Rampage X Titan Oyuncu Kulaklığı

Merhabalar arkadaşlar, size yeni aldığım Rampage Titan X oyuncu kulaklığını tanıtacağım.

Son günlerde özellikle battle royale tarzı oyunlarda kullanmak için mikrofonlu bir oyuncu kulaklığı arıyordum. Biraz araştırma yaptıktan sonra bu üründe karar kıldım. n11'den sipariş verdim ve 2 gün içinde elime ulaştı.

Kulaklık son derece heybetli görünen ancak bir o kadarda hafif bir cihaz. Tüm oyuncu(!) ekipmanlarının alameti farikası olan rgb ışıklandırma bu kulaklıkta da var. Işıkları istediğiniz şekilde düzenlemeniz ya da efekt vermeniz mümkün değil. Ancak isterseniz tamamen kapatabiliyorsunuz.

Sol kulaklık üzerinde ses açma/kısma tekeri ve mikrofon/led ışıkları açma kapama tuşu bulunuyor. Bu tuşa bir kez basarsanız ışıkları kapıyor, iki kez basarsanız mikrofonu kapıyor.

Kulaklığın malzeme kalitesi son derece yeterli. Kalın ve oldukça uzun bir kablosu var. Mikrofonu sabit uzunlukta ancak istediğiniz gibi şekil verebiliyorsunuz. Mikrofon kalitesi fena değil, karşı taraf ne dediğinizi net şekilde anlıyor. Mikrofonla ilgili tek sıkıntı ucunda yeşil parlak bir led var ve bu led mikrofonu biraz yukarı kaldırırsanız gözünüzü alıyor. İşin kötüsü rgb ışıkları kapasanız da mikrofon ışığı yanıyor. Ancak mikrofonu kaparsanız ışığı kapanıyor. Bu yüzden ağız hizanızdan biraz aşağı konumlandırmak gerekiyor.

Kulaklığın pedleri gayet büyük. Benim kulaklarımı tamamen içine aldı. Dışarıdan gelen sesleri baya kesiyor (tahmin edeceğiniz gibi noise cancelling özelliği yok) ancak dışarı(özellikle yüksek seste) biraz ses veriyor. Normalde Benim kulaklarım hassastır, kulaküstü kulaklıklar çok uzun olmayan kullanımlarda bile ağrı yapar. Bu ürünü 1 saat kadar aralıksız kullandığımda rahatsız etmedi.

Kulaklığın ses düzeyi gayet yüksek hatta son seste rahatsız edecek dere

cede yüksek. Bassları yetersiz ancak mid ve tiz sesleri gayet dengeli ki bence oyuncu kulaklıklarında böyle olması daha uygun. Kulakığın ekolayzır ayarlarını yapmak ve 7.1 özellğini açmak için mutlaka yazılımını indirmeniz gerekiyor. Rampage, Gamepower , Frisbiy gibi markalar ortak ve basit bir yazılım kullanıyorlar. Yazılımı; https://www.desteksegment.com/urun/rampage-rm-2019g-x-titan-rgb-7-1-surround-sound-system-mikrofonlu-oyuncu-kulakligi adresinden indirebilirsiniz.

Rampage daha önce Frisby ve başka markalara ekipman üretiyordu ancak artık sadece kendi ismiyle ürün yapmaya başlamış.

Velhasıl kelam, 200 liraya alınabilecek son derece yeterli ve güzel gözüken bir kulaklık. daha önce Steelseries Artic 3 kullandım. O tabii ki bundan daha iyi bir kulaklıktı. Özellikle mikrofonu ve bassları bariz şekilde daha kaliteliydi. Bir de mikrofonunun uzunluğunu ayarlayabiliyordunuz. Ancak aradaki fiyat farkına değer mi tartışılır. Umarım almayı düşünen arkadaşlara biraz olsun fikir verebilmişimdir. Görüşmek üzere hoşça kalın. Sorularınız olursa yorumlar kısmına yazarsanız elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Saygılar Baran OMACAN

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler