Targus TCG660GL Citygear İlk Bakış

Yeni elime geçen çantaya bir ilk bakış yapacağım. Uzun süreli kullanımdan sonra bir uzun kullanım yazısı gelebilir belki ilerde. Targus'un Citygear serisinin 3.nesli olan modelini @senturkmurat1999 hocamın tavsiyesi ile aldım. Amazon tr'den 300 liraya gelmiş oldu.

 

Genel tasarım olarak 15.6 inç olarak geçen 25 litre hacme sahip oldukça fazla gözü olan bir çanta. En büyük alametifarikası kendi ayakları üzerinde durabilmesi 😀 Çantayı bir yere yaslamanıza gerek kalmıyor kendi başına durabiliyor.

Sırtımıza denk gelen bölümü yumuşak pofuduk bir şekilde yapılmış rahatlık sağlıyor. Arka tarafta valize sabitlemek için bir cırtcırt bulunuyor. Askıları biraz çekişledim sağlam duruyorlar tabi en iyi sonuç uzun kullanımda belli olur.

 

 

İç tarafa gelecek olursak ilk göz laptop koyma yeri olan sert koruma destekli bir alan. İçine 15.6 inç kalın çerçeveli bir laptop rahat sığıyor.

İkinci büyük göz daha fazla iç gözü ve cebi olan bir alan. Burada da bir laptop alanı var ama bu sefer koruma desteği yok klasik bir çanta içi gibi.  Fermuarlı ve cep tipi gözler bulunuyor.

Son olarak yukarı kısımda bir fermuarlı bölme(buranın için yumuşak kadife bir doku ile yapılmış). Ön tarafta yine bir fermuarlı göz var içide düzenli olması için cepler açılmış şekilde. En dış tarafta da küçük şeylerin konulabileceği elin girebileceği hacim olarak küçük bir alan alan bulunuyor.

Ayrıca sol tarafta fermuarlı bir yan cep sağ tarafta da su şişesi koyma yeri bulunuyor. Çanta göz sayısı olarak oldukça yeterli ve başarılı. Laptop gözünde koruma desteği güzel bir artı. Ayıca iki tane laptop yeri ile iki laptop veya laptop+tablet taşımaya da olanak sağlıyor. Kitapta koyulabilir tabi o alanlara.
Çantanın yere değen kısmı sert bir yapıda bu sayede ayakta duruyor ayrıca o kısmın su geçirmez olduğu söylenmiş ama çantanın geneli su geçirmez destekli değil. Yapılan yorumlarda su geçirmezliğinin fena olmadığı söylenmiş çanta genelinde.

 

Uzun kullanım testinde görüşmek üzere 😀 Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler