Overwatch

5-9 mayıs arasında açık betaya geçen ve hatta 10 mayısa kadar uzatılan süre zarfında oyunu denedim. Arada twitch den göz atıyor, sağda solda kapalı beta davetiyesi bakınıyordum, olmadı. Oynama kısmeti bu hafta sonuna nasipmiş.

İlk olarak oyun sistem gereksinimleri olarak gayet düşük ve sistemi çok iyi olmayan kişileri üzmeyecek. Grafikleri cıvıl cıvıl göze hoş geliyor. İlk başta biraz yoruyor ama alışıyor insan.

Oyunun oynanışı Team Fortress mantığı, 2 takım var ve haritadan haritaya değişen görevlere göre kazanmaya çalışıyorsunuz.

Oyun, başta hızlı geldi. Ne nerede ne oluyor kim nereden vuruyor nasıl vuruyor ilk başta bocaladım ama alıştıkça, haritaları öğrendikçe, karakterleri öğrendikçe zevk almaya başlıyorsunuz.

Oyun klasik FPS gibi yardırma değil, kesinlikle taktik oyunu, fakat eğer kendi takımınız yoksa tek başınıza yabancılarla taktik kasamıyorsunuz.  Ama 2-3 arkadaşınız varsa sizinle oynayabilecek, inanılmaz keyifli olur.

Her karakterin kendine has özelliği var ve kullanmak için 2 yada 3 tuş yeterli. Ayrıca belli bir süre sonra her karakterin “ultisi” mevcut. Yerine göre oyunun gidişatını değiştirebiliyor.

Ben şahsen beğendim, bettlenet te oynadığım bir grubum olursa daha da zevk alırım orası kesin ama tek başıma 2-3 ay sonra sıkabilir bilemiyorum.

Fiyatı kinguin g2a dan falan 125TL ye bulunabiliyor (origins versiyonu), yoksa ülkemiz için 40€ ve 60€ gibi biraz fazla ücreti var.

Beta olmasından dolayı bazı eksiklikleri var, bir karakterin birden fazla seçilmesi, bazı karakterlerdeki dengesizlik var ama blizzardın bunlara çözüm getireceğine inanıyorum. Nerdeyse 20 senelik Diablo 2 ye bile hala güncelleme getirebilen bir altyapıları var sonuçta.

Eğer CS:GO, TF2 ile alakanız varsa değer, FPS seviyorsanız da bu tarz, kotayı düşünmeyin bir deneyin derim.

Beraber oynamak isteyenler battlenet ten ekleyebilirler Ch3cooh#2973

#overwatch #blizzard #inceleme #fps #oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler