Melpya isimli bir Türk stüdyodan çıkan Manipulate: Sacrifice isimli korku-hikaye oyununun trailer videosu. Kendi tabirleri olan '' sizi algılarınızın ötesinde bir yolculuğa sürükleyecektir '' ifadesi oldukça iddialı. Mehmet & Alper YARAMIŞ'ın bu iddialı lafı beni düşündürse de umarım başarılı olurlar. Oyundan bağımsız olarak söylemek istediğim şey ise, Türk oyun geliştiricilerinin korku oyunu aşkı nerede bitecek merak ediyorum. Dediğim gibi umarım başarılı olurlar da korku türü dışında da bir şeyler görürüz.
-Steam üzerinde şu an istek listesine eklenebilir halde.
-Unreal Engine ile yapılmış.
-Türkçe seslendirmeye ve altyazıya sahip.
-Steam üzerindeki bilgiye göre bu ay içinde çıkması planlanıyormuş.

Steam linki: https://store.steampowered.com/app/908620/Manipulate_Sacrifice/

Manipulate: Sacrifice Video Game (Official Trailer)

Manipulate: Sacrifice Video Game (Official Trailer) Steam: https://store.steampowered.com/app/908620/Manipulate_Sacrifice/ Bir medyum olan Nermin, geçmişte y...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • reducto @protego

    Korku/Gerilim türü oyunlar yapılması görece daha kolay oyunlar. Hızlı şeyler yok, aksiyon yok, üst düzey animasyonlara gerek yok, npc çok çok az varsa da genelde insan değil(gerçekçi insan modellemek zor yaratıklar daha kolay), dar kapalı mekanlar, genelde karanlık ortam olduğu için çoğu grafik hatası ve kötü grafikler göze batmaz vs. İzometrik olmayan bir oyun yapıyorsan yapması en kolay tür korku türü. Bu yüzden muhtemelen bizimkiler hep korku gerilim türüne yöneliyor

    • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

      Bahsettiğiniz sebepleri biliyorum, benim söylemim sadece bir sitem. Bir noktada söylenmekten ziyade bir ürün koymuşlar ortaya diğer noktada da kolaya kaçmışlar bahsettiğimiz sebeplerden dolayı. Yayınlanan steam platformunu düşününce bağımsız korku türü oldukça fazla, sıyrılacakları bir nokta da neredeyse yok. Açıklamada da dediğim gibi umarım başarılı olurlar ve korku dışında içlerindeki yeteneği gösterecek başka bir türde de oyunlar yaparlar. Malum başarı ve maddi getiri olmayınca bağımsız Türk geliştiriciler kendi projelerini yapma konusunda çekinceli davranıyorlar.

Rocksteady Studio, Suicides Squads oyunu geliştiriyor. 22 Ağustosta ayrıntıları ortaya çıkacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dinosaur Fossil Hunter: Prologue
Geçmişte yaşayan hayvan ve bitkilerin fosillerini araştıran Paleontoloji (taşılbilim veya fosilbilim ) simülatörü. Özelliklere çocuklara Palentolojiyi ve ilgili bilimleri sevdirmek amacı ile güzel bir oyun bence. Unreal Engine ile yapılan oyun grafiksel açıdan güzel olmasına karşın kontrolleri oldukça sıkıntılı. Özellikle araç kullanma ve kazı mekaniği kütük gibi sert ve yorucu. Bu arada çamurlu alanlarda aracın yavaşlaması, dört çeker modunu ayarlama ve benzin durumunu kontrol etme ile biraz Spintires havası vermişler bu oyunun temasını düşününce biraz gereksiz olmuş. Harita biraz daha büyük olsaydı belki güzel olurdu bu çamurlu yol etkisi. Bu arada prologue olmasından mı kaynaklı bilmiyorum ama oldukça bug var. Kazı yaparken taşlar havada kalıyor, bu yüzden etkileşime geçilmiyor ve oynanış duruyor. Bir diğer bug ise fosil temizleme alanında fosilin ayrıntı temizliği yapılırken yakınlaşma seçeneği koymuşlar, ancak geri dönme seçeneği yok. Bu yüzden önce temizleme makinesinden çıkmak ve sonra geri girmek gerekiyor. Kemik sayısının fazla olduğunu düşününce oldukça vakit alan bir durum. Son olarak fosiller hakkında bilgi veriyorlar ve büyük bir kısmı doğru. Bir paleontolog tabi ki bilgiler konusunda daha kesin bir şey diyebilir.
-Prologue kısmı Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde edinilebiliyor.
-Yaklaşık 8 GB boyuta sahip.
-Buglar düzeltilip biraz da optimizasyon sağlanırsa güzel olur. Ryzen 5 1600 + GTX 1660 SUPER ile yer yer kasıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün paylaştığım Unreal Engine sahne denemesine (https://teknoseyir.com/durum/1298699) birkaç çevre düzenlemesi yapayım dedim. Nature paketi ve arkaplana düşük poligonlu dağ ekledim. Gün saatini de gündüze çektim biraz daha canlı oldu açıkçası. Işık hesaplama işi bitkileri ekleyince doğal olarak vakit alıyor. Atmosferik sis muhabbetini ve diğer görüntü efekt (particles ve ışıklandırma) olaylarını öğrenmeye çalışıyorum dünden bu yana. Biraz karışık duruyor, o yüzden bu haritayı şimdilik bekleteceğim hem paket içeriği az bir noktada kısıtlıyor yapacaklarımı. Quixel Bridge'i kurcalayarak köy oluşturabilecek sayıda yeterli malzeme için bir paket hazırlayacağım .

#UnrealEngine4 #UnrealEngine #Quixel #QuixelBridge

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Unreal Engine'i kurcalıyorum son günlerde, başlangıç seviyesinde harita tasarlamayı öğrenmeye çalışıyorum. Motor başlangıç için göz korkutsa da mantıksal hareket edince öğrenilebiliyor. Bununla birlikte dikkat ettiğim bir şey var, ışıklandırma sistemi oldukça iyi yani ne yaparsanız yapın kaliteli grafiklere sahip projeler yaratabiliyorsunuz. Ücretsiz Fantasy paketi ile mekan tasarlayayım dedim, 4-5 saat uğraşarak bu mekanı tasarladım. Başlangıç için güzel oldu diyebilirim. En azından orta ölçekli büyüklüğe sahip bir harita tasarlayabilecek hatta basit modellemeler yapabilecek seviyeye gelebilirsem bir iki yılda yeter benim için.

#UnrealEngine4 #UnrealEngine

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Twitter'da denk geldim, biraz nostalji olsun...

https://www.byteturkiye.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Creaks'i [Amanita Desing - 2020) sonunda bitirdim. Zorluk ayarı yok ancak bulmacaların zorluğu kanser etmeyecek düzeyde, bir iki yerde takıldım sadece. Stilize çizim tekniği, müzikleri, atmosferi ve hikayenin bu şekilde harmanlanması ilgi çekici. 2,5-3 saat arasında bitirdim, hiç takılmadan bitirmeye ve başarım kasmadan ilerlemeye kalkarsanız 2 saatte hatta daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Amanita Desing'in oyunlarını seviyorsanız indirim zamanında bir şans verin üzmez sizi.
İlk izlenimlerim : https://teknoseyir.com/durum/1297265

#AmanitaDesings #Creaks #Machinarium #Samorost

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Quakecon etkinliği dolayısı ile Microsoft Store üzerinde indirimler başlamış. Arkane Anniversary Collection dışında fiyatına değecek bir şey bulamadım, gerçi o da pahalı hala. https://www.xbox.com/tr-TR/promotions/sales/quakecon-sale?ocid=quakecon_sale_web_xbo_us_s_s_CTA_

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Final Fantasy XVI ve Tenchu: Stealth Assassins ile ilgili söylentiler.
-Square Enix'in şu sıralar Project Athia üzerine çalıştığını ancak bir sonraki Final Fantasy için hazırlıklara başlandığı söyleniyor. Bu durum sonucunda bazı söylentiler Project Athia ile Final Fantasy XVI'nın aynı oyun olacağını da belirtiyor. Ben aynı oyun olmayacağını düşünüyorum. Square Enix, suyunu sıktığı Final Fantasy serisini bu şekilde muallak bir isimle bırakmaz. Zaten Final Fantasy dışında yeni bir seri yaratmak istedikleri düşünülüyor.
Kaynak: https://www.resetera.com/threads/playstation-studios-ot11-got-woke-records-broke.241384/page-350#post-41505735

-Japonya'da Stealth Assassins için 20 Temmuza tarihlenen yeni bir marka başvurusu yapıldığı ortaya çıktı. Söylenenlere bu marka Tenchu: Stealth Assassins (1998) oyunun marka adına sahip olan Acquire'ye ait olduğu ve bu listelemenin yeni bir Tenchu oyununa işaret ettiği söyleniyor. Söylentileri içerisinde From Software'nin bu markayı Acquire'dan aldığı ve Elden Ring sonrasında yeni bir Tenchu oyunun için çalışacağı söyleniyor. Bu iddiayı güçlendiren şey ise Sekiro oyununun getirdiği başarı ve From Software'in böyle bir oyun için başında beri zemin hazırlaması. Bu iddianın gerçekleşmesi olası.
Kaynak: https://www.gematsu.com/2020/08/acquire-trademarks-stealth-assassins-in-japan-capcom-trademarks-darkstalkers
Ticari Marka Başvurusu: https://chizai-watch.com/t/2020089598

#OyunGündemineMalzeme #Oyun #OyunSızıntıları #OyunSöylentileri

BeğenFavori PaylaşYorum yap