Herkese merhabalar,tasarımdaki değişikler oldukça kullanışlı olmuş.Birkaç mantık hatasından bahsetmek istiyorum farkına vardığım.

1)Herhangi bir incelemeye yapılan yorumlarda kişilerin yorumlarına yapılan alt yorumlara ilişkin gelen bildirimler ile normal bildirimler aynı şekilde bildirim ekraranında 5 er 5 er userı uyarmakta ve kişi alt yoruma ilişkin bildirimi diğer bildirimler arasında tek tek arayarak bulmakta.Bence bildirim menüsünde yorumunuza yorum yapıldı gibisinden bir ek ibare olmalı.Ayrıca kişiye özel /user/bildirim sayfasında “takip ettiğin konuya bir yazı yazıldı” şeklinde değilde bu yazının hangi konuya ait olduğunun belirtilmesi bence yeterli.Her yorum yazan için defalarca kez bildirim menüsünde bu ifade tekrarlanıyor.Bence okunmamış 10 tane bile yorum olsa kişi bu okunmamış yorumları ilgili inceleme sayfasına geldiğinde şuanda olduğu gibi tek tek yazıyı parlatmak yerine 10 mesajı birden parlayan bir şekilde görmeli.Böylece tekrarlayan ifadeler yerine konuyla ilgili okunmamış yorumların olduğunun 1 kez söylenmesi yeterli.

2)/user/bildirim sayfasındaki her bildirim sistemin usera gönderdiği bir mesaj niteliğinde olmalı bence,çünkü user neyi okuyup okumadığını şuanda takip etmekte zorlanıyor.Eski bildirimler bir yerde sürekli erişilebilir olabilir ancak henüz tıklanmamış bildirimlerin parlıyor olarak beklemesi gerekir.

3)Yeni arayüzde kişilerin yazıları teknoseyirin çok önüne geçmiş “bence” ve herbir inceleme birbiriyle ilişkiliymiş gibi fazlasıyla yakın bir şekilde ard arda duruyor.Görsel birkaç düzenleme ile bu yazıların farklı incelemeler olduğunun farkındalığı artırılabilir diye düşünüyorum.

4)Logoyu daha yüksek çözünürlükte kullanmak gerek diye düşünüyorum birde.beta yazısı okunmuyor bile 🙂

Genel anlamda bildirime ilişkin kısımları kullanışlı bulmadığımı söylemek isterim.Forum mantığını sosyal ağ ile birleştirmenin getirdiği bir kullanışsızlıksa şuan yaşadıklarımız bence userların yön vermesi çok çok önemli.

Teknoseyirin yeni yüzünü ise genel anlamda heycan verici,sürekli yazma isteği uyandıran bir yer olarak bulduğumuda eklemek isterim.

@hkellecioglu,@leventp,@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap