek ve
yeni ilhamlar kazanabilmek için ideal bir seçenek olan bu fuar, özellikle İskandinav ülkeleri
açısından oldukça prestijli bir konumda yer almakta. Her yıl gerçekleşen fuarın 2023 ayağı 7
ile 9 Kasım tarihleri arasında Helsinki Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Start-
up’ların ücretsiz bir şekilde katılım sağlayabileceği fuar, bu sene de binlerce kişiyi
ağırlayacak.

TAIROS
Açılımı Taiwan Automation Intelligence ve Robot Show olan fuar, robotik teknoloji de dahil
olmak üzere otomasyon alanını kapsamakta. Teknoloji alanında göz ardı edilemeyecek bir
ülke olan Tayvan’da gerçekleştirilen fuarda, günlük hayatta kullanılabilen ürünler tanıtılmakta
ve tüketicilerle buluşturulmakta. Ağırlıklı olarak sanayi endüstrisine yönelik teknolojik
yeniliklerin tanıtıldığı fuarın 2023 yılında 23-26 Ağustos tarihleri arasında düzenleneceği
açıklandı.

GITEX Global
GITEX Global, yapay zeka, siber güvenlik, veri ekonomisi, metaverse, 6G ve blockchain gibi
yenilikçi teknolojilere kapı aralayan bir fuar konumunda. En son 2022 yılında gerçekleştirilen
fuara binlerce kişi katılım sağlamış, Microsoft, Huawei ve Lenovo gibi şirketler sponsorluk
üstlenmişti. Yazılım dünyasına yön veren ünlü simaların katılım göstereceği konferansların
yapıldığı fuar, pek çok girişimciye de ilham kaynağı olmakta. Teknolojiyi yalnızca günlük
hayat olarak değil 360 derece ele alan GITEX Global’in 2023 yılındaki fuarı 16 ve 20 Ocak
tarihlerinde Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sony, Yapay Zeka Tabanlı Alpha 7R V'i Tanıttı

Sony, Yapay Zeka Tabanlı Otomatik Odaklama Özelliği ile Yeni Bir Yüksek Çözünürlüklü Görüntüleme Deneyimi Sunan En Yeni Kamerası Alpha 7R V’i Tanıttı

Yeni Alpha 7R V, 61 MP yüksek çözünürlüklü görüntü sensörü ve BIONZ XR™ İşleme Motoru ile birleştirilmiş yeni Yapay Zeka (AI) sistemini bir araya getirerek bir Alpha gövdesindeki en iyi görüntü kalitesini sunuyor.

Sony, Alpha serisinin aynasız değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerindeki en yeni 7R serisi fotoğraf makinesi olan, Alpha 7R V’i (model ILCE-7RM5) duyurdu. Alpha 7R V, Sony'nin en yüksek çözünürlüklü görüntü sensörünü, Alpha serisi kameralarda bir ilk olan AI tabanlı görüntü tanımaya ayrılmış yeni bir AI işleme birimiyle ve "R” serisinde bir ilk olan güçlü BIONZ XR™ görüntü işleme motoruyla birleştiriyor. Yüksek çözünürlük ve bu işlemcinin birleşimi, fotoğraf ve video için odak tanıma ve yakalamada yeni atılımlar sağlıyor.

Yeni Alpha 7R V, 61.0 MP durağan görüntüler, iyileştirilmiş 8[i] film çıkışı, Sony'nin Alpha kameralarında şimdiye kadar sunulan en etkili 8 adımlı[ii] görüntü sabitleme, yeni bir 4 eksenli çok açılı monitör, yüksek hızlı iletişim işlevleri, üst düzey çalışabilirlik ve sorunsuz iş akışı entegrasyonu özellikleriyle öne çıkıyor. Sony'nin en yeni kamerası, birinci sınıf yüksek çözünürlüklü bir görüntüleme aracına ihtiyaç duyan profesyonellerin iş akışlarını kolaylaştırıyor.

Sony Avrupa Dijital Görüntüleme Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon Legagneur; "Alpha 7R serimize eklenen bu en yeni model, endüstri lideri görüntüleme teknolojisini geliştirmeye yönelik amacımızın mükemmel bir örneğidir. Yeni nesil otomatik odaklama yetenekleri sağlayan son derece gelişmiş AI entegrasyonlarına sahip yepyeni Alpha 7R V'i tanıtmaktan ve markamızın yeni Alpha 7R V ile neler yarattığını görmek için heyecan duyuyoruz.” dedi.

Yeni Geliştirilmiş Yapay Zeka Teknolojisine Dayalı İyileştirilmiş Odaklama

Alpha 7R V, derin öğrenmeyi içeren yeni bir AI (yapay zeka) teknolojisi sayesinde, gelişmiş odak tanıma özelliğine sahip yeni nesil AF özelliğiyle öne çıkıyor. Son teknoloji yapay zeka, insan poz tahmini hakkında ayrıntılı bilgileri kullanarak kameranın odak tanıma doğruluğunu önemli ölçüde iyileştiriyor ve potansiyel çözünürlüğünden tam olarak yararlanıyor.[iii]

Yapay zeka; içerik tanıma, araçlar ve böcekler dahil olmak üzere birkaç yeni konu türünü içerecek şekilde genişletilerek kullanıcıların iş akışlarını kolaylaştırıyor. [iv]

Gelişmiş yapay zeka teknolojisine ek olarak Alpha 7R V, Sony'nin Alpha serisindeki diğer kameraların sevilen birçok özelliğinde de iyileştirmeler içeriyor. Sony’nin 7R serisinde ilk defa yer alan iyileştirmeler ise şu şekilde öne çıkıyor:

Alpha 7R V, kullanıcılar tarafından sıklıkla talep edilen, tam zamanlı DMF[x] (doğrudan manuel odaklama) ve odak basamaklama dahil olmak üzere yüksek çözünürlüğü destekleyen ve yığınlanmışxi görüntülere olanak tanıyan odak özelliklerine sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Sony'nin Alpha 7R Serisinden de Bilinen Olağanüstü Çözünürlük

Alpha 7R V, en yeni BIONZ XR™ görüntü işleme motoru ve yaklaşık 61,0 efektif megapiksele sahip 35 mm full frame arkadan aydınlatmalı Exmor R™ CMOS görüntü sensörü sayesinde detaylı ayrıntılar sunuyor. En yeni BIONZ XR görüntü işleme motoru, şimdiye kadar Alpha serisinde düşük hassasiyette en yüksek çözünürlüğü elde etmek için kamera sensörünün çözünürlük potansiyelinin tam olarak kullanılmasını sağlıyor. Bu hem fotoğraflar hem de filmler için ISO 100'den ISO 32000'e[xi] kadar hassasiyet ayarları ve fotoğraflar için 15 duraklı[xii] geniş dinamik aralığını etkinleştiriyor.

Alpha 7R V’in tüm görüntü sabitleme sistemi, yüksek hassasiyetli görüntü sabitleme birimi, gelişmiş jiroskop sensörleri ve fotoğraf ve video için optimize edilmiş görüntü sabitleme algoritmaları ile güncellenmesiyle kullanıcıların daha net görüntüler çekmesine olanak tanıyor.

Fotoğraflar için 8 adımlıii etkisine karşılık ek olarak, yeni sabitleme algoritması, en ince konu ayrıntılarını ortaya çıkarmak için sensörün 61,0 megapiksel çözünürlük potansiyelinden tam olarak yararlanıyor. Bu sayede tek piksel düzeyine kadar hassas algılama ve kontrol sağlıyor. Sony’nin en yeni kamerası, yükseltilmiş Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekim özellikleri sayesinde kullanıcılara; bilgisayar kullanarak birleştirme, birden çok piksel kaydırmalı görüntüleri yakalama, hassas gövde içi sabitleme sistemi kontrolünden yararlanma ve detaylı bir çözünürlük elde etme imkanı sunuyor.

Imaging Edge Desktop™ Ver.3.5 bilgisayar uygulamasının en son sürümü kullanılarak, öznenin konumunda bir kayma veya bir ağaçtaki yapraklar gibi küçük piksel düzeyindeki hareketler otomatik olarak algılanıyor ve düzeltiliyor. Böylelikle kullanıcılar mükemmel kompozisyonu elde edebiliyor.[xiii] Yaklaşık 963.2 milyon piksele eşdeğer verilerden yaklaşık 240,8 milyon piksele (19,008 x 12,672 piksel)[xiv] sahip 16 görüntülü kompozitler üretilebiliyor. Alpha 7R V, ek yaratıcı esneklik için hassas ve çok yönlü harici flaş kontrolünü de destekliyor. Ayrıca, zorlu aydınlatma koşullarında durağan görüntüler ve video için yapay ışıklardan[xv] kaynaklanan titremeyi etkili bir şekilde bastırıyor.

Alpha 7R V aşağıda yer alan ek özellikleriyle hareketsiz içerik fotoğrafçılığı için esneklik sağlıyor;

Sinematik Video Özellikleri

Alpha 7R V inanılmaz fotoğraf özelliklerine ek olarak, kullanıcılara gelişmiş video özellikleri de sunuyor. Sony'nin en yeni kamerası, 8Ki 24/25p video, gruplama olmadan[xvi] 6.2K'dan yüksek örneklemeli 4K videoxvii, yüksek verimli MPEG-H HEVC/H.265 codec, dahili kayıt, 10-bit 4:2:2 kayıt, görüntü kalitesi, esnek düzenleme ve daha fazlasını çalıştırma imkanı sağlıyor.

Ayrıca, kamera meta verilerini kullanarak, gelişmiş odak tanıma, solunum telafisi, gelişmiş gövde içi görüntü sabitleme ile geliyor. Böylelikle benzeri görülmemiş gerçek zamanlı izleme güvenilirliği sunuyor. Hareket halindeyken daha akıcı kayıt için gövde içi Aktif Mod[xvii] görüntü sabitlemeye sahip Alpha 7R V, yerleşik görüntü sabitleme içeren belirli lenslerle[xviii] uyumlu olması sayesinde daha da kararlı çerçeveleme ve pürüzsüz çekim yakalanması sağlıyor.

Çalışabilirlik ve Güvenilirlik

Alpha 7R V hem fotoğraf hem de videolarda profesyonel ihtiyaçlar için olağanüstü güvenilirliği kompakt, hafif bir yapıyla birleştiriyor. Alpha 7R V; geleneksel eğilebilir monitörün faydasını, yandan açılan değişken açılı esneklikle ve 9,44 milyon noktalı bir elektronik vizörle birleştiren, yeni bir 4 eksenli çok açılı LCD monitör[xix] içeriyor. Alpha 7R V ayrıca iki adet CFexpress Type A/SDXC uyumlu medya yuvası ve dokunmatik kontrollü, çok çeşitli özelleştirilebilir işlevlere sahip yepyeni bir menü sistemini de kullanıcılara sunuluyor.

Alpha 7R V, profesyonellerin gelişmiş destek için güncellenmiş bağlantıyla iş akışlarını optimize etmelerine olanak tanıyor. Veriler, Wi-Fi (802.11ac) 2x2 MIMO[xx] veya USB-C® bağlantı noktası aracılığıyla kablolu SuperSpeed ​​USB 10Gbps bağlantısı üzerinden yüksek hızda aktarılabiliyor. Etkin uzaktan çekimin yanı sıra fotoğraf ve film dosyası aktarımlarını da destekliyor. Yeni USB akış özellikleri UVC/UAC'yi destekleyerek 4K (QFHD) çözünürlükte bile kameradan doğrudan ses akışına olanak tanıyor.

Profesyonellerden alınan geri bildirimlere dayanarak tasarlanan Alpha 7R V, uzun kayıt süreleri esnasında oluşabilecek ısınmanın önüne geçmek adına sahip olduğu iyileştirilmiş ısı dağılımı[xxi] ve yükseltilmiş toza ve neme dayanıklı tasarımıyla[xxii] öne çıkıyor. Bununla birlikte dayanıklı magnezyum alaşımlı kasasıyla ve zorlu çalışma ortamlarında maksimum güvenilirlik sağlayan diğer iyileştirmeleriyle dikkat çekiyor.

Alpha 7R V, dokunma hassasiyetini koruyan yeni VX9529 Ekran Koruyucu Cam Levha ile uyumluluğu sayesinde monitörü lekelere ve parmak izlerine karşı koruyor.

Sürdürülebilirliğe Değer Veren Profesyoneller için Tasarlandı

Sony, enerji ve kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasıyla ilham vermeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda ürün geliştirme, tedarik zinciri, üretim ve paketleme süreçlerinde alınan önlemlerle ürünün, yaşam döngüsünün her aşamasında çevresel ayak izi azaltılıyor.

Üretimi yenilenebilir enerji kullanan bir tesiste gerçekleştirilen Alpha 7R V’in gövdesinin üretimde SORPLAS™[xxiii]  dahil olmak üzere geri dönüştürülebilir plastik malzemeler kullanılıyor.

Sony; şok ve darbelere karşı yeterli koruma sağlayan, plastik içermeyen[xxiv], ambalaj malzemelerinin kullanımına yönelik çalışıyor. Ürün çantalarında bitkisel bazlı dokusuz kumaşlar kullanılırken bütün bunlar çevresel etkiyi en aza indirmeye yardımcı oluyor.[xxv]

Kullanılabilirlik

Yeni Alpha 7R V’in Aralık ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Alpha 7R V hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni kamerayla ilgili ürün videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

En yeni kameralar ve diğer Sony ürünleriyle çekilmiş çeşitli özel hikayeler, videolar ve heyecan verici yeni içeriklere buradan ulaşabilirsiniz. Sony'nin Avrupa fotoğrafçılık merkezi 22 dilde mevcuttur ve her ülkedeki ürün haberlerini, yarışmaları ve Sony etkinliklerinin güncel listesini ayrıntılı olarak sunar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acer’dan performans ve üretkenlik
isteyenlere kullanım kolaylığı sunan
dizüstü bilgisayar: Aspire 3

Acer’ın performans ve üretkenlik özellikleri ile öne çıkan dizüstü bilgisayarı Aspire 3 (A315-
59G), ev kullanıcılarının günlük iş ve eğlence ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap veriyor. 12.
Nesil Intel Core™ i5 işlemcilerden ve NVIDIA® GeForce® MX550 grafik kartından güç alan
cihaz, uygulamalarınızı uyumlu ve sorunsuz bir şekilde çalıştırmaya yardımcı olurken,
çalıştığınız ya da oyun oynadığınız süre boyunca yetecek gücü sağlıyor.

12. Nesil Intel Core™ i5 işlemci cihazın performansını bir adım yukarı taşırken, GeForce®
MX550 grafik kartı, uzun pil ömrüyle optimum performans arasında kullanıcılara mükemmel
bir denge sağlamak için NVIDIA Optimus teknolojisiyle de sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Her
an yüksek üretkenlikle hareket edebilmenizi sağlayan donanım yetenekleri bu cihazı aynı
ev içinde yaşayan ve farklı amaçlar için bilgisayar kullanan aile bireyleri için ideal hale
getiriyor. Sade ve şık tasarımıyla da dikkat çeken cihazın gri ve mor olmak üzere iki renk
seçeneği mevcut.

Yenilikçi özellikler
Aspire 3’ün 15,6 inçlik 1080p Full HD ekranı, internette gezinmekten film izlemeye ya da
oyun oynamaya kadar çeşitli deneyimler için hem keskin hem de akıcı görseller ile
mükemmel bir görüntüleme performansı sunuyor. Ayrıca Acer BlueLightShield teknolojisi
ile ekranın yaydığı mavi ışık miktarını ayarlayabiliyorsunuz. Görsel zenginliği bir adım öteye
taşıyan bu teknoloji, görüntüleri yüksek doğrulukla elde etmenize imkân sağlıyor.
Windows 11 Home yüklü olarak gelen dizüstü bilgisayar, bu işletim sisteminin birçok
yenilikçi işlevini de kullanıcılarına sunuyor. Özellikle yeni Snap Layouts özelliği
kullanıcıların ekranı birden çok alana bölerek kolayca çoklu görev yapmasına olanak
tanıyor. Bu çoklu görev özelliği, işinizi daha iyi organize etmenize ve kolaylaştırmanıza
yardımcı oluyor.

Yüksek hızlı depolama ve zengin bağlantı seçenekleri
Aspire 3’ün çok çeşitli bağlantı seçenekleriyle kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar, hızlı
bağlantı kurabiliyor ve tüm bağlantı seçeneklerinden yararlanarak en yeni bilgileri kolayca
edinebiliyorlar. 3 adet USB 3.2 Nesil 1 Tip A bağlantı noktasıyla gelen dizüstü bilgisayar,
ister sunum yapmak üzere başka bir cihaza bağlanın ister en yeni çevre birimlerini kullanın;
her an her duruma karşı hazırlıklı olmanıza imkân sunuyor. Ayrıca daha büyük bir ekran
kullanmanız gerektiğinde HDMI® bağlantı noktası aracılığıyla harici bir ekrana da kolaylıkla
bağlanabiliyorsunuz. Cihaz, 32 GB’ye kadar artırılabilen, 8 GB DDR4 RAM ve 512 GB PCIe
depolama kapasitesi ile bol miktarda alan sunuyor. Bu sayede kullanıcılara, görevlerini
yerine getirmeleri ve iş yüklerini basitleştirmeleri için yeterli gücü ve depolama alanını
fazlasıyla veriyor.

Düşük ışık koşullarında bile yüksek kaliteli görüntüler
Cihaz, Acer’ın Temporal Noise Reduction (TNR) teknolojisine sahip bir 720p HD web
kamerası ile düşük ışık koşullarında bile yüksek kaliteli görüntüler sunarken, aile ve
arkadaşlarınızla görüntülü görüşmelerinizi sorunsuz ve keyifli bir hale getiriyor. İnceltilmiş
ve pratik kullanıma uygun hale getirilmiş sade tasarımı sayesinde kullanıcıların kolaylıkla
taşıyabildiği Aspire 3, sadece 1,78 kg ağırlığında. Gri ve mor seçenekleri ile gelen cihazın
ergonomik menteşe tasarımı ise daha fazla hava çıkışı sağlayarak termal performansı
artırıyor.

Fiyat ve bulunabilirlik
Acer Aspire 3 (A315-59G) dizüstü bilgisayar, mediamarkt.com.tr’de 14.499 TL ile başlayan
fiyatlarla satışta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ITOPYA.COM İstanbul AIRPORT AVM Mağazası 30 Eylül’de Açıldı!

Türkiye’nin Bilgisayarcısı ITOPYA.COM, hem farklı lokasyonlardaki müşterilere daha rahat
ulaşabilmek hem de en iyi hizmet kalitesini sunmak için 581 metrekarelik alana sahip İstanbul Airport
AVM Mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

30 Eylül’den 9 Ekim’e kadar sürpriz konuklar ve özel fiyatlarla açılış etkinliği düzenleyen ITOPYA.COM,
ASUS, MSI, Gigabyte, Steelseries, Corsair ve Razer gibi teknolojinin en sevilen markalarını, geniş ürün
yelpazesini ve müşteri memnuniyetini daha geniş kitlelere ulaştırmaya devam ediyor.

Mağaza açılışını hem web sitesinde hem de Aırport AVM’de benzersiz ürünler ve rekabetçi kampanya
avantajları ile kutlayan ITOPYA.COM, yine ilginin odağı oldu. Birçok oyun sever ve teknoloji tutkunun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vivo, Dünya Kupası Katar 2022'nin Resmi Sponsoru Oldu

FIFA Dünya Kupası Katar 2022™’nin tek resmi akıllı telefon sponsoru vivo, sektör lideri akıllı telefon teknolojisi ile FIFA’nın Katar’da tüm insanlar için açık ve kapsayıcı bir etkinliğe ev sahipliği yapmasına yardımcı olacak, dünyanın dört bir yanındaki futbol tutkunlarını birbirine bağlayacak ve şampiyona boyunca her heyecan verici anın kutlanmasını sağlayacak.

Dünyanın lider teknoloji şirketlerinden vivo, Katar’da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası’nın resmi akıllı telefonu ve akıllı telefon sektöründeki tek resmi sponsoru olduğunu duyurdu. Duyuru kapsamında vivo ayrıca, FIFA’nın (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) 118 yıllık tarihindeki ilk resmi katlanabilir akıllı telefon olan yeni vivo X Fold+ modelini Çin pazarında duyurdu. Şirket, sektör lideri katlanabilir ekran teknolojisine ve verimli ofis uygulamaları paketine sahip olan vivo X Fold+ modeli ile 5 milyar kişilik global bir izleyici kitlesini çekmesi beklenen FIFA Dünya Kupası Katar 2022™’nin hazırlıklarının en ileri teknolojilerle tamamlanmasına ve organizasyonun başarıyla gerçekleştirilmesine destek olacak.

Bu yıl Katar’da düzenlenecek olan turnuva, 2017’de FIFA ile altı yıllık sponsorluk sözleşmesi imzalayan vivo’nun sponsorluğunu üstlendiği ikinci dünya kupası olacak. vivo o tarihten bu yana FIFA Dünya Kupası Rusya 2018™’in yanı sıra FIFA Konfederasyonlar Kupası 2017™, FIFA Arap Kupası Katar 2021™ ve UEFA EURO 2020™ şampiyonalarının da sponsorluğunu üstlendi.

Küreselleşme yolculuğuna 2014 yılında başlayan vivo, bugün dünya genelinde 60’ın üzerinde ülke ve bölgede faaliyetlerini sürdürüyor. Tüketici eğilimlerine daima bağlı kalan vivo, yenilikçi teknolojilerden yararlanarak dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara mükemmel akıllı telefonlar ve farklı ürünler sunmayı hedefliyor. Küresel ölçekte kurduğu bağlantılarla kullanıcılara teknolojik inovasyonla yaratılan konforlu ve mükemmel deneyimler sunmasıyla da tanınan vivo’nun bugün dünya çapında 400 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

#vivogiveitashot ile herkesi futbol aşkını ifade etmeye bekliyor

FIFA Dünya Kupası Katar 2022™’nin akıllı telefon sektöründeki tek resmi sponsoru olan vivo, şampiyona boyunca ayrıca şampiyonanın en güzel ve etkileyici anlarını yakalamak amacıyla #vivogiveitashot adlı bir kampanya gerçekleştirecek. Dünyanın dört bir yanındaki insanlara FIFA Dünya Kupası Katar 2022™ aracılığıyla futbol aşklarını ve kendilerini ifade etme fırsatı vermek için vivo, akıllı telefon kullanıcılarını ve futbol tutkunlarını mutluluğu sevdikleri ile paylaşmak için harika anları kaydetmeye davet ediyor.

Sponsorluk hakkında konuşan vivo Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Global Pazarlama Direktörü Spark Ni “Dünyanın en eski ve en popüler sporlarından olan futbol; dini, dili, ırkı, cinsiyeti ne olursa olsun, dünyanın dört bir yanında farklı kültürlerden insanları bir araya getirerek birbirleriyle güçlü bağlar kurmalarını sağlama gücüne sahip olan bir spor. vivo olarak biz de bu sponsorluklarımızla futbolun gelişimini destekleme kararlılığını sürdürüyoruz. Spor ve teknolojinin benzer bir felsefeyle geliştiğine, her ikisinin de çığır açan yenilikler ve sürekli inovasyonla insanları daha iyi bir yaşam sürmek için güçlendirdiğine inanıyoruz. FIFA Dünya Kupası Katar 2022™ resmi akıllı telefon sponsoru olarak sektör lideri amiral gemisi akıllı telefonlarımızla dünyanın dört bir yanındaki futbol tutkunlarının bir topluluk oluşturmasına, maçları ister stadyumda ister uzaktan izlesinler heyecan verici Dünya Kupası deneyimlerini tüm dünyadaki insanlarla paylaşmalarına yardımcı olacağız.” dedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ITOPYA.COM İstanbul AIRPORT AVM Mağazası ile Büyümeye Devam Ediyor!

2016 yılında Toplama Bilgisayar, Gaming notebook ve ürünlerin perakende satışını gerçekleştirmeye
başlayan ITOPYA.COM, ilk mağazasını 2017 yılında Acıbadem şubesi ile gerçekleştirdi. Hızlı ve
güvenilir adımlarla büyümeye devam eden ITOPYA.COM, 2022 Mart ayında Ankara Söğütözü
mağazasının ardından şimdi de İstanbul Airport AVM’de benzersiz hizmet anlayışı ve geniş ürün
yelpazesi ile 4. mağaza açılışını gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin Bilgisayarcısı ITOPYA.COM, Hazır Sistemler, Bilgisayar parçaları, Notebooklar, Gaming
ürün ve aksesuarları, 581 m2 büyüklüğündeki yeni mağazasında sizlerle buluşturuyor. ASUS, MSI,
Gigabyte, Steelseries, Corsair ve Razer gibi teknolojinin en büyük ve en önde gelen Gaming
markalarına ait ürünlerin stantlarının bulunduğu yeni mağazada, oyuncular o güne özel fırsatları
bulabileceği gibi ürünleri deneyimleme şansını da yakalayabilecekler. Ayrıca yeni mağazalarında diğer
mağazalarında da olduğu gibi satış sonrası oluşabilecek sorunlara daha hızlı ve yerinde çözüm
sunabilmek adına, satış sonrası hizmet ekibi de bulunmakta.

30 Eylül’de birçok fenomenin katılacağa mağaza açılışına özel kampanyada hem WEB Sitesinde özel
fiyatlı ürünler hem de İstanbul AIRPORT Mağazaya özel fırsatlar sizleri bekliyor. Açılışa özel
kampanyadan yararlanmak ve fırsatları kaçırmamak için ITOPYA.COM resmi hesaplarını takipte kalın!

ITOPYA.COM Hakkında;
ITOPYA.COM IT ve Gaming ürünlerin perakende satışını gerçekleştiren, yenilikçi mağazacılık anlayışı
ve gelişmiş Web Mağazası özellikleriyle müşterilere teknolojik çözümler sunan bir markadır. Mutlu
müşteri ve mutlu çalışma arkadaşı prensibiyle yola çıkan ITOPYA.COM, her gün yenilenen
kampanyalarıyla itopya.com web sitesi üzerinden ziyaretçilerine en güncel ürün gamını sunmaktadır.

ITOPYA.COM AIRPORT AVM Mağazası Nerede?
Mağaza Adresi: Airport AVM 2. Kat - Londra Asfalti Kuleli Mevkii E-5 Karayolu Üzeri Bakırköy/İstanbul
Açılış Tarih ve Saati: 30 Eylül 2022 Cuma 10:00

ITOPYA.COM Resmi Hesaplar;
Web: https://www.itopya.com/
Facebook: https://www.facebook.com/itopya
Twitter: https://twitter.com/itopyacom
Instagram: https://www.instagram.com/itopya
Youtube: https://www.youtube.com/itopya
Tiktok: https://www.tiktok.com/@itopya
Linkedin: https://tr.linkedin.com/company/itopya-com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyun keyfini vivo Y21’de yaşayın Akıllı telefon sektörünün önde gelen markalarından vivo’nun uzun pil ömrü sunan 5000 mAh pili ve 18 W hızlı şarjı ile beğeni kazanan modeli Y21, güçlü performansı ile oyunseverleri kendine hayran bırakıyor.

Oyunseverler bugün akıllı telefonlar sayesinde istedikleri her an ve her yerde kesintisiz oyun oynama şansına sahip. Ancak oyunun keyfine gerçekten varabilmek için, mobil oyun meraklıları geniş depolama alanı RAM/ROM, güçlü bir pil ve yüksek performans gibi özelliklere sahip akıllı telefonları   tercih ediyorlar. 

Yenilikçi ürünleri ile kullanıcıların dikkatini çeken dünyanın lider teknoloji markalarından vivo, yüksek teknoloji ile eşsiz tasarımı bir arada sunan Y21 modeli ile oyunseverlerin gönlünde taht kuruyor. Üretimi vivo Türkiye fabrikasında gerçekleştirilen Y21 gücünü, Android 11 tabanlı FunTouch OS 11.1 ve 2.0 GHz'e kadar CPU çalışma hızına ulaşan MediaTek’in Helio P35 işlemciden alıyor. Hücre içi teknolojisine sahip HD Halo 6.51 inç ekranı sayesinde kullanıcıları net ayrıntıların ve zengin canlı renklerin içine çekerek oyun oynamayı daha heyecan verici bir deneyime dönüştürüyor. 18 W hızlı şarjı ve 5000 mAh pil desteğiyle de oyunseverlerin tercihi olan Y21, 4 Gb +1 Gb genişletilmiş RAM desteği ile daha akıcı oyun oynama deneyimi sunuyor. Dört bileşenden oluşan soğutma çözümü sayesinde oyunun en önemli anlarında bile ısınmıyor. vivo Multi-Turbo 5.0 ile de, veri bağlantısını, sistem işlem hızını ve güç tasarrufu performansını yepyeni bir düzeye çıkarıyor. Y21’de yer alan 1 TB'a kadar genişletilebilen 64 GB depolama alanı ve genişletilmiş RAM 2.0 teknolojisi de kullanıcılara oyunlarını, videolarını ve fotoğraflarını rahatlıkla saklama olanağı sağlıyor.

Y21 ile fotoğraf ve video çekmek de ayrı keyif

4 cm’e kadar yaklaşan odağı sayesinde fotoğraf ve video çekimlerini eşsiz bir deneyime dönüştüren Y21, süper HDR özelliği ile profesyonel netlik sağlıyor. 6,51 inç HD + Halo ekran teknolojisi ile net bir görüntü, renklerin canlılığı ile görsel bir şölen sunuyor. Metalik Mavi ve İnci Beyazı renk seçenekleri ve zarif tasarımıyla da beğenilen telefon ayrıca güçlü bir parmak izi tarayıcısına ve yüz tanıma sistemi ile ekran kilidini açma özelliğine de sahip.

TWS2e kulaklık kampanyası ile satışa sunulan Y21 modelini detaylı incelemek için https://myvivoshop.com/products/y21 adresini ziyaret edebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acer Aspire C27 hepsi bir arada bilgisayarlar, daha büyük ekranda canlı görüntüler ve yüksek performans sağlıyor

Güçlü performansı ve yerden tasarruf sağlayan tasarımı ile dikkat çeken Acer Aspire C27 serisi, 11. Nesil Intel® Core™ i5 ve i7 işlemci seçenekleri ile geliyor. Hem ev hem de ofis kullanıcıları için etkileyici bir bilgisayar deneyimi sunan hepsi bir arada bilgisayarlar ince tasarımları ve kolay kurulumları ile öne çıkıyor.

11. Nesil Intel® Core™ i5 ve i7 işlemci seçeneklerinden güç alan Acer Aspire C27 (C27-1655) yer tasarrufu sağlayan ince yapısıyla öne çıkıyor. Son derece güçlü hepsi bir arada bilgisayar deneyimi sunan cihaz ile ister içerik oluştururken ister bir şeyler izlerken ya da oyun oynarken eksiksiz bir performans ve canlı görüntüler elde etmek mümkün. Aspire C27 (C27-1655)’nin güncel içerikleri kolayca düzenlemeyi sağlayan NVIDIA® GeForce® MX330 GPU kombinasyonu uygulamaları seri bir şekilde çalıştırabiliyor. Ayrıca fotoğraf ve video düzenleme için de yeterli alan sağlıyor. 

Ekran/gövde oranını %92'ye çıkaran dar çerçeveleri ile Aspire C27 ekran deneyimine yeni bir boyut getirirken iş verimliliği artırmak için HDMI çıkış yuvası ile cihaza ikinci bir monitör bağlama seçeneği sunuyor. C27 serisi, 27 inç büyüklüğünde FHD ekranı ile son derece net ve gerçekçi görüntüler sunarken, cihazın dahili monitörü ise 178° görüş açısıyla gölge ve kontrastlar, her açıdan aslına sadık kalıyor.

Yerden tasarruf sağlayan tasarım

C27 serisi 4 kg ağırlığı ve 450 x 615 x 7,2 mm’lik boyutlarıyla hem çalışma masası üzerinde minimum yer kaplıyor hem de istendiğinde kolayca yeri değiştirilebiliyor. Monitörün -5° ila 25° arası eğilebilen ekranı ideal izleme pozisyonunu ayarlamayı sağlarken, V şeklindeki sağlam standı da ekstra denge katarak konforlu ve keyifli bir bilgisayar deneyimi ortaya çıkartıyor.

Hepsi bir arada bilgisayar, 4 adet USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktası ile çevre birimleri ve depolama cihazlarına kolayca bağlantı kurmanızı sağlıyor. Wi-Fi 6 (802.11ax) kablosuz bağlantı ile de internete kablosuz olarak bağlanmayı kolaylaştırır. 

Kullanıcılar, bilgisayarın gözlerin rahatlığına odaklanan teknolojileri sayesinde daha konforlu bir deneyim elde edebiliyorlar. Acer Bluelight Shield™ kişinin mavi ışığa maruz kalma seviyesini minimuma indirirken, Flickerless™ teknolojisi ise LED panelin doğasında olan titreşimi en aza indirerek kullanıcıların çok daha rahat bir ekran deneyimi yaşamasına yardımcı oluyor. 

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Aspire C27-1655 Intel Core i5 1135G7, 17.999 TL; Acer Aspire C27-1655 Intel Core i7 1165G7 ise 21.999 TL fiyatla satışta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap