Deezer

Deezer herkesin de bildiği üzere bir müzik streaming uygulaması. 30 milyonun üstünde şarkı bulunduruyor. Türk şarkıcıların hepsi var. Ama bazen bazı albümleri eksik olabiliyor. Ben araştırdığımda genel olarak aynılarının Spotify'da da eksik olduğunu gördüm. Şarkı zenginliğini size daha açık bir şekilde belirtmem gerekirse yaklaşık 7-8 ay önce gündeme de konu olmuş iPhonedo'nun bile bir yıl önce çıkardığı ve normalde sadece internetten satılan şarkılar bile var. Eski şarkıların da -yabancı veya yerli- çoğunu bulma imkanına sahipsiniz. Programın genel işleyişine gelirsek insanlar sizi siz onları takip edebiliyorsunuz ama bunu teknoseyir veya twitter gibi bir sosyal ağ olarak görmeyin. Sadece arkadaslarınızın hangi şarkıları dinlendiğini öğrenebilir çalma listelerine göz gezdirebilirsiniz. Arada bir de arkadaşlarınız çok dinlediği şarkıları Deezer size önerebilir. Genel olarak önerme sisteminde ise şeçtiğiniz editörlerin şarkıları da ana ekranınıza geliyor. Üç cihaza kadar offline mod'u kullanabileceğiniz uygulamanın ücretlendirmesi ise taahhüstsüz ilk altı ay 5 ₺/ay, sonrasında ise 10 ₺/ay.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paper

Facebook'un yeni uygulaması henüz Türkiye'den indirilmeye sunulmadı ancak siz App Store'un Amerika mağazasından hesap alırsanız (ben vpn kullandım, kullanılmadan da indiriliyor mu bilmiyorum) indirebilirsiniz.
Uygulama oldukça güzel ve sade bir arayüzle geliyor. Öncelikle ekranın üst yarısında haber akışımızdan rastgele fotograflar slayt seklinde geçiyor. Alt tarafta ise tüm haber akışımızı kontrol edebiliyoruz. Mesaj, bildirim ve arkadaşlık istekleri ekranları onemli bir degisiklik göstermiyor. Bunun haricinde ise konulara özel bölümler var. Haberler, teknoloji, spor, yaratıcılık vs. Buralarda bu alanlarda uzmanlaşmış kullanıcıların gönderdikleri post'ları onları beğenmenize gerek olmadan görebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama ileride olur mu bilemem ama şimdilik reklam göstermiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple iMac 21.5 (late 2012)

Merhaba arkadaşlar,
İlk incelemem Apple'ın iMac ürünü olacak. Ürünün teknik özelliklerine bakacak olursak bizi NVIDIA GeForce GT 640M 512 MB GDDR5 ekran kartı, 4+4 değiştirilemeyen slotlu ram'i 2.7 GHz hızında çalışan Intel i5 işlemci ve Full HD 21.5 inçlik ekranı karşılayacak. Bilindiği gibi iMac'in tasarımı kendine hayran bırakacak cinsten. Bilgisayarın en kalın yeri sadece 17.5 cm. Cihaz üzerinde 4 tane USB 3.0, 2 tane Thunderbolt, 1 tane SD kart girişi, bir tane kulaklık ve bir tane de ethernet girişi bulunuyor. 1 TB sabit diske sahip olan sistemle birlikte piyasa değeri yaklaşık 350 lira olan bir kablosuz fare-klavye seti de geliyor. Çok nadir takılma yaşayan Mac'in en büyük avantajı da Windows'a göre çok daha stabil bir işletim sistemi olan OS X.
Umarım ilk incelememden memnun kalmışşınızdır. Aklınıza gelen ve incelemede ulamadığınız srouları yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Teknoloji bizimle olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap