ICQ numarasını hatırlayan var mı?

Daha doğrusu belkide ICQ'yu duyan varmı demeliydim 🙂 Bugün tesadüfen appstore da ICQ uygulamasını gördüm, hemen indirdim.. ilk açıldığında kayıt için telefon numaramı istedi, yok dedim benim zaten ICQ numaram vardı onu istiyosan giriyim. Tmm oda olur dedi, hemen girdim UIN-password (tabi şifreyi hatırlamak zor oldu biraz)... Hayret hala aktifmiş hemen açıldı. tabi ne arkadaş kalmış ne grup 🙂

Whatsapp ile Skype karışımı bir uygulama olmuş. Hem konuşma hem mesajlaşma..

2000 li yıllarda altın çağını yaşayan ICQ ilk darbeyi MSN'in ortaya çıkmasıyla aldı. Kullanıcıların çıkan reklemlerdan bıkmasıyla aktif üye sayısı iyice azaldı (ben dahil). Daha sonraları zaten satıldı ve iyice çöplüğe döndü. Şimdi çıkardıkları uygulamalar ile yavaş yavaş toplarlamaya çalışıyorlar sanırım. ICQ çok kuvvetli bir isim, öyleki 6 heneli numaralar ebay de yüksek meblalara satılmakta. hayırlısı bakalım 🙂

Belki tozlu raflarda ICQ, Napster, v.b eski uygulamaların olduğu bir bölüm yapılır. Güzel de olur 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • Eofdred @eofdred

  icq da bedava "sms" hizmeti var. bir numaraya sms atıyorsun icq dan, kontörün gitmiyor mesaj attığın numaraya bir rus numarasından şu adam sana bir sms attı, iki nokta selam naber gibi bir mesaj gidiyor.
  ben icq kullanmaya yeniden başlayalı nereden baksanız 2 yıl oldu. hala kullanıyorum. icq üzerinden mesajlaşmıyorum kimseyle ama piyasadaki en iyi facebook mesajlaşma uygulaması zaten. son derece hızlı. özellikle wp deki en hızlı instant message uygulaması. ve windows 8 tabletlerde falan da çalışıyor.

 • lterlemez @lterlemez

  Benimki 6 haneli idi, ilk çıktığında almıştım.

 • gursuogr @gursuogr

  Sitenin yaş ortalaması kaçtı ya anketlerde ortaya çıkmıştı ama. ICQ en fazla 93 doğumluların hatırlayacağı bi şey bence. 93'ten sonrası için zor hatırlamak büyük ihtimal duyulmamıştır bile.
  Gerçi net bir ortalama da yok 15 yaşında adam da görüyorum 40 yaşında adam da 20 25 arası da çok var. Geçen gün kazaa imesh napster falan hatırlayan yoktu pek 🙂 ICQ da aynı devrin olayı. Pek hatırlayan yoktur diyorum o sebepten.

Amazon saman altından su yürütmüş meğersem 🙂 Google ile gizli kapılar ardında pazarlığa oturan Twitch'i çay molasında bağlamış adamlar 970 milyon dolara. Eee Youtube'un telif hakkı takıntısına daha fazla dayanamıştır adamlar tabi..

BeğenFavori PaylaşYorum yap