Bilgisayarla ilgili bölümlerde okuyan var mı? Nerede okuyorsunuz? Kaçıncı sınıfsınız? Kariyer hedefleriniz neler? #kariyer #üniversite #bilgisayar #Bilişim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • Evren Küçük @evren

  Yardım teklifleri için teşekkürler. Okuyanların bölümleri ve kariyerleri hakkında düşüncelerini merak ediyorum. Umduğunuzu bulabildiniz mi? Kendinize bir hedef belirleyebildiniz mi? Üniversitedeyken kendine bir kariyer hedefi seçenlerin mezun olduklarında daha rahat iş bulabildiklerini görüyorum. Okul dışında kendinizi geliştirmek, bir fark yaratmak için neler yapıyorsunuz?

 • Kenan @k3

  Kontrol Mühensliği var. 3. sınıf ee yarı bilgisayar sayılırız 😀

 • Emre Mert KARACA @mert41994

  Bence donanım ve yazılım bir kuşun iki kanadı gibi. Kuş tek kanatla uçamaz, aynı zamanda biri büyük biri küçük kanatla da uçabilir ama dengeli ve düzgün bir uçuş olmaz.

  Kısacası donanım ve yazılım birbirini var eden iki şey. İkiside eşit derecede önemli bana kalırsa.

 • Emre Mert KARACA @mert41994

  @evren kendim için konuşmam gerekirse, aslında benimki biraz komik. Çünkü benim asıl tercihlerim Makine İnşaat ve Elektrik Elektronik Mühendislikleri idi. Sıralamamın arada kalan bir boşluğuna en güzel yerleşen bölüm Bilgisayar Mühendisliği idi, bir tane ekledim ve o bölüm geldi. 😀

  Bilgisayara karşı asla ilgisiz değildim. Çocukluktan beri elimin altında olan bir cihazdı, Pentium 3 zamanlarında her ne kadar tanışmış olsamda.

  Açıkcası benim hedeflerim son kullanıcıya yönelik değil. Bir şirkette iş yapmak yada büyük şirketlere yazılım geliştirmeyi hedefliyorum. Son kullanıcı odaklı çalışmak çok zor ve sıkıntılı.