Ülkedeki 2.el piyasası

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha demin telefonumu (A70) elimden düşürdüm yaklasık 1.70 metreden.Herhangi bir zarar görmedi. Böylelikle kılıfın koruyuculugunu test etmis oldum. Gerçekten işe yaradi. Spigen rugged armor kullaniyorum. Kurusu kurusuna helal olsun 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ayasofya ücretsiz olmus. Devlet bu gelirden vazgeçmis. (?).Bunu telafi etmek için telefonlara tarihi eser vergisi gelirse şaşırmam 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Koray @koraysuna

  Sadece oranın ücretsiz olması değil 1 sene içinde oradaki esnafta batacak.

 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Tarihi mekanlar kullanıldıkça ayakta kalır. Lakin ben yine turistlerin parayla girecegini düşünüyorum. Namaz vakitlerinde ibadete açıp namaz aralarında yine görmek isteyenlerin girmesi için düzenleme yaparlar herhalde. Gaziantep te bizim çok çok fazla tarihi yapımız var ve hepsi otel, restoran gibi uygunluguna göre kullanılıyorlar özelliklede hanlar çok fazla.

 • arandur @arandur

  Vakit namazı kılınması saçma, hemen orada, 100 metre yakında kocaman Sultan Ahmet var. Ama Cuma Namazı, Bayram Namazı gibi kalabalık namazlar kılınabilir.

 • qubit @qubit

  Ayasofya'nın güncel ziyaretçi sayısı açıklandı mı ki? Aşı olmadığına göre daha bir belki iki yıl müze geliri düşük olacaktı.

  Ki akıllı insanlar isek burasını cami yapmanın ekonomiye katkısını modellemiş olmalıydık*. Bu konuda bi çalışma var mı merak ettim. Müze yaparsan müslüman turist gelmiyor. Şimdi yığınla gelecek. Namaz nedeniyle normal bir turist burayı bir kere ziyaret ederken müslüman turist günde en az 2-3 kere ziyaret edecek. Çevre esnafı vergiyi düzgün ödese Maliye'ye temiz para kalır. Salgın süreceğine göre bunlar boş laf ama bir modelleme yapılmadı ise ayıp.

  @arandur Ayasofya'da namaz kılmak isteyen ve sadece Türkiye dışından kaç milyon insan var, bunlara sadece Cuma gel denmez. Bu salgın da zaten içeri alabileceğin kişi sayısı belli.

  * Tabii akıllı insanlar sadece Fatih'in vakfiyesindeki bedduasından kurtulmanın da katkısını modeller. Ayrı bir konu.

Acaba Ayasofya nın yeni adı ne olacak çok merak ediyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Samsung Hiya kullanip memnun olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu reklamı hatırlayacak kadar yaşlı birileri var mı aramızda? 🙂

https://youtu.be/kDa7ra7MkLI

Atari Reklamı (1985)

Bu reklamın yer aldığı kuşağın tamamı: http://www.youtube.com/watch?v=EXqBH5G8z5c
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hem utandım hem güldüm hem de üzüldüm 😀

https://www.youtube.com/watch?v=x13t2EGKHEw

Evrimi Neden Çürütemiyorlar? Çünkü Yalan Söylüyorlar!

İÇİNDEKİLER 0:01:19 Evrim Karşıtlarına Cevap Yetiştirmek Neden Zaman Kaybıdır? 0:04:28 Bilimseverlere Ufak Bir Sitem... 0:07:28 Neden Bu Tek Seferlik Bir "Ce...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 26

Son zamanlarda sanki site donuyor, bir kasma var. Sizde de var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Son günlerde su meselesini kafama taktım. 1.5 litrelik PET şişe olarak su alıyorum. Özel olarak tercih ettiğim bir marka yoktu şu ana kadar önüme hangisi gelirse alıyordum. Çeşme suyu veya damacana kullanmıyorum. Damacana suların, damacanaların yeterince iyi temizlenmediği için çeşitli mikrop, zehirli madde içerdiğini duydum. PET şişelerinde mikroplastik sorunu var. Cam şişeler çok pahalı. Aslında herkesin göz ardı ettiği bir su problemimiz olduğunu düşünüyorum. Kaçımız kaliteli temiz suya ulaşabiliyor?

Özellikle büyük bedeller ödenerek satın alınan ambalajlı sulardan beklenen yararın elde
edilebilmesi için;
a) Kimyasal, radyoaktif ve biyolojik kirlilikleri barındırmaması,
b) İnsan bedeninin ihtiyaç duyduğu mineralleri taşıması gerekir.
c) Ayrıca bu suların herhangi bir endüstriyel işleme tabi tutulmaması ve herhangi bir katkının
eklenmemesi şarttır.

Yukarıdaki şartları sağlayacak temiz suya nasıl ulaşabiliriz. Daha önce bu konuda bir araştırma yapan var mı? Siz de önerileriniz ve görüşlerinizi paylaşırsanız, hepimize yararı olacağını düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 31