Steam Sisteminden Banka Hesabına Para Aktarmak (ByNoGame)

İyi günler herkese. Dota2 Cs:Go gibi oyunlar oynayan birisi olarak skin alım satımı yapıyor, zaman zaman steam üzerinden oyunlar alıyor, koleksiyon kartları elde edip onları steam hesabıma eklenen paralara çeviriyorum.

Ek bilgi: Yukarıda bahsettiğim oyunlara aşina olanlar bileceklerdir ki Cs:go'da operasyon rozetleri alınabiliyor, aynı şekilde Dota'da da Kitap şeklinde benzer bir sistem mevcut. Kısaca özetlemek gerekirse bunları satın alarak çeşitli görevler elde ediyor, görevleri yaparak ödüller kazanıyoruz. Hem oyun oynamaya teşvik ediyor hemde başarılarınıza göre bir getiri elde etmenizi sağlıyor. 25-30 lira gibi bir mebla ile kitap satın alarak, ardından görevleri yaparak; kazandığım itemleri satarak 150 liranın üzerinde bir kazanç elde ettim. Bunun ile 114 liraya Cs:Go oyununda bir silah satın aldım. Şimdi asıl meseleye dönelim...

114 liraya almış olduğum Cs:go silahını (1 gün sonra 97 liraya var koymuştu bir kişi) gerçek paraya çevirmek istedim. Bu işi yapan komisyon ile çalışan siteler mevcut ve ByNoGame bunlardan birisi. Belirtmem lazım ki bu tarz bir işlem yapmak için kullanmanız gereken item en az 15 lira değerinde olmalı. Neyse, siteye üye olup elimde bulunan itemi satışa koyma işlemini gerçekleştirdim. Bu hususta dikkat edilmesi gereken kısım, sizin satışa koyacağınız ürünün steam üzerinden değil de bu yol ile sizden alınması için bir nebze ucuza koymak. Ne kadar ucuza satış oluşturursanız, satış ilanınız o kadar ön sıralarda görünüyor (arama kısmından kriterleri belirleyerek sonuçları daraltmak mümkün tabii ki). Elimdeki silahı 100 liralık fiyattan satışa koydum ve bana ulaşılabilmesi için bir zaman aralığı belirledim (20:00-00:00 gibi). İlanınızın altına elbette ucuza kapatmak isteyenler yorum atabiliyor, gerçekten bilgi edinmek isteyenler de olabiliyor 😀 3-4 saat sonra satış gerçekleşti ve mail+sms ile tarafıma bildirildi. Bu noktada siteye girerek canlı sohbet yerinden veya müşteri hizmetleri numaralarını arayarak siteye onay vermeniz gerekiyor ki tarafınıza steam takas teklifi gönderilerek itemi ByNoGame'e gönderebilesiniz. 15 dakika içinde dönüş yapmaz iseniz telefon ile sizi arıyorlarmış 🙂 Bu işlem olurken karşı taraftan parayı alıyor ve siz silahı verdikten sonra (kontrol işleminin ardından) sitelerindeki profilinize para aktarılıyor. Site bu satıştan %10* komisyon kesiyor (90 lira ByNoGame hesabıma eklendi). Paypal, Ziraat, Garanti (bu olmayabilir :D) hesaplarına anında havale yapılabiliyor ve bunun için ücret kesilmiyor. Diğer banka kartları için EFT ücreti 3 lira kesiyor ve iş günü içerisinde 9:30-17:00 arasında paranızı aktarıyor. Yapı Kredi kullandığım için bir sonraki iş günü yani bu sabah 87 lira hesabıma aktarılmış.

Sonuç olarak steam mağazasında en düşük fiyat olarak 114 liraya bulunan silahım 87 lira (%24 kesinti ile) olarak banka hesabıma aktarılmış oldu. Başkalarına satmak yerine direkt olarak siteye de satış yapılabiliyormuşuz. Denemediğim için bilmiyorum ancak %60 kadarını veriyor olması lazım.

Link : http://www.bynogame.com

* Komisyon satıcıdan %10 oranında kesilir. 50 TL altı sabit komisyon tutarı 5 TL dir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 22

Veri kurtarma işlemim yaklaşık 8 saatlik bir operasyonla tamamlandı. Kayıp yok gözüküyor. 1.3 TB veri sağlam. R-Studio kullanması rahat bir yazılımmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Criticalwave @criticalwave

    Ücretsiz dosya kurtarmak içni Recuva programı kullandım hep.

  • den @den

    @adam adamlar bu işten para kazanıyorlar ve crack yazılım kullanmanın hırsızlıktan hiçbir farkı yoktur. Elektronik marketten TV çalıp izledikten sonra geri götürmek mantıklı mı ?

  • hmdgltkn @hmdgltkn

    Merhaba Murat abi, ben PC’ye format atarken yanlışlıkla hard diskimi de biçimlendirdim. Sizin böyle bir videonuz olduğunu fark ettim ve sizin kullandığınız programı PC’ye kurdum, scan işlemi bittikten sonra sağlı sollu karmaşık bazı dosya isimleri çıkıyor, tek tek hepsinin içine baktım sadece resimler, ıvırlar zıvırlar var. Bana lazım olan eğitim videoları arşivim, program arşivim, bazı metinlerim, resimlerim. Bu saydıklarımın toplam boyutu 500, 600 GB boyutunda verilerdir ve ben scan işlemi bittiğinde bunların hiç birini göremedim. Acaba programı ben default ayarında falan mı kullanıyorum ya da bir yerde hata mı yapıyorum anlamadım. 4 defa denedim hep aynı tablo ve ben asıl kurtarmak istediklerime bir türlü ulaşamadım. Sadece bu programda da değil Recuva, Recuva Profesyonel gibi yazılımlarla da bulum. İçerisindekiler bana çok lazım, lütfen bana bir yol gösterin!