Gear IconX 2018 İnceleme - Deneyim

  1. Gear IconX 2018 İnceleme - Deneyim

Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Deneyimlerimi aktarmanın vakti geldi...Gri model kullanıyorum.

Tasarım;
Sıra dışı bir tasarımı var. İnsan kulağına takınca garip hissediyor. Bir de dışa doğru çıkıntısı var.

Batarya/istasyon
Cihazda şöyle bir durum var. Kulaklıkları şarj etmek için önce kulaklık kutusunu şarj ediyorsunuz. Tam kapasite ile kulaklık+kutu size 20 saate yakın şarj imkanı sunuyor. Tabi kulaklıkları tek tek kullanırım derseniz kullanım süreniz artıyor. Kulaklıklar ortalama 3-5 saat arası kullanım imkanı sunuyor. Kutu ve kulaklıklar yavaş şarj oluyor malesef.

Şarj ledleri hiç olmamış. Sürekli açık. Hem cihazda hem yazılımda %kaç şarj var yazmıyor.

İlk olarak kulaklığınıza uygun slikonları takın yoksa çok acı çekersiniz 😁 ilk 2 3 günlük kullanımda kulaklarınız çok ağrıyacak. Çünkü kulaklıklar dışa doğru baskı yapıyor. Çıkarayım bu ne ya moduna giriyosun. Benim kulaklarım küçük ve en ufak slikonları kullanıyorum bendeki durum bu. Belki bünyeden bünyeye değişiyordur. Kulakiçi kulaklıkları sevmem fakat heves ettik aldık gene 😁 Kulakiçi kulaklıklar (hepsi) kulağın içine baskı yapıyor sanki hava alamıyormuş gibi hissettiriyor.

Bu model nasıl mı?
Ses kalitesi güzel. S8/S9 iphone 8 kulaklıklarından daha kaliteli bir kulaklık. Ses seviyeside onlardan yüksek. Hatta kullandığınız birçok kulakiçi kulaklıktan iyi. Taşınabilirliği çok güzel.

Bu kulaklığın yanında Beats Wireless Solo 3 kulaküstü kulaklık kullanıyorum ve ses seviyesi ondan yüksek. Tabi onun kadar net ve kaliteli ses verdiğini söyleyemiyorum. O kulaklık ta 1500 tl 😁

Kulakiçinin doğası gereği tiz ağırlıklı ama basslarda kuvvetli. 1000 liralık kulakiçi kulaklıktan aldığınız keyfi veriyor.

Aktif Gürültü Engelleme var mı?
Evet var. 1.si kulaklık kulağınıza çok iyi oturduğundan belli bir oranda zaten azalıyor. Birde ANC eklendiğinde son ses dinlerken dış sesin %90 gidiyor ve yanınızda tramvay motorsiklet olursa bir uğultu geliyor. Kornaya basarlarsa hafif bir gürültü geliyor.

E şimdi hem yolda müzik dinliycem hem de dış sesleri duyamıycam ya tehlikelş bir durum olursa?
Onun içinde cihazın mikrofonlarından faydalanabiliyoruz. Gear uygulamasında Ortam Sesi kısmına gelip ses giriş seviyesinş ayarlayabiliyoruz. Bu sayede dış sesleri normal olarak duyabiliyoruz yada dış ses seviyesini yükseltip daha sesli de duyabiliriz. Atıyorum kafedesin karşı masadaki kızlar bişe konuşuyor e napcan? Aç ortam sesini dinle onları 😁

Ortam sesi kısmında ses odağı modu ayarı var. Eğer açarsanız yüksek olan sese ağırlık veriyor. Mesela tramvay yolunda yürüyosunuz dış ses açıkken tramvay yüzünden kornayı zor duyabilirsiniz. Fakat ses odağı açıksa korna gibi sesler tramvay sesinden daha yüksek çıkacaktır.

Mikrofonla görüşme?
Arasıra sorun çıkıyor. Biraz yüksek sesli konuşmak gerek. Ama benim amacım konuşmak değil dinlemel 😁

Kutusuz çalışıyor mu?
Evet . Şarj ettiğiniz kutu çok uzakta bile olsa çalışıyor. Kulaklıklar bağlanıyor telefona.

Alınır mı?
Evet alınır. Kablolu kulakiçi kulaklıklara 300 500 verilmez bence. Kablo katlandı, kırıldı, kesildi derdi yok. ANC sistemi var. Ses yüksekliği çok iyi.
Nabız sensörünü yoketmişler😁 Aktivite takibinden bahsedemedim çünkü hala nerden yapılıyor bulamadım. Pil çok iyi gidiyor. 2 3 günde bir şar etmek yeterli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler