Piranha 2101 Kablolu kulaküstü kulaklık incelemesi

Merhabalar ;

 

Bugün elime tesadüfen geçen kulaklık ile ilgili ufak bir inceleme yazacağım.

Arkadaş A101 den almış bir bak bakalım nasıl diye bıraktı masama. Kutusu vs standart. öyle incelemede bahsi geçecek detaylar yok. kulaklık ve garanti belgesi haricinde bişey yok.

 

Malzeme kalitesi fiyatına göre bence başarılı. çabuk deforme olacak gibi değil. Ben kulaküstü kulaklıkları pek sevmem aslında. Over Ear denen kulağı komple kaplayan tarz kullanıyorum. Ancak piranha kendi tarzına göre güzel kulaklık yapmış. Dışardan pek ses almıyor.

Tek dikkatimi çeken kablosu kalitesiz duruyor. Ayrıca saçı biraz uzun olanlar arada saçını sıkıştırabilir katlama yerlerine. Bu zaten katlanır kulaklıklarda genelde olan birşey.

 

Mikrofon ve tuş var. Telefon ile kullanımda işe yarayabilir.

 

Gelelim asıl konuya :

 

SES

 

İncelemede Foobar programı ve yüksek kalitede FLAC parçalar kullandım. Ses kartı olarak Creative in harici bir ses kartı var Digital music SX. Adının hakkını veriyor.. Çok dijital.

Ayrıca SEDEF Marka kulaklık amfisi kullandım. SE III modeli. İşyerinde sistem bu şekilde.

 

Genel ses kalitesi ortalamanın biraz üzerinde. 100 200 bandında kulaklıklar ile yarışabilir. Bazı markaların 300 liralık abartılı kulaklıklarını da geçebilir. Dolayısı ile 20 -30 liralık bir kulaklık gibi çalmıyor. Fiyatının çok ötesinde.

 

Klasik Bas tiz şeklinde incelersek.

 

Baslar : Yeterli şiddeti ve tonlamayı veriyor. Ancak aşırı bass isteyenleri tatmin etmeyebilir. Belki güçlü bir dap ile güzel çalabilir. Tonlama olarak da biraz sert vurup bırakan tip. uzamalar yok. Dip frekanslar ortalama.

 

Midler : Orta frekanslarda doğallık pek yok ancak kesinlikle midler az değil. Kulaklık genel olarak kulağa yakın çalıyor. Netlik sağlarken sahne veya derinlik genişlik pek aramayın.

 

Tizler : yine öyle pek doğal tizler yok. Ancak rahatsız da etmiyor. Miktar olarak da az değil. Uzama ve havadarlık yine az ama boğuk çalmıyor kesinlikle.

 

Sonuç : Parasını fazla fazla hak eden odyofil beklentileri olmayanlar için güzel kulaklık.

 

Not : Cep telefonu ile denemedim. Ancak orada ses seviyesi biraz az gelebilir. Veya yeni jenerasyon amfili telefonlar ile güzel de olabilir. Kulaklık amfisinde yüksek seviyelerde sıkıntı yaratmadı. Bu kulaklığın hassasiyetinin az olduğunu gösterir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler