Kablo düzenleme için yapışkanlı klips

Dün görenler hatırlayacaktır, kablo düzenlemesi ile ilgili bir yazı yazmıştım. Bu düzenleme sırasında kullandığım yapışkanlı klipsi biraz daha yakından anlatmanın faydalı olacağını düşündüm.

Ürün, 100'lük paket halinde 12TL'ye satılıyor. Ben bu ürünü Perpa'daki Güler Elektromarket'ten aldım (Perpa Ticaret Merkezi, A Blok Kat:8 No:851 Şişli). Ancak kablolama tarzı elektrik ürünler satan herhangi bir yerde de bulabilirsiniz. Ama buradaki kadar ucuz olur mu bilemem.

Ürünün özellikleri

Ürün, alt kısmında tek taraflı yapışkan, diğer kısmında kablo tutmayı sağlayan bir kancalı klipsten oluşuyor. Fotoğrafta paketin gördüğünüz ürünün kanca çapı, evde kullanılacak en kalın kabloya yetecek genişlikte. Daha ince kablolardan aynı anda birkaç tanesini de tutabiliyor.

Yapışkan kısmın kalitesi çok çok iyi düzeyde. Hiçbir şekilde yapışmayan, düşen bir klips olmadı. Hatta sadece masa kenarı gibi düz ve temiz yüzeyler değil, duvar gibi daha sorunlu yüzeylerde bile sorunsuz tutuş sağladı. Bu sayesde odanın kenarlarından geçen uzatma kablolarını yerden kaldırmış oldum. Kalorifer borularını tutan düz kelepçenin dar yüzeyinde bile sorunsuz tutuş sağladı.

Ürünün kanca kalitesinde de sorun yok. Yani kablo takmaya çalışırken kırılan veya kırılmaya yakın olan bir klips olmadı.

Evde kablo geçen her yerde uygulanabilecek, başarılı ve çok uygun fiyatlı bir ürün. Çivili kablo kelepçelerinin duvar deliği sorununu da ortadan kaldırıyor. Değişiklik gerektiğinde klipsi çıkarmanız yeterli.

Özetle, çok başarılı bir ürün. Evde kablolarla ilgili düzenleme yapmak isteyen herkesin oldukça işine yarayacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler