Samsung Galaxy S6 vs LG G4 kamera incelemesi

Samsung'un S6 ve LG'nin G4'ü şu sıralar her konuda karşılaştırılıyor. Biz de her iki telefonun kamera performansını aynı ışık şartlarında test ederek değerlendiriyoruz.

Karşılaştırma fotoğrafları için tıklayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 90
 • Nasah @nasah

  Üstadlar emeğinize sağlık.

  Benim sizlerden bir ricam var, bu soruma cevap verirseniz çok memnun olurum.
  Şimdi son lolipop güncellemesiyle raw desteği ve kamera arayüzünün değişeceği söylenmişti. Üstadım ben gemide olduğum için güncelleme öncesi veya sonrasını inceleyemedim. Şu yazıyı yazmak içinde iki saattir uğraşıyorum internetim o denli zayıf.(malum karayip adalarındayım)

  Bu güncelleme S6'lara geldimi? Yani vaad edilenler 3. bir uygulama olmadan artık S6'da mümkün mü şuan?

  Birde üstad, inceleme sırasında ISOCELL ve Sony IMX farkı demiştin. Bunu bayağı bir inceledim. Evet kafayı kıracak kadar fark yok ama, ISOCELL düşük ışık ve gece çekimlerinde açık ara önde. Ama bu seferde standart fotoğraflarda netliğini yitirmiş durumda. Benim şahsi fikrim tercih edilebilir olan ISOCELL sensörüdür. Çünkü eğer gündelik hayatta derdimiz her koşulda kullanım deneyimi ise ve profesyonellikten daha çok, kullanılabilirliğe bakılacaksa ISOCELL düşük ışık performansında oldukça daha iyi. Yani kısacası fotoğrafları deli gibi yakınlaştırıp kullanmayacaksak ISOCELL, aksi taktirde net olsun düşük ışık performansı önemli değil deniliyorsa SONY IMX.

  Üstadım bir diğer sorumda bu iki ayrı sensöre sahip olan modeller Türkiye'de mevcut mudur?

  Cevaplarsanız çok sevinirim.

 • seker1adam @seker1adam

  Arkadaşlar bu cihazların sensör büyüklükleri hala aynı ......nokia 808 den daha iyi resim çekme şansları varmı nokia 808 pureview 1/1.2 inç sensör var .....sony samsung htc lg ise şu aralıkta 1/2.3 ile 1/3.1 arasında değişen sensörler kullanıyor

  Daha iyi anlaşılması için ölçüsel yazacağım

  Nokia 808 pureview 10.67x8.00 milimetre
  Sony xperia z3 6.17x4.55
  LG g3 4.54x3.42

 • Erkan Kara @erkankara

  LG G4'te ana kamerada manuel dışındaki modlarda çekim yaparken pozlamaya müdahale edemiyorum.
  Kullandığım ve denediğim tüm mobil cihazlarda dokunduğum noktaya göre pozlama yapabiliyorken G4'te yapamıyorum. Örneğin ters ışıkta bir nesneyi istediğim parlaklıkta çekemiyorum.
  Aynı sorun ön kamerada yok; dokunduğum her noktaya göre pozlamayı değiştiriyor.
  LG acaba manuel moddan her şey değiştirilebildiği için basit ve temel modlara böyle bir özellik koymamış mı? Yoksa benim atladığım basit bir ayar değişikliği mi gerekiyor?
  Günlerdir bunu araştırıyorum ama konuyla ilgili webde hiçbir bilgi bulamadım. Cevap verebilirseniz çok sevinirim.

 • Erdi Yaşar @fb_0701

  Arkadaş bu g4 ün kamerada sorun yaşayan ben miyim sadece fotoğraf çektikten sonra yakinlastırınca çok bozuluyor g2 den bile gerid.kalıyor başka g4 le karşılaştırdım bendekinde sorun var

4K teknolojisi neler getiriyor?

4K teknolojisine genelde televizyon açısından bakılıyor. Ancak yapımcı açısı da önemli. Bu videoda aynı zamanda SkyPro'nun sahibi olan Özkan Erden, bize 4K'yı yapımcı açısından anlatacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 298