Paylaş Paylaş

SilverStone Sugo SG05 Kasa Testte

TeknoSeyir'de bu hafta inceleyeceğimiz ürün SilverStone üretimi Sugo SG05B kasa. Mini-ITX anakartlara özel tasarlanmış bu kasa özellikle HTPC sistem severlere hitap ediyor ancak içine güçlü bir konfigürasyon da sığdırabiliyorsunuz. SilverStone SG05B'i Özkan Erden ve Levent Pekcan'dan izliyoruz.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • pcmaster

  almayı düşündüğüm aopen nagas g3 kasanın incelemesinide beklerim...tekno seyir başarılar dilerim.

 • Arena2K

  TeknoSeyir süpersiniz ilk günden beri bağımlısıyım sitenizin. Dilerim ilerleyen aylarda hızla büyümeye devam edersiniz

 • Onur Otlu @griffon

  Benim de uzun zamandır hoşuma giden bir ürün bu kasa. Türkiye pazarına (üstelik uygun sayılabilecek bir fiyatla) girmesine çok sevindim. Mini-ITX bir sistem toplayacak olsam kesinlikle bu kasayı seçerdim.

  Genellikle Silverstone'dan "alüminyum" bekleriz; bu kasada çelik kullanıldığının belirtilmesi iyi olmuş. Ben de ön panelin (bildiğim kadarıyla) siyah plastik olduğunu belirteyim. Bu arada sistem toplandığında PSU kabloları sebebiyle içerisinin bayağı karmaşık olabildğini okumuştum yabancı bir sitede; kablo düzenlemesine dikkat etmekte fayda var.

  Ufak bir not daha: 3,5" sabit disk kullanmazsanız bunun için gerekli destek parçasını çıkartabilirsiniz; böylece öndeki 12 cm'lik fandan gelen hava daha az engelle karşılaşarak kasa içine ulaşabiliyor, ek olarak ses seviyesi de biraz daha düşüyor. "Ses seviyesi" demişken bu kasayı kullanarak "duyulmayacak" seviyede olmasa dahi "rahatsız etmeyecek" seviyede ses üreten bir sisteme sahip olmak mümkün. Bu tip kasaları masa üzerine, kulağımızla arasında doğrudan görüş hattı olacak şekilde koyacağımız için bu önemli.

  Teknoseyir'e ilk yorumumu da böylece yapmış olayım. 🙂 Harika bir iş çıkartıyorsunuz, aynı seviyeyi koruduğunuz uzun ve başarılı bir yayın hayatı dilerim..

 • haluk 23

  incelemeyi çok beğendim çok güzel olmuş.valla levent bey in fikirleri resmen ufkumu açtı.Bu kasadan alıp evde server kurmayı düşünüyorum.
  hem file server olacak hemde nezamandır yapmayı düşündüğüm harekete duyarlı kameralı uyarma sistemini bu kasa sayesinde yapabilirim
  video için çok teşekkürler.

 • prophet

  http://aytim-tech.com/deneme-2

  bu videodaki levent pekcanmı:D. bide aopen nagas serisi kasaları incelermisiniz

 • newfel @newfel

  Kasa şık ve tatminkar ama incelemenin sonunda bahsedildiği gibi fileserver olarak kullanılması biraz güç, oysa Lian Li PC-Q08 3.5-Inch HDD x6 / 2.5-Inch HDD x1 tam 7
  hdd desteği veriyorki birçok nas cihazı ile yarışır ama maalesef ülkemizde satılmıyor
  yurtdışındanmı temin etsek