Origin Access

Merhaba Arkadaşlar, 3 gün önce Origin Access üyeliğimi başlattığımı söylemiştim şimdi bunun üzerine bir inceleme yazmak istedim.
https://teknoseyir.com/durum/452909

Öncelikle Origin Access'in ne olduğunu söyleyerek başlamak daha iyi olur sanırım. Origin Access aylık 3,99€ abonelik ücretiyle Origin tarafından belirlenen oyunları oynamanıza izin veren bir servis. Basitleştirmek gerekirse olayın tam adı "Oyun Kiralama" oluyor diyebiliriz. Ayrıca abonelere de Origin içi satın almalarda tüm oyunlarda %10 indirim sağlıyor.

Şu an oynanabilir durumda:
Battlefield 4 Digital Deluxe Edition
Battlefield Hardline Digital Deluxe Edition
Battlefield 3
Dragon Age Inquisition Digital Deluxe Edition
Dragon Age II
Dragon Age Origins Ultimate Edition
Simcity
FIFA 15
Need For Speed Rivals: Complete Edition
Dead Space
Dead Space 2
Dead Space 3
This War of Mine
The Sims 3: Starter Pack
Plants vs. Zombies Garden Warfare
Ek olarak: Unravel ve Plants vs. Zombies Garden Warfare 2'nin Trial versiyonları da var.

Üyeliği alırken Origin içindeki reklama tıkladığımda beni Origin'in web sayfasına yönlendirip ödeme bilgilerimi aldı. Ödemeyi yapar yapmaz üyeliğim aktifleşti. Ödemeyi Enpara'dan yaptım ve günün kuruyla 13.41₺ çekti hesabımdan. Hesapta para olduğu sürece her ay otomatik olarak kesecek. (Hesapta para olmadığında ne yaptığını gelecek ay denicem, durumu buraya yazarım.) Üyelikten çıkmak istediğinizde ise ödeme yaptığınız dönem sonuna kadar oynamanıza izin veriyor sonrasında hesap yine eski haline geri dönüyor.

Sistemin asıl kısmına gelelim. Oyunları edinmek için 2 yolunuz var. Biri klasik olarak satın alacakmış gibi satın alma ekranında oyunu açıp kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Access için geçerli versiyonlar oyunun sayfasında belirtirliyor. Diğer yol ise Origin menüsünden "Origin Access" kısmına gelip "Vault Games"i seçerek sadece kütüphaneye ekleyebileceğiniz oyun ve versiyonların bulunduğu sayfaya ulaşabiliyorsunuz. Sonrası zaten oyuna tıklayıp "Add to My Games"e tıklamak.

Oyun kısmına gelirsek ben Unravel'ın trial versiyonu, Simcity ve BF4 oynadım şimdiye kadar. Oyunlarda herhangi bir sorunla karşılaşmadım, sistem size oyunu satın almışsınız gibi davranıyor. O yüzden bu kısımda söyleyecek bir şeyim yok.

Genel olarak bakarsak sistem bana gayet faydalı ve mantıklı geldi. Tabii geleceğini belirleyecek olan eklenecek yeni oyunlar ve zamanlamaları olacak. Şu an hala bolca oynanan BF4 ve Hardline'ın erişilebilmesi gayet iyi olmuş. Fiyat konusunda € bazında bakıldığında yılda 48€ gerçekten çok iyi bir fiyat tabii bu ülkemizdeki kur dolayısıyla şu sıralar yılda 160₺ civarı bir fiyata çıkıyor ancak bu fiyata 15 oyuna bana kalırsa hala çok avantajlı ve güzel.

Özetle benim kesinlikle tavsiye ettiğim bir sistem, EA sonunda Origin'den düzgün bir şey çıkarabilmiş, umarım saçma sapan oyunlar yerine Battlefield'lar gibi düzgün oyunlar eklerler de sistemin sürekliliği de sağlanır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ilker @gilker

  aktif oynayan için iyiymiş benim gibi hafta sonları 1-2 tur atan için kiralamak çok mantıklı değil...

 • Deniz Varol @dabbath

  Xbox One'da EA Access adıyla mevcut idi bu sistem uzun süredir, yeni oyun eklenmesi biraz uzun sürüyor ancak fiyatına göre cidden çok iyi bir servis.

 • RMD @rmd

  battlefield 1 gelmiş ben de satın alıp oynamayı planlamıştım fakat şuan yıllık 25 euroya üyelik veriyor origin aylık 10 lira civarına geliyor , 1 yıl boyunca battlefield 1 i sınırsız oynayabılıyor muyum içinde dlc ler var mı ya da olmasa bile dlcler oyun oynamada çok etkisini görür müyüm ?

  • Jorji Costava @jcostava

   Üyeliğin aktif olduğu sürece oynayabilirsin. DLC'ler konusunda da pek bir fikrim yok, hangi versiyonu access'e açtığını hatırlamıyorum. Digital Deluxe açmıştır muhtemelen, açtığı versiyonun DLC'lerini oynayabilirsin. Kısa vadede DLC eksikliği üzmez pek ama uzun dönemle ilgili bir fikrim yok.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler