PaybyMe Ön Ödemeli Kart

Merhaba arkadaşlar birkaç ay önce bu kartı aldım, kullandım, karıştırdım 🙂 Şimdi sizlere anlatmaya çalışıcam.

Öncelikle PaybyMe kart bir ön ödemeli kart bilmeyenler için örnek vermek gerekirse banka kartlarının, banka hesabı olmadan kullanılanı gibi düşünün. Parayı yatırıyorsunuz sonra harcıyorsunuz. Türkiye'de kart Deniz Bank ile partner olmuş durumda yani sadece Deniz Bank ATM lerinden para yatırabiliyorsunuz 🙂 Ama tek para yatırma yolu bu değil. Herhangi bir banka hesabınızdan Online işlem ile para yükleyebilirsiniz, bunun için öncelikle siteye giriş yapmanız gerekiyor.. Bildiğim kadarıyla ücret almıyorlar.
Karta hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Ne alırken nede para yatırırken tamamen ücretsiz. Tabi ucuz etin yahnisi misali kötü yanı ise her internet sitesinde geçmiyor, sadece anlaşmalı yerlerde geçiyor bunların listesini vericem. Fiziksel olarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kart nakit çekim işlemlerine kapalıdır yani ATM'den para çekemezsiniz. Kartı sitesinden adresinizi vererek kargoyla alabilirsiniz, hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Onun dışında PaybyMe logolu yerlerden kartın alınabilidiği yazıyor fakat denemedim süreci nasıl bilmiyorum. Kartı aldığınızda ATM şifresi kartın son 4 hanesi. 18 Yaşından küçükler alabilir. Siteye giriş yapabilmek için kartın sol altındaki numaraları kullanıcaksınız. Siteye girişteki şifre telefonunuza geliyor. Kartın özelliklerine geçmek istiyorum.

Avantajlar : Ücret istemiyor 🙂 ( Paray yatırma, harcama vb. )
Dezavantajı : Her Online sitede geçmiyor. Geçenlerde Visa ile çekim yapıyorsunuz. İsterseniz dolambaçlı olarak heryerden çekim yapabilirsiniz ama aracı ücretleri vs.. var 🙂

Site : https://card.payby.me/

Kartın direk geçtiği öncelikli yerler

- Steam, Origin, Humble Bundle, Amazon, XBOX, PlayStation Network, UPlay, Google Play Store, App Store, Windows Store

Güncel olarak tümünü kontrol edebilirsiniz : https://card.payby.me/wheretopurchase

Hertürlü sorunuza yardımcı olmaya çalışırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler