Daha önce izlemiştim ama Teknoseyir'in 20 Nisan 2018 tarihli Youtube qToY8GjA09Q URL bağlantılı videosunu Mesut Çevik videosunun ardından izlediğimde aklıma, genel bir plan geldi. Bu aslında proje olabilecek eylem. Şöyle ki; ben Türkçe TeknoSeyir benzeri sitelerde o ay yalnızca belli bir içerik izlemişim. Bu nedenle ben içeriklere yalnızca izlediğim kadar ödeyeyim. (Kabul ediyorum fikir basit ama buna benzer bir site yok.) Buna dair ne yapılabilir? Nasıl sonuca varılabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#THY gerçekten flow motion tekniğini oldukça güzel kullanmış olan yönetmen Rob Whitworth'a yaptırdığı videoyu izlemenizi isterim. #akış

https://www.youtube.com/watch?v=4WgBioBGM4E

THY'den muhteşem İstanbul videosu

THY'den muhteşem İstanbul videosu Türk Hava Yolları, İstanbul'u en güzel biçimde tanıtmak için İngiliz yönetmen Rob Whitworth'a video hazırlattı. HY, tüm dünyaya adını gururla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#m3u8 uzantılı dosyaları nasıl #mp4 veya başka bir video formatına convert edebilirsiniz? Bu videoda aslında sadece #FormatFactory programına sürükleyerek eklemeniz yeterli oluyor ve bunu açıklamak istedim. Biraz fazla uzatmış olabilirim. #akış

https://www.youtube.com/watch?v=iIOg9KRloEI

m3u8 to mp4 convert (dönüştürme-çevirme) nasıl yapılır?

.m3u8 uzantılı TS video dosyaları nasıl mp4 ya da başka bir formata çevrilir (dönüştürülür)? Format Factory kullanarak yaptığımız convert (dönüştürme) işlemini anlatıyorum.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Facebook'tan canlı yayın yapanların arttığını hatta son dönemde siyasilerin canlı yayınlarını arttırdığını biliyoruz. Fakat, Facebook'a girmekte 2,5 - 3 aydır özellikle benim gibi bir miktar şehirden uzakta yaşayanlar sıkıntı yaşıyorlar. İzmir ilinde akrabalarım Facebook'a girmek için zaman zaman sıkıntı yaşarken, biz bunu sürekli yaşıyoruz. Yine belirttiğim süreden bu yana Facebook giriş yöntemini kullanan uygulamalarda örneğin #agar.io'da da bunu sıkça yaşıyoruz.

#TTNet'e arkadaşımızın birisi internetini buraya taşımak istediğini belirten dilekçe vermişti ve TTNet mesafeden dolayı interneti buraya taşımayacaklarını söylediler. (İlginç bir durum ama başımıza geldi) Modemi maalesef bu nedenle çok sayıda kişi kullanıyoruz. Bunun sonucu olarak 7-8 günde 50 GB kotayı aşıyoruz ve hız sınırımız 3 Mbps'e düşüyor. Bununda farkındayım ama tek başıma bağlandığımda bile Facebook'a bağlanamıyorum. Bu konuda neredeyse tüm medya haberler yaptı. Fakat haberler sadece haber olmak ve arama sonuçlarında bulunabilmek adına yapılıyor. Bu saçma haberler o kadar arttı ki, artık bu konuyu internette aramıyorum bile. Aynı sorun #Twitter için de geçerli durumda. Acaba sizlerin bu konuda bir fikri veya çözümü var mı? Örneğin VPN kullanmak benzeri bir şey. Fakat ücretsiz VPN'lerin de zaten bağlantı hızımız düşük olduğundan dolayı işe yaramadığını belirtmeliyim.

Belki sizlerin sayesinde bende bir çözüm yolu bulabilirim ve internet üzerinde "Facebook açılmıyor", "Facebook çöktü", "Facebook neden açılmıyor?", "Facebook'ta sorun mu var?" "Facebook ve Twitter engellendi" gibi haber başlıkları ile yazılmış onca alakasız haber içeriğinden insanları da bir nebze olsun kurtarmış oluruz. Teşekkürler. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Sezgin İbiş @incelemeelemani

    Aslında bu durumu biraz da son dönemde oldukça artan Facebook değişikliği haberleri doğrultusunda, Facebook'ta ve sunucularında yapılan çalışmalara bağlamıyor değilim. Ancak, bunun ile ilgili de çok bilgiye rastlamadım. Bu nedenle kaynaklandıramıyorum. Bir diğer düşüncem ise tamamen siyasi nedenlerden dolayı Facebook'un yavaşlatıldığı yönünde ki, bu düşüncemi Twitter'a da giremem bir kaynak sayılabilir. Fakat bu konuda da malumunuz gerçek bir kaynak bulmak imkansız. Devletin internet ile bu kadar çok oynamasını doğru bulmuyorum ve gerçekleştirdiğini düşündüğüm kontrolleri yapmasını da gerçekten kınıyorum.

  • Sezgin İbiş @incelemeelemani

    Chrome tarayıcıda, zenmate kullanımı sonrasında bir miktar daha hızlanma oldu. Fakat yine de eskiden olduğundan çok yavaş durumda.