Lemfo G6 Bluetooth Kulaklık

Efendıııım, geldi yolunu gözlediğim, rengini sevdiğim. Hele hiç bir beklentim yokken bu kadar iyi çıkması çok şaşırttı doğrusu. Beklentimin düşüklüğü bir önceki $10'lık kulaklığın kalitesinin düşüklüğüydü. Sadece iki bucuk dolarlık fark ile bu kadar gelişme beklemiyordum.

Fiyat $12.43
(Sonuncu resim gif, ledi ve kulakta duruşunu göstermek adına koydum. 1.73mb, kotanız az ise açmayınız :D)

Bluetooth Özellikleri:
-Eşleştirirken şifre sormuyor, sorarsa 1234 yazın gibi bir tabir de var kitapçığında. Bir sonraki eşleştirmelerinizde iki cihazı birlikte açtığınızda, 3-5 sn kadar bekleme süresi var, anında bağlanıyorlar.
-X-apt fln yazmıyor bir yerinde, ancak o olayda baya eskidi yani, şuanki kulaklıkların en kötüsü bile destekliyordur sanırım bu standartı.
-Menzili, her hangi bir engel yoksa 10 metreyi zorluyor. Şöyle bir örnek te vereyim. Bizim ev 100 metre kare. Evin tam ortasındaki dolaba koyuyorum telefonu, her yerinden çekiyor. Balkon hariç tabi.

Ses Kalitesi:
Burası biraz karışık işte. Şöyleki, şuan bir teknoloji marketine gidip, 25-30₺ civarı bir kulaklık alsanız, ancak bunun kadar ses kalitesi verir. Ama şöyle, bass özellikli aldığınız zaman tabi bassları daha iyi olacaktır. Bununki orta, ne çok iyi bas veriyor, ne de katlediyor. Tizlerde öyle, ne çatlıyor, ne doyuruyor. 30 liralık bir bluetooth kulaklık için gayet tatmin edici. Kişisel önerim, Nightcore türünde müzik dinleyenler için tam bir F/P ürünüdür.

Tasarım:
Rengi "turuncu, çokonatımın rengi" desem, gülmesenizde olur. Çok sevdim ben bu turuncu-siyah kombinini. Telefon kılıfımda öyleyken ikisi harika durdular. Kablosu yeterince dayanıklı gibi duruyor ancak bunu zaman gösterecek tabiki. Kulaklık kafaları normalin 2 katı falandır, büyük. Yani gerçekten baya büyük. Kulağın içine doğru uzanan bir yapısı olmasa kulağınıza sokamazsınız o derece. Bu kadar büyük ve düşmeye meğilli olunca biraz tedirgin ediyor ama, o kulakta daha iyi durmasını sağlayan incecik, minicik plastik parça kurtarıyor. Koşarken çok fayda etmeyecektir, ama yürürken kayıp düşmesi pek olası değil.

Üzerinde ses açma-kapama ve ana düğme dışında bir de ufak bir led var. Led çok sinir bozucu, geceleyin bildiğin parıldıyor, loş ışıklı ortamlarda milletin gözünü alıyor. Üstüne siyah bir şeyler yapıştıracağım heralde bu gidişle. Ses açma kapama ile şarkı değiştirebiliyoruz. Bunu yaparken hanım abla sonraki şarkı, önceki şarkı fln diyor çizik sesiyle. Onu da anlamadım, kulaklığın kalitesi güzel, ama o cızırdayan abla sesi sanki 4bit miş gibi. Neyse dağıtmayalım. Ana tuş hem açıp kapatma, hemde şarkı durdur-oynat butonu olarak işlevini yerine getiriyor. Tüm bu butonlar kulaklığa iyi yedirilmişler lakin minicikler. Alışana kadar baya baya zamanınızı alacaktır. Hele o ses tuşları... Terli elle basmak zam zulüm işkence.

Arama Özellikleri:
Öncelikle neredeyse bütün çinli, ucuz kulaklıklarda karşılaştığımız bi hanım abla var, o bizimle konuşuyor. Birisi aradığında çağrı var deyip numarayı söylemeye başlıyor. Tabi ingilizce. Müzik çalmıyorken ana düğmeye basılı tutmak son aranan kişiyi arıyor. Mikrofonu berbat. Yani, iş görür yine de, sesli bir ortamda dışarının sesini sizden çok alıyor.

Pil Süresi:
Ortalama 4 saat kadar. Tam olarak ölçemedim ama 3 saat kadar gündem dinleyip gecede 1 saate yakın müzik dinledim. Önceki çozurdak kulaklıkla kıyasla, bu kaliteyle 4 saat iyidir.
Hanım abla pil zayıf dediğinde, son seste 2dk'lık müziği ancak dinleyebildim. Ancak sadece bir kere dedi pilim zayıf diye. Benim hoşuma gitti zira zırt bırt müziğimi kesip pilim bitiyo dememesi iyi bir özellik.
Özet:
+Fiyatına göre iyi ses kalitesi
+Güçlü Bluetooth bağlantısı

-Şarj süresi daha uzun olabilirdi.
-Tuşlara basması çok zor.

İlgili Ürün:
http://tr.aliexpress.com/item/Original-G6-Bluetooth-4-0-Headset-Wireless-Stereo-Sports-Earphone-Studio-Music-Handsfree-Headphone-Sweatproof-for/32322493399.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler