Xiaomi Kiss Kiss Fish 2. Nesil Akıllı Termos Kutu Açılımı ve İnceleme

Öncelikle kutuyu açtıktan sonra baya deneyimleme fırsatım oldu.
Cihaz İlk İncelemesini paylaştığım(https://www.youtube.com/watch?v=KjiCMbk8nPc) KKF MOKA ve KKF nin Kahve Filtresiz yani MOKA nın Filtresiz aynı tasarımlı olan ürününün 2. nesilidir.

İnceleme Videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZKZo5Oo8Sn4

Ürünün OLED sistemi ilk modellerle aynı özelliklere sahip ayrıntılı olarak ilk video da özelliklerinin hepsini teker teker anlattım,Farklılık olarak 2. Nesili Parlaklığı daha yüksek ve daha tepkisel yani hızlı, 3 farklı filtresi var ve bu sefer MOKA dan farklı bir yere konumlandırmak için Kahve Filtresi yok. Yumurta Filtre, Çay filtresi ve Meyve Filtresi var. Bu filtrelere firma eklenti olaraktahitap ediyor.

Ayrıca Ağızlığını muhakkak takmak zorundasınız.

PC: Polikarbonat çok kullandığım bir malzeme olmasına rağmen video sırasında aklıma gelmedi 🙂

Cihazın alt tarafında anti-skid kayma önleyici taban bulunuyor ve çok güzel yapışıyor.

İlk nesil Paslanmaz çelik gövde üzerine direk boya idi. Xiaomi bu işte gerçekten başarısız Mi6 da Hem seramik hem normal boyalı modeller boyasını döktüğü gibi İlk kullandığım nesilde döküyordu. Firma Çeliği anodize/eloksal kaplama veya galvanizleme yapmadığı için boya bağlantısı başarısız oluyor. Keza aynı şikayetler Alimunyum olan Mi8 de de başgösterdi. Konuyu daha fazla dağıtmadan Bu termosta ise çeliğin üst yüzeyi plastik ve seramik karışımı bir kompozitle kaplanmış boya değil direk semi-rijit plastik yapısında ve sanki arada parlaklığı sağlayan seramik tozları var gibi çok farklı bir doku sunuyor. Malzemesi çok daha üst kalite ve güven veriyor. Kılıfı bile ayrıntılı ve güzel işlenmiş.

Her kuruşunu hakeden bir ürün olduğunu düşünüyorum özellik tavsiye ederim.

Hacime gelecek olursak filtresiz 525ml filtreli 500ml, ilk nesil ise filtresi 430 filtreli 375ml

Eksi olarak yazabileceğim şey tek pil 3 yıldan fazla gidiyor. Ancak ilkinde cihazı parçalamak ve pil takmak kolaydı 1-1.5 senedir kullanıyorum ve çok memnunun ancak bunda pil biterse nasıl takacağım bilmiyorum. Sanırım üst ledin olduğu kısımdaki lastik kaldırılarak açılacak buda su geçirmezliği bozabilir diğerini daha önce açtım ve kapattım kapağın iç lastiği(elektronik kısmı koruyan) devasaydı ve su geçirmezlik bozulmadı.

Ayrıca söylemeyi unuttuğum nokta videoyu çekerken göremedim ancak YUMURTA ÇAPINI ÖLÇER bir kart koymuşlar gayet şiri duruyor. Hangi yumurta olur olmaz Bununla anlayabilirsiniz.

Videonun kısmında kelimelerle ifade edemediğim kısmın tercümesine gelirsek 🙂

1 senelik kullanım sonucunda kendiminde yanlış kullanmasına bağlı olarak şişe kısmıyla kapak kısmındaki lastik ara ara gevşeyip lastiğin bir kısmı dışarı kaçar oldu. Bunun sebebi ise termos ısındıkça lastik genişleyip kapak ile şişe arasındaki yere sıkıca oturuyor. ben sıcakken kapağı açınca haliyle lastik ya düşer gibi oluyor ya da kapatırken aralığa sıkışıyor lastiğin bir kısmı dışarı kaçıyor ve termos hem ısı kaybediyor hemde çevrilirse su kaçırıyor. Bu yüzden termosunuzdaki içeceğiniz bitince soğukken açıp kapatın veya lastiğe dikkat edin dışarı kaçtığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu modele gelince bu modelde öyle sıkıntı yaşama durumunuz yok çünkü lastik Ağızlık yani ağız oluğu ile kapak arasında ve de zaten bu model kapak açıp içmek için tasarlanmış diğer modelde ise kapağı açmadan üst kapağı çevirerek ağızlığı açıyorsunuz yani kapağı açmadan içmek için tasarlanmış.

2 ürünüde çok sevdim ancak ilk ürünün boya atması can sıkıcı ancak sütlü türk kahvesi veya filtre kahve yapmak çok kolay ben özellikle sütlü türk kahvesini çok beğendim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • tolgaaaltas @tolgaaaltas

  Bismillahirrahmanirrahim, inceleme görsellerine eklediğin watermark çok küçük, biraz daha büyültürsen sevinirim. Başarılı inceleme tebrikler, aleyküm selam.

 • DRTOLGA @platinium08

  İsminiz İbrahim ancak besmele den rahatsızlığınız nedir? 🙂 Bir Hristiyan Helelujah dese ve incelemesini seyretseniz sorun olmaz Oh My God, Jesus Christ dese sıkıntı olmaz. Ancak bir Müslüman Besmele çektiği için kapatıyorsunuz? Sebebi nedir siz açıklayın. Hristiyan ın Helelujah demesi hiç kimseye zarar vermeyeceği gibi, bir Müslümanında BismillahirRahmanirRahim veya Elhamdülillah demesi kimseye zarar vermez. Hatta aynı dinden olduğu kardeşine Besmele gibi mühim ve güzel bir sözcüğün önemini hatırlatır.

 • DRTOLGA @platinium08

  @ibo cevabınızı merakla bekliyorum.

 • DRTOLGA @platinium08

  @ibo Jesus Christ Yüce İsa demek hocam 🙂 Demek ki Besmeleden rahatsız oluyorsunuz bence isminizide değiştirebilirsiniz.

 • Orkun @orkkoc

  @platinium08 sizinle aynı görüşleri paylaşmıyor diye insanlara ismi üzerinden yüklenmemiş hoş değil. Ek olarak Jesus Christ direk isim Yüce Isa bizimkilerin çevirisi. Kullanım olarak aman allahım gibi bir söylemden farkı yok. Sizin örneklemleriniz fazla abartı.
  Video sizin istediğiniz gibi başlarsınız, ama eleştirilere verdiğiniz tepkiler noktasına biraz çalışmanız gerekiyor bence. Böyle bir tepki vereceğinize bu eleştiriye hiç tepki vermeyebilirdiniz mesela.

 • DRTOLGA @platinium08

  @orkkoc BESMELEYLE BAŞLAMAK NEDİR HEMEN KAPATTIM VIDEOYU diyor. Ben akıl ve mantık çerçevesinde sordum. Düzgünce cevaplamak yerine hakaret etmekten başka cevap veremeyen birisi. Bir Hristiyan Jesus Christ derken dini inancı gereği için der. Alalade bir sözcük değildir. Bizde ise islami değerler kültür gibi kabuk gibi kaldığı için düşünüyorsunuz. Katolik bir arkadaşımız varsa Bu kelimeli lafı güzaf olarak mı yoksa gerçekten inanarak mı söylüyor sorabilirsiniz. Bir ateist veya satanistse ben ateistim ve inanmıyorum Besmele ile başladığınız için seyretmiyorum diyebilir daha önceki incelemelerimde de arkadaşlar oldu ve iki tarafta birbirini anlayışla karşıladı bu arkadaşın niyeti samimi olmadığını düşünüyorum zaten cevap vermek yerine hakaret yolunu seçende kendisi.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler