JBL T280A

Fiyat: 99 tl (Sitesinde 89 tl olduğunu gördüm + 5 kargo diyor. Yurtdışında ise 25 pound ve euro ya bulmak mümkün)

Ürünün teknik özellikleri ve daha kaliteli fotoğrafları: http://eu.jbl.com/jbl_product_detail_eu/jbl-t280a-gold.html

Öncelikle bir kulak içi kulaklığa ihtiyacım vardı o yüzden yurt dışından getirmekle felan uğraşmak istemediğimden İzmir gaziemir mediamarkt mağazasından bu ürünü 2 gün önce satın aldım.

Ses deneyimi kalitesi: Kulaklık genel olarak başarılı bir ses performansı ortaya koyuyor özellikle basın karakteristik bir özelliği var nasıl anlatsam bilemiyorum böyle derinden yumuşak vuruyor valla çok hoşuma gitti bu özelliği cihazın kutusunda yazan purebass özelliği olsa gerek.
Mid ve tiz de genel olarak başarılı daha önce kullandığım 30 liralık sony cx bilmemne kodlu bir kulaklığım vardı ona kıyasla müzik dinlemekten 4-5 kat daha keyif aldığımı söylemem gerek.

Tasarım: Kulaklığın tasarımına tek kelimeyle BAYILDIM. Altın beyaz ve siyah renkleri bulunmakta ben altın renginden nefret eden biri olarak bu beyazımsı altın rengi çok hoşuma gitti o yüzden altın rengini tercih ettim.

Kablo kalitesi: Artık çoğu kulak içi kulaklıkta gördüğümüz ve görmek istediğimiz çift kablo değilde bunları birleştirip karışmasını önleyen tipde bir kablo yapısı var. Bu kablo oldukça yumuşak ve dokunca ele hoş geliyor. Uzunluğu ise gayet uzun ürünün jbl sitesinde tam bir bilgi bulamadım bulduğum bir Alman (saturn) sitesinde 1.1 metre yazıyordu doğrudur büyük ihtimal.

MİKROFON: Bu maddeyi bilerek büyük yazdım çünkü kulaklığın mikrofon kalitesi şaşırtıcı derecede iyi. Kullandığım laptobun mikrofonu bozuk bu kulaklığı takarak Cs go oyununda arkadaşımın tabiriyle sesim ayna gibi pürüzsüz gidiyormuş bu beni çok mutlu etti bir cs go oyuncusu olarak. Ses kasmak içinde ideal.

Özet:

Jbl markasını genelde hoparlör den tanıyoruz kulaklık olarak ilk defa markalarını gördüm ve bu ürünle hoparlörindeki kalitelerini kulaklık alanındada tekrardan göstermişler.

EKSİLERİ: Evet şimdi kulaklığı yeterince övdüm gelelim eksilerine.

Son sesde müzik dinleyenlere bu kulaklığı önermiyorum neden derseniz eğer bu kulaklıkta tizleri azaltmadan dinlerseniz kulağınızı acıtabilir sesi son sese yada %85 90 lara getirdiğinizde tiz nedense çok çıstak çıstak ses veriyor ben hiçbizaman son sesde dinlemediğim için pekde sorun değil benim için.

Şimdi benim kulaklığı kullandığım cihaz turkcell t50. dolby adlı ekolayzer programında surround sanallaştırıcı diye bir özelliği var eski kulaklığımda bu özelliği açtığımda özellikle tiz ağırlıklı müziklerde ses çok hoş geliyordu ancak bu kulaklıkta ise tam tersi söz konusu ilk kulaklığı takıp dinlediğimde içimden bu ses ne lan(!) dedim surroundu kapattığımda sesin çok daha iyi geldiğini anladım.
Demek istediğim cihazınızda bu tip ses iyileştirmeler varsa hepsini kapatıp yavaş yavaş hangisini bu kulaklığa uygunluğa bakıp açmanıza yada kapamanızı öneriyorum.

Özetle güzel tasarımlı güzel ses kaliteli aynı zamanda 100 lira bandında bir kulak içi kulaklığa ihtiyacı olanlara tavsiye ederim.

Bu arada bu benim ilk kulaklık incelemem. Eksiklerim yazım hatalarım muhakkak vardır bunu belirtirseniz düzeltirim herkese İyi akşamlar dilerim.

#akış #inceleme #kulaklık #kulakiçikulaklık #jbl

En fazla 10 fotoğraf yükleyebilirsiniz hatası aldığımdan bazı fotoları hızlıresime yükledim.

Kutu içeriği : http://i.hizliresim.com/9ogkDo.jpg

Test müzikleri:

http://i.hizliresim.com/QBvbMj.png

http://i.hizliresim.com/0nlOlL.png

http://i.hizliresim.com/nMj1RB.png

http://i.hizliresim.com/Rk1dPZ.png

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler