Walter Wallet cüzdan/kartlık incelemesi

Bugünün inceleme ürünü, bir cüzdan/kartlık. Bir cüzdan mı ya da bir kartlık mı demek yerinde olur, hâlâ karar verebilmiş değilim. Niçin yeni bir “cüzdan” arayışı içinde olduğumu anlatmakla başlamak yerinde olacak. Yaklaşık 3 yıldır kullandığım cüzdanım Matraş’ın deriden imal edilmiş oldukça çok kart gözü olan, bozuk paraları koymak için ayrı bir cebi olan, birkaç ayrı gizli bölümü olan standart bir erkek cüzdanıydı. Her şeyi içine alabiliyor ve rahatlıkla taşıyabiliyordu. Peki her şey böyle iyiyken güzelken nereden çıktı bu yeni cüzdan sevdası? Hemen anlatayım efendim: Kabaydı, büyüktü ve en önemlisi, popomu acıtıyordu. Sadece otururken değil, yürürken bile acıtıyordu. İçine aldığı kartlarla, paralarla, ıvır zıvırlarla o kadar çok kalınlaşmıştı ki, pantolonun arka cebinde taşımak benim için adeta bir işkence halini alıyordu. Pantolonun ön cebinde ise, neredeyse 4 tane iPhone 5’i üst üste koymuş kadar bir şişkinlik yaratıyordu. Tüm bu sebepler yeni bir cüzdan/kartlık arayışı içine girmeme sebep oldu.

Walter Wallet

Piyasada alternatif oldukça fazlaydı. Standart deri cüzdanlar, deri kartlıklar, plastik kartlıklar, boyut boyut, şekil şekil ve en önemlisi de fiyat skalası olarak her bütçeye gelemeyecek biçimlerde. Araştırmalarıma sadece Türkiye odaklı değil yurt dışını da işin içine katarak devam ettim. Uzun arayışlar sonucu ulaştığım sonuç: Walter Wallet. İlk olarak Walter Wallet’ın temel özelliklerine değinelim sonra bir son kullanıcı olarak tecrübelerimi de aktaracağım.

Walter Wallet kutu içeriği

Özelliklerden önce hemencik kutu içeriğine bakalım: Kartondan Walter Wallet boyutunda bir kutu, Walter Wallet ve kartondan bir kullanım kılavuzu. Hepsi bu, fazlasına da gerek yok inanın.

Genel özellikler

Ürünün hammaddesi plastik. Ama plastik derken ikinci sınıf plastikleri kastetmiyorum. Gayet sağlam, kırılmayacak kalınlıkta, esneme payına sahip olan bir plastik. Ha tabii bir de alüminyum seçeneği var ama plastik olanı daha çok beğendiğimi söylemeliyim.

6 farklı renk seçeneği var. Siyah, lacivert, kahverengi, kırmızı, yeşil ve beyaz. Ama tabii biz erkeklerin renk bakış açısıyla böyle. Yoksa renklere de ilginç isimler vermişler: Way black, true blue, paper brown, jet red, bright white ve fresh mint. Benim sahip olduğum ürün: mavi (true blue) renkte.

Walter Wallet ile 7 farklı kartı yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Ama kabartmasız 7 kart. Öteki türlü ne yazık ki 5 tane kabartmalı kartı alabiliyor. Kombinasyonları şu şekilde çoğaltabiliriz: 3 kabartmalı + 3 kabartmasız kart, 2 kabartmalı + 4 kabartmasız kart şeklinde.

Walter Wallet'la iki haftalık tecrübe, tasarım ve fiyat başlıkları için bloguma gidip incelemenin devamını okuyabilirsiniz →

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler