Xiaomi Mi Max 2 - 1 Hafta Kullanım ve Detaylar

Ürünü bu linkten 1355 TL'ye aldım. Güncel Dijital Teknoloji olarak garantili geliyor cihaz benim için sorun yok. Önceki cihazım GM 5 Plus ve iPhone5'di. Şimdi gelelim kullanım detaylarına bilindiği üzere 5300 mAh bataryası mevcut şuanda cihaz da 113 uygulama yüklü. Telefonu alırken ekran ve batarya ağırlıklı olarak aldım. Şimdi cihazda çift hoparlör olduğu için film dizi izlemek yada müzik falan dinlemek çok keyifli, ekranı çok büyük diyebilirsiniz ama alışıyorsunuz ben istiyordum böyle bir cihazı zaten şimdi oyun oynamayı da çok sevdiğimi söyleyeyim. 3 tane ana oyunum var Warship Blitz , ConSim 2 ve PUBG bunun haricinde ufak oyunlar mevcut, WarShip Blitz ve ConSİm 2 en yüksek ayarlarda oynuyorum PUBG de otomatik kendi ayarında ayarlı.

PUBG kalitesi bu şekilde ama oyun oynarken hiç rahatsız etmiyor ve ayarlarını hiç değiştirmedim.

PİL: Şimdi ben çok yoğun kullanıyorum elimden düşmüyor diyebilirim geçenlerde Gelibolu - Keşan - Enez - Erikli - Gelibolu olarak tüm günü kapsayan köyler de dahil bir tur yaptım Mobil veri - Bluetooth ve GPS açıktı sabah 9 da yola çıktım gece 22:30 da eve geldim daha geldiğimde 25 30% şarjı vardı cihazın sürekli fotoğraf çekimi harita kullanımı yaptım ve bütün yol boyunca mobil veri üzerinden radyo dinledim ve parlaklık en üst seviyede idi. Dün de Gelibolu - Kömür Limanı Sütlüce Gelibolu yu kapsayan 80 KM'lik bir yola çıktım yine radyo vs her şey aynı eve gelip 1 oyun PUBG oynadım 35 dk sürdü %45 falan şarjı vardı.Onun haricinde ortalamanın üzerinde bir kullanım ile 2 gün şarjı gidiyor. Sırf biraz nette gezinti ibraz oyun biraz arama derseniz 3 gün kesin şarjı gider.

Şöyle de bir detay bırakayım;;

 

Ekran Kalitesi; GM 5 Plus da 401 ppi falan olaması lazımdı bunda 347 ppi falan ekran kalitesi öyle çok bir fark yok arada ama bi tık hissediyorum ben ama hiç problem olmuyor. Direk güneş altında denediğimde zorun olmuyor ama yandan güneş yerse ekran o zaman çok zor gözüküyor.

Kamera: Şimdi telefonun kamerası çok iyi diyemem arka 13mp zaten ön 5 mp selfi için yeterli mi değil gibi arka kamera güneş ışında çok güzel çekiyor ama yakınlaştır mayacaksın çok fazla gece bulanıklaşıyor.

 

Genel olarak; Ben cihazı aldığıma çok memnunum Xİaomi kalitesini biliyordum zaten tekrar kendim yaşamış oldum. hızlı şarjından kamerasına kadar bütün özellikleri beni tatmin ediyor diyebilirim. Zaten pahalı cihazlarda gözüm yoktu. Sonuçta uzaya roket göndermiyoruz hiç birimiz o yüzden ben seviyorum.

Cihazın eksileri olarak; Kamera bir tık daha iyi olabilirdi bence birde bu kendi arayüzünü çok sevmiyorum o yüzden Nova Launcher kullanıyorum ben. Onun haricinde sormak istediğiniz sorular var ise memnuniyetli yardımcı olurum.

Not: Resimleri orijinal kalitede görmek isterseniz söyleyin ayrıca kaliteli upload edeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler