Kingston Data Traveler MicroDuo 3 (DTDUO3)

Kingston'un Micro USB bağlantılı mobil cihazlar için OTG desteği de sunan, ara kablo/dönüştürücülere gerek duymadan USB 3.0 portu ile veri aktarımı sağlayan taşınabilir belleğini inceliyoruz.

Selefinin aksine performansı şaşırtıcı derecede başarılı bir ürün.

Anahtarlık/Cüzdanlarımızda taşımamızı sağlayacak kısa bir iple geliyor önceki gibi. Selefi ile gelen üründe takma halkasının ince kısmının uzun olması, zamanlı zamansız anahtarlıklardan çıkmasına sebep oluyordu. Bunun üzerine düşünüp, halkayı yenilemiş olmalarını takdir ettim.

Not: Takma halkaları ve ipler ait oldukları ürüne takılı değiller fotoğrafta. Arkadaki tek katın uzun olduğu eski halka, öndeki nerdeyse tamamen çift kat olan yeni halka.

TEKNİK ÖZELLİKLER
> Kapasiteler
• USB 2.0: 8GB, 16GB, 32GB, 64GB
• USB 3.0: 16GB, 32GB, 64GB
>Hız
• USB 2.0: Standart
• USB 3.0:
16GB — 70MB/s okuma, 10MB/s yazma
32GB-64GB — 70MB/s okuma, 15MB/s yazma
> Boyutlar 27,63mm x 16,46mm x 8,56mm
>Garanti/destek 5 yıl garanti

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Anıl Gelenler @anlgelen

  Aynı ürün bende de var aldığımın ertesi günü iç devre kısmı dış kabından ayrıldı. Bende henüz aldığım için aldığım yer Vatan bilgisayara geri götürdüm aldılar sonra firmaya gönderip garanti dışı bırakıp teslim ettiler. Birde 5 yıl garanti demişler görünce yazayım dedim.

 • Bulut Fırat @kurabi

  @anlgelen Garanti dışı kalma sebebi olarak ne söylediler?

  Garantinin ilk 2 yılından Türkiye'deki ithalatçı firma sorumlu. +3 yıl ise Uluslararası garanti olup bizzat Kingston sorumluluğunda.

  Kozmetik hatalar, kırılma, kopmalar, kullanıcı hatası olan benzer şeyler ana aksama zarar vermediyse ürün garanti dışı kalmaz. Olur da performans veya işleyiş konusunda bir sorun yaşarsanız ve burası ürünü reddederse, yanlış bir uygulama yapılmış olur, tüketici mahkemesi yolunun önü açılır. Hiç uğraşamam o kısmı için derseniz de, Kingston Avrupa 'ya atılacak bir mail sorunların çözümü konusunda büyük kolaylık sağlayabilir.

  Bkz. http://teknoseyir.com/durum/285656

 • Anıl Gelenler @anlgelen

  @kurabi ilginiz ve yanıtınız için çok teşekkürler.

  Ana aksamda zarar yoktu sadece devre kısmı dış kabından ayrılıp elimde kaldı üzerinde yapıştırıcı izleri vardı, sanırım üretim sırasında ufak bir hata olmuş, yapıştırıcıyı doğru sürememişler.

  Bende aslında japon yapıştırıcısıyla çok kolayca tamir edebileceğim halde ve aldığım gün olduğu için bakalım ne yapacaklar diye denemek için götürmüştüm. Tahmin ettiğim gibi de oldu garanti dışı kaldı bende japonla yapıştırıp kullanmaya devam ettim hala da kullanıyorum.

  Ama iyi bir test oldu benim için Vatan Bilgisayar ve Kingston hakkında kötü izlenimler yanıma kar olarak kaldı diye düşünüyorum 🙂

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler