Alice: Madness Returns

Biraz evvel derin bir boşluğa düştüm.

Soluk soluğa okuduğum roman bitmiş gibi,
Yıllardır takip ettiğim dizi final yapmış gibi...

Oyunların tek maksadının eğlence ve boş zaman olduğunu kim söylemiş?

Kimi sanatsal oyunlar var ki, grafikleri olsun, müzikleri olsun, diyalogları olsun insanı alıp götürür.

Kimi oyunlarda da öyle bir hikaye var ki, finalinde derinden gelen bir "Ohaaaa" çektirir, insanı kamyon çarpmışa döndürür.

Bunlar lezzetli oyunlardır. Ya bir oyun hem sanatsal, hem müthiş hikayeli olursa? Daha lezzetli oyun olur.

Alice: Madness Returns, daha lezzetli bir oyun.

Aslen kendisini Afşar Tuna Akşen'in PintiPanda TV isimli YouTube kanalında görmüş, birkaç bölüm izledikten sonra "Hayır, izlememeliyim, alıp kendim bitirmeliyim." dedirtmiştir.

Steam'den yılbaşı indirimlerinde 7.75 liraya aldığım bu oyuna bir de Türkçe yama ekleyip, anadilimde güzelce oynayıp bitirdim. 24 saat 30 dakikamı almış olan bu oyun, ömrümden 1 günü götürse de "Helal olsun!" dedirtmiş nadir oyunlardandır.

Hikayesi ve özellikle sonu hakkında yazmamak için kendimi zor dizginlemekle birlikte, en azından oyun içi görüntüleri paylaşmak isterim. Görüntüleri bizzat kendim çektim, ancak grafik ayarlarının Minimum'da olduğunu söylemezsem olmaz. Oyun çok çok daha kaliteli.

Buyrun efendim:

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
  • reducto @protego

    @msarakaya Biraz önce denedim ve oldu dostum sağolasın 🙂 Sorun hem senin dediğin olaydan kaynaklı hem de Origin ve Steam versiyonlarında oyun dosya yapısının farklı olmasından. Steam versiyonunda yamayı direk oyun klasörüne atmak yetiyorken Origin versiyonunda, C:\Program Files (x86)\Origin Games\Alice Madness Returns\Game\Alice2 şeklinde bir yere atmka gerekiyor. Sağolasın tekrar 🙂

  • Cem Aydınlık @cemaydinlik

    Bu oyunu ben de çok beğenmiştim apayrı bir havası var ilk oyun da çok etkilemişti beni ve çok zordu sanırım bu oyunun içinde eski oyun da olması lazım. Çevresel grafikler çok iyi, physx desteği çok iyi, yaratık kesme dinamikleri vuruş hissi yapay zekası falan güzel oyun mutlaka oynanması lazım bence.

  • Ash Lidström @mutoutohru

    Bunu görür müsün bilmiyorum amao hasdoıjfasdf attığın yerden indirdim falan ama hint veya anılardaki konuşmalar görünmüyor çok mantıksız anlattım ama yazmıyor hani sende de öyle miydi yoksa sadece bende mi öyleydi?

Microsoft yeni bir uygulama yayınladı. #TileArt
#Microsoft #WindowsPhone

https://www.youtube.com/watch?v=W5xZbiCm_Dg

Windows Phone için "#TileArt" uygulamasına göz atın http://www.windowsphone.com/s?appid=89ce0a3b-3647-4ce0-83a8-0cc82109f2e5

Lumia like you’ve never seen it before #TileArt

Your home screen has never looked this awesome: #TileArt on Microsoft Lumia takes phone customization to a whole new level. See the incredible parallax effect come to life as you scroll through one...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ahahaha arkadaşlar 2-3 gün önce L620 nin ses açma tuşu bozuldu demiştim ve şimdi bi çözüm buldum 🙂 resimde gösterdiğim yerlere tırnakla biraz bastırınca çalışıyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap