HP 15s-eq1003nt uzun kullanım değerlendirmesi

Daha önceki ön incelemede teknik özelliklerinden bahsettiğim için sadece deneyimimden bahsedeceğim.

Artıları: -Fiyatına göre arayüz hızını ve eğer Wi-Fi güçlü çekiyorsa internette gezinme hızını makul buldum.

-TPM 2.0 var ve Windows 11 destekliyor fakat BIOS güncellemesini yapıp, BIOS'tan TPM aktif etmeniz gerekiyor.

- Laptopa göre yükü ağır bir işlem yaptığınız zaman turbosu ve soğutması devreye giriyor küçük bir turbo gecikmesi sonrasında akıcı şekilde işinizi halledebiliyorsunuz.

Eksileri: -Malzeme kalitesi zayıf, dikkatli kullanmanız gerek.

- Turbo devreye girdiği zaman soğutma sesi ciddi şekilde duyuluyor, elektrikli süpürge sesi gibi ama tok ve beni çok rahatsız etmese de başkasını rahatsız edebilir. Yük azalınca sesi de azalıyor ve kesiliyor.

**En büyük eksisi Wi-Fi bağlantı sorunları. Modeme ne kadar yakın da olsanız rastgele internet bağlantısı kesiliyor ve tekrar gelmesi için Wi-Fi kapatıp açıyor ya da sorun giderme çalıştırıyorsunuz. Sürücüleri ve BIOS'u güncelliyorum ama pek değişen bir şey olmuyor. Bir daha Realtek Wi-Fi'lı laptop almam.

- Dengeli modda kullanıyorum ama zaten ince ve hafif bir cihaz olduğu için pili hızla tükeniyor, yaptığım da pdf okumak. Pil konusunda beklentinizi yüksek tutmayın. GPU'su 512 MB, oyun beklentisine girmeyin.

Sonuç: İnternet sorunu olmasaydı fiyatına göre bayağı iyi ürün derdim ama şimdi keşke Intel Wi-Fi'lı versiyonunu alsaydım diyorum. Bütçem kısıtlı, harici Wi-Fi takarım ya da USB'den Ethernet'le kullanırım, pilini de bittikçe şarja takar çıkarırım, sorun etmem diyorsanız tavsiye ederim. Ama bence başka modellere bakın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler